Září 2017

Ohlédnutí za prázdninami

25. září 2017 v 15:20 | Va-Nesse |  Můj měsíc
Prázdniny už jsou nějaký ten týden za námi a já se rozhodla, že se začátkem nového školního roku také lehce poupravím frekvenci vydávání článků, jejich řazení a především jejich obsah.

Jako novou formu článků bych chtěla na blog zařadit ohédnutí se za uplynulým měsícem, co se mi v něm povedlo, co se mi nepovedlo, zda se dělo něco zajímavého a především bych se s vámi chtěla podělit o zážitky školní, ale také mimoškolní a pracovní.

Jelikož celé mé prázdniny jste měli rozepsané po týdnech, shrnutí a ohlédnutí již psát znovu nebudu, ale rozhodně můžete kouknout alespoň na ty nejzajímavější týdny, které vám nalinkuju sem.

První pořádný článek tohoto formátu by měl vyjít začátkem měsíce října, přesněji ve středu 4. 10. Mrkající

Zatím se mějte krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

body spreje od Avonu

24. září 2017 v 20:07 | Va-Nesse |  Avon
Zdravím vás po delší odmlce u dalšího článku.

Tentokrát to bude recenze na dva body spreje od Avonu, které mám doma již delší dobu a toto léto jsem je hojně používala místo těžkých parfémů. Tyto dva body spreje jste mohli u mě na blogu poprvé vidět v nákupech za srpen 2016. Dostala jsem je od mé kamarádky Gabči a moc jí tímto děkuji.

Prvním je meloun, který jsem si oblíbila vícea druhým je granátové jablko.


Tyto body spreje, ale také mnohé další o objemu 100 ml seženete okolo 50 Kč na stránkách Avonu.
Body spreje mají nespočet různých vůní a také si k nim můžete přikoupit sprchové gely či toaletní vody stejné parfemace.
Mé zkušenosti... já jsem s těmito body spreji byla velmi spokojená, v létě jsem je používala téměř každý den několikrát, a přesto mám pocit, že jsou nespotřebovatelné. Používala jsem je místo běžných parfémů, které mám raději od podzimu do jara. Je lepší je stříkat přímo na tělo než na oblečení, protože mám pocit, že tak vydrží vonět déle. Pokud se mi někdy podaří tyto dva body spreje dopotřebovat, určitě nebudu váhat nad pořízením jiných vůní.
Tyto bodyspreje se v létě dají použít také jako osvěžení, takže jsem je občas dávala do ledničky a posléze si je brala ven, například, když jsme si šli lehnout k vodě, či jsme vyrazili na nějakou vycházku.
Pokud i vy jste vlétě používali na osvěžení nějakou vychytávku, určitě se o ni podělte.
Mějte se krásně
Vaše Va-nesse Líbající

Nákupy za srpen 2017

7. září 2017 v 11:28 | Va-Nesse |  nově koupeno
Krásný čtvrteční den,

ač je to pro některé z vás naprosto nepředstavitelné, u mě se tato věc stala skutečností, je to poprvé od doby co píši tenhle blog a nějak více sleduji, kdy jsem si co koupila či se do mého vlastnictví dostalo jinou formou.

Jelikož jsem srpen více méně procestovala, ať po české republice, tak i v zahraničí, nebylo příliš času chodit po obchodech a tudíž do mé sbírky dekorativní i pečující kosmetiky za tento měsíc nepřibyl jediný kousek, za tož bych se měla více méně pochválit.

To, že jsem si za celý měsíc nekoupila jedinou věc, která by mi "udělala radost" je možná také způsobené tím, že jsem v poslední době kosmetikou všeho druhu přehlcená ze všech stran a je potřeba některé věci trošku zredukovat a spotřebovat místo nakupování zásob jako křeček, do skříňky, která již doslova praská ve švech.

Tohle je pro dnešní den konec hlášení, a už teď vám můžu slíbit, že v dalším měsíci tam nějaký, alespoň malý nákup kosmetiky bude.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

vypotřebované produkty červenec - srpen 2017

4. září 2017 v 20:24 | Va-Nesse |  vypotřebováno
Tak už tu máme září, dětičky nám už zase zvesela chodí do školy a také je čas, abych vydala článek o vypotřebovaných produktech za prázdninové měsíce červenec a srpen 2017.

Jako první jsem již začátkem července konečně dopotřebovala suchý šampon Balea na hnědé vlasy, na který jsem psala recenzi již v únoru 2017 a vydržel mi téměř půl roku. Doma mi ovšem ležel o něco déle a mohli jste jej vidět téměř před rokem v nákupech za listopad 2016. Nebyla jsem s ním však příliš spokojená, proto jsem se vrátila k suchmu šamponu od Batiste, který jste mohli vidět v nákupech za červenec 2017.

Výsledek obrázku pro balea trockenshampoo

Jako další tady mám zubní pastu Colgate Herbal original, kterou jsem kupovala v dubnu 2017 v Lidlu za 29 Kč. S přítelem nám tato pasta velmi vyhovuje, takže ji v podlení době kupujeme opakovaně.
Výsledek obrázku pro colgate herb
Třetím vypotřebovaným produktem v řadě je sprchový gel Oriflame, který jste mohli vidět v nákupech za leden 2017 a recenze na něj vyšla v červnu 2017. Byla to poslední recenze před prázdninovou pauzou.

Image result for oriflame lemon verbena

Jako další produkt jsem vypotřebovala pěnu na holení Balea s vůní červeného grepu, kterou mám doma od nedohledatelné doby, ale recenzi jsem na ni psala v květnu 2017 a byla jsem s ní při používání velmi spokojená, takže jsem se hned rozhodla pro koupi další, ovšem tentokrát limitované letní edice s vůní kokosu a melounu, kterou jste mohli vidět v nákupech za červen 2017.

Výsledek obrázku pro pěna na holení balea grep

Dále tu mám dvě miniatury, které jsem doma měla již delší dobu a kupovala jsem si je především na cestu do Francie, kterou jsem absolvovala v dubnu 2016, ale spotřebovat se mi je podařilo až letos, na dovolené na Krétě.

V první řadě to byla miniatura sprchového gelu Lemon Kick značky Cien z Lidlu o obsahu 50ml.

Výsledek obrázku pro cien lemon kick

A ve druhé řadě to byla miniatura zubní pasty dentaluxo objemu 20 ml, opět z Lidlu.

Výsledek obrázku pro dentalux 20 ml

Na úplný závěr tu mám tělové mléko s vůní levandule a ostružiny od Yves Rocher. Recenzi jste si mohli přečíst již v březnu 2017, ale také jste jej mohli záhlédnout v nákupech za leden 2017. Tělová mléka od Yves rocher mám velmi ráda a stále se k nim vracím. To můžete poznat už proto, že v červnu 2017 jsem si koupila další, mnou neozkoušenou variantu tohoto tělového mléka.

Výsledek obrázku pro tělové mléko levandule ostružina

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Osmý prázdninový týden

4. září 2017 v 19:55 | Va-Nesse |  můj týden
Následující týden, kdy jsem byla krásně odpočinutá a opálená od moře, jsem trávila u maminky na Moravě.

V pondělí mě čekalo přebalování kufru, který už byl naštěstí od dovolené vybalený a vyklizený, ale musela jsem si do něj naskládat čisté a použitelné oblečení na týdenní pobyt u maminky. K mámě jsem dorazila až za tmy, takže jsme si stihly povykládat jen to nejdůležitější a nejzajímavější.

V úterý jsme se s mámou a bráchou vydali do Zlína, nejprve jsme udělali zastávku v místní nemocnici, ale už to bylo o cosi radostnější a cestou domů jsme se zastavili na nákupech v OC Malenovice. Jelikož měla maminka téměř před čtrnácti dny narozeniny, ale ještě je pořádně neoslavila, pozvala nás ten den s bráchou na oběd. Odpoledne jsme se ještě stavili za strýcem a mým malým bratranečkem a sestřeničkou. Oba zase vyrostli o půl metru a to jsem je neviděla měsíc.


Ve středu jsem měla nějaké vyřizování a papírování ohledně školy atd. které jsem stihla vyřídit poměrně brzy a jelikož mamka byla celý den v práci, rozhodli jsme se s bráchou, že se zajedeme podívat k babičce, kterou jsem taky už delší dobu neviděla. Po příjezdu jsme si vzali i dětičky a šli jsme s nima na zmrzlinu. K večeru se pak opékalo a slavily se tetiny narozeniny.

Ve čtvrtek jsme si s mamkou užívaly poslední den spolu, řešily jsme všechno, co jsme předtím nestihly a hlavně jsme byly na malých nákupech v nedalekém Přerově, kam mě vezla na vlak. I když léto pomalu, ale jistě končí, neodpustila jsem si v Sinsay jedny tenké kraťásky a poté v Gate dvě bodyčka, na které jsem si brousila zuby už delší dobu. Do Prahy jsem dojela ještě než padla úplná tma. přítel na mě doma čekal s výbornou večeří a já se psychicky připravovala na to, že se musím začít učit na zkoušku, která mě zanedlouho čeká.

Pátek jsem tedy proležela v knihách. Snažila jsem se toho přečíst a především zapamatovat si co nejvíce informací, které budu na zkoušku potřebovat. Odpoledne jsme se s přítelem chtěli projít na procházku, abych si vyčistila hlavu, ale nedošli jsme v podstatě nikam a výlet skončil neskutečnou hádkou, která vyústila z naprosté maličkosti.

V sobotu mě po třech týdnech čekal pracovní den. V práci se toho moc nedělo, takže jsme si spíš povýdaly zážitky z dovolených a také, co nového se událo v práci. Večer jsem pak opět zapadla do knih a snažila se toho natlačit do hlavy co nejvíc se dalo.

Neděli jsme v práci prokecaly v podstatě celou. Těšila jsem se domů, na učení a především na přítele, se kterým jsem se mezitím udobřila. Nesměla jsem však zapomenout na další balení kufru, tentokrát na exkurzi do Třeboně, kam jsme v pondělí v ranních hodinách vyráželi se skupinou dobrovolníků z FF UK. Do postele jsem padla polomrtvá až před půlnocí a to mě čekalo brzké vstávání.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Sedmý prázdninový týden

4. září 2017 v 19:10 | Va-Nesse |  můj týden
S tímto článkem mám téměř měsíční zpoždění, ale opět bylo potřeba dělat důležitější věci.

Sedmý prázdninový týden jsme si užívali dovolenou plnými doušky, každý den jsme se alespoň na chvíli smočili v moři, ale také jsme se vydali na jeden výlet, na který budu vzpomínat snad až do smrti.

V neděli večer jsme si s přítelem koupili nafukovací lehátko a šnorchlovací brýle, které jsme se rozhodli hned v pondělí ráno vyzkoušet. Konečně jsme objevili místo, kde bylo moře jako kafíčko, takže jsem se nebála vydat se na pospas vlnám. Na lehátku mě to příliš dlouho nebavilo, takže jsem si od přítele půjčila brýle a pozorovala jsem celkem velké rybičky, které kolem nás bezbranně plavaly. Večer jsme se pak vydali s novými přáteli na sklenku dobrého krétského drinku.


V úterý jsme neměli v plánu vůbec nic konkrétního. Den tedy vypadal velmi nudně a nezajímavě, ale nám to bylo jedno, protože jsme si užívali volno. Dopoledne jsme relaxovali u moře a odpoledne jsme vyvalili naše těla u hotelového bazénu.


Ve středu nás čekal první a poslední celodenní výlet. Jako velký milovník historie jsem rozhodla, že se pojedeme podívat na nedaleký antický palác v Knossu. Po příjezdu byly všude neskutečné mraky lidí a pomalu jsem začala litovat, že jsme se tam vydali s cestovkou a nejeli jsme na vlastní triko. Jediným pozitivem byla velmi příjemná paní průvodkyně, která dokonale znala krétskou historii i antickou mytologii. Do hotelu jsme se vrátili až na večeři, plní nových a zajímavých historických znalostí.


Čtvrtek byl dost podobný úterý. Na plánu nebylo nic konkrétního, ale jisté bylo, že si chceme alespoň na chvíli smočit nohy v moři. Jelikož jsem měla dopoledne hrozné křeče v noze, rozhodli jsme se dopoledne strávit v hotelu. Přítel si byl zaplavat a já pak hrála s našimi novými kamarády karty v lobby. Odpoledne jsem pak konečně vyrazili k moři, zahrát si přehazovanou s naším animačním týmem a také bojovat s vlnami, které byly den ode dne silnější a silnější.


Pátek byl posledním dnem naší skvělé, krásné, pohádkové, slunečné a vytoužené dovolené. Za celou tu dobu jsme se ani jednou nepohádali, což u nás není až tak dobrým zvykem a neskutečně jsme si spolu užívali každou minutu. Celý den jsme si užívali jako dny předešlé, ale bylo potřeba sbalit všechny věci a pomalu se nachystat k odjezdu na letiště a následnému odletu domů, do Prahy.


Do Prahy jsme přiletěli až po půlnoci. Let byl o něco horší a také se mi zdál o něco delší. Bylo to především tím, že nad Prahou byla tu noc obrovská bouřka, kterou jsme museli obletět a poté bezpečně přistát na letišti Václava Havla. Nejnáročnější ze všeho byla poté téměř hodinová cesta autobusem z letiště domů, do bytu. Všechno jsme to ale nakonec zvládli a okolo čtvrté ráno už jsme si hověli v naší postýlce. Probudili jsme se až po poledni, kdy bylo na čase zajet do obchodu a obstarat si nejen něco na "snídani", ale také k obědu atd. Také bylo potřeba vybalit kufry a začít prát oblečení, které jsme měli s sebou.

V neděli mě pak přepadla nějaká únava, o které jsem si myslela, že se překotí v chřipku. Naštěstí se tomu tak nastalo. Celou neděli jsem však proležela a prospala, protože jsem byla s předešlého dne a především noci nesmírně unavená.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající