Červenec 2017

Čtvrtý prázdninový týden

31. července 2017 v 17:55 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden jsem konečně měla v Praze společnost a bylo to tu o něco veselejší.

V pondělí ráno mi ještě nebylo úplně nejlíp, tudíž jsem svého milovaného, místo na nádraží, vyhlížela doma z postele. Aby mi ten den a čekání na přítele rychleji uteklo, trošku jsem se otáčela v kuchyni a upekla vynikající muffinky. Také mi konečně dorazil očekávaný balíček od drogerie DM. Je to moje první spolupráce s touto drogerií a na článek se můžete těšit začátkem měsíce srpna.


V úterý jsem měla celý den volno, jsem tam jsem ještě polehávala, ale mezi odpočinkem jsem vysmejčila celý byt, zašla jsem na poštu a také na menší nákupy do drogerie DM. Nezapomněla jsem ani na učení a němčinu jsem procvičovala na mém oblíbeném jazykovém portále duolingo.com.

Ve středu jsem už musela zase do práce. Jediným příjemným překvapením byla zásilka z turistického deníku, kam jsem posílala koy z navštívených míst. Poslali mi krásný nový deníček s obalem, propiskou, odznakem a samolepkami. Už se těším, až zase s karolínkou někam vyrazíme.


Čtvrtek jsem měla opět pracovní, ale celý den nakonec utekl celkem rychle. Večer jsem musela začít balit, protože v pátek ráno jsem opět vyrážela za mamkou na Moravu.

V pátek hned ráno jsem příteli vytvořila na hlavě letní sestřih, dobalila jsem tašku a vyrazila jsem na vlak. Cesta utíkala pomalu, protože servis stewardů celkem vázl a ničeho jiného než vody jsem se nedočkala. Po třech hodinách jízdy vlakem jsem byla ráda, že sedím v autobuse směr Zlín.Ve Zlíně jsem toho měla spoustu v plánu, ale počasí mi nepřálo. Plán zněl tak, že koupím mámě dárek k narozeninám, sobě koupím sandále, které mám už delší dobu vyhlídlé, zajdu se podívat, zda už slevnili plavky, které se mi tak líbily, zajdu si na oběd, udělám výměnu s jednou slečnou z vinted a nakoupím si turistické vizitky Zlína. Nakonec bohužel klaply jen boty a oběd, který jsem vzala i mamce a vydala jsem se za ní do práce. Po skončení její pracovní doby jsme se ještě jely rozloučit s našima nejmenšíma, kteří odjížděli v sobotu ráno na dovolenou.

V sobotu jsme měly s mámou uklízecí den u babičky. Vyházely jsme spoustu starých a nepotřebných krámů, které už nikdo nepoužíval a jen překážely. Odpoledne jsme se ještě jely podívat na festival židovské kultury a hlavně na taneční skupinu Ruth, která vystupovala na zámku v Holešově.V neděli jsme pak s mamkou hlavně odpočívaly. V tom horku se ani nic kloudného dělat nedalo. Odpoledne mě pak vyzvedl přítel a jeli jsme za našimi známími ze skupiny historického šermu Nuntius Regis na Příluk u Zlína, kde jsme grilovali. Bylo moc hezké je po opravdu dlouhé době vidět a povykládat si, co je nového.


Půlka prázdnin je za náma, tak doufám, že ta druhá bude alespoň stejně vydařená.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Třetí prázdninový týden

25. července 2017 v 11:13 | Va-Nesse |  můj týden
Celý tento týden jsem trávila doma v Praze, ale byla jsem tam sama, jelikož teď měl pro změnu dovolenou zase přítel a také jel alespoň na týden navštívit své rodiče na Moravu.

Pondělí i úterý bylo velmi nudné a monotónní. Celé dny jsem trávila v práci na dvanácti hodinových směnách. Večer jsem vždy padla do postele jako zabitá a vůbec mi nevydilo, že ve své obrovské posteli spím úplně sama.

I středu jsem trávila v práci. Největší radostí bylo, že mi konečně dorazil dlouho očekávaný balík s novým kolotočem pro našeho křeččího miláčka. Opravdu mě překvapila velikost krabice, kterou mi kurýr předal. Největším zklamáním však přišlo po otevření krabice. Kolotoč v ní sice byl, ale i přes vzduchové kapsy byl kolotoč ulomený. Křeček si tedy musel ještě den počkat, než jsem kolotoč uvedla do provizorně funkčního stavu.


Ve čtvrtek jsem měla konečně volno. Na odpočinek ale čas nebyl. Dopoledne jsem konečně vybalila kufry, které jsem si přivezla od Mámy, uvařila jsem si oběd a vyrazila jsem do víru starého města pražského. Po jedné schůzce se slečnou z Vinted.cz jsem se vydala za mou spolužačkou Zuzankou na První výroční schůzi ústředního výboru archivářu z FF UK Nevinný Schůze se nám malinko protáhla a domů jsem přijela až večer. Ještě jsem si musela nachystat baťůžek na páteční výlet a hurá spát.


V pátek jsme vyrazily s Karolínkou po čtrnácti dnech zase na lov vizitek, tentokrát do Pardubic. Cesta byla veselá již v Praze na Nádraží, kdy měl náš vlak asi 10 minut zpoždění z důvodu zásahu policie ČR na vlaku. Ale naštěstí žádné komplikace nenastaly, takže jsme v pořádku přijely do našeho cíle. V Pardubicích bylo naší první zastávkou informační centrum, kde jsme si koupily vizitky míst, kam jsme se ten den chtěly podívat. Jako první jsme vylezly na věž u Zelené brány, poté jsme byly na místním zámku a nakonec jsme se šly pokochat automatickými mlýny. V poledne jsme si na Perštýnském náměstí daly oběd a vydaly jsme se zpět k nádraží. Cestou jsme se ještě zastavily na kafíčku v jedné kavárně, kde jsme se uvelebily přímo v balkóně s výhledem do ulice. Bylo to úžasné a okouzlující skoro jako na kolonádě někde u moře.


Sobotu jsem poté strávila v práci a večer jsem opět trávila s Kájou, tentokrát v pohodlí jejího domova. Rozdělaly jsme si lahvinku a Kája nachystala výborné pohoštění, až mi z něj přecházel zrak.


V neděli jsem opět musela jít do práce. Od rána mi ale nebylo dobře od žaludku, takže podezřívám kaolínku, že mě chtěla otrávit. Smějící se Do práce jsem však dojela. Po třech hodinách trápení a kroucení se, mě kolegyně poslaly domů, abych se přeléčila a hlavně byla v klidu doma a mohla čekat na příjezd milovaného.

Mějte se krásně

Vaše Va-Nesse Líbající

EDIT 3. 8. 2017 ... Ten pocit, když si vydala článek, který končil v půlce věty, přestože si si plně vědoma, že si ho dopisovala a po zveřejnění byl v pořádku Křičící

Druhý prázdninový týden

24. července 2017 v 11:09 | Va-Nesse |  můj týden
Jak už jsem psala v jednom z dřívějších článků, i druhý prázdninový týden jsem trávila na Moravě se svojí nejbližší rodinou.

Hned v pondělí jsem chtěla být trochu aktivní a tak jsem se vydala do Státního okresního archivu ve Zlíně, kde jsem měla v plánu nafotit si nějaké materiál na bakalářku a začít s jejím psaním. Zaměstnanci tohoto archivu však byli natolik neochotní, že jsem si nafotila jen to nejdůležitější, abych co nejdříve mohla zmizet. Večer jsme pak měly sraz s mámou mého bývalého přítele, kterou mám navzdory tomu, co se mezi mnou a bývalým přátelem stalo, pořád ráda.

V úterý k večeru mi s mámou začal hlídací marathon našich dvou malých ďáblíků. Byly jsme s nami na hřišti a den celkem utekl.

Středu jsme trávili převážně na zahradě na trampolíně a na oběd jsme se vydali k babičce. odpoledne jsme opět trávili na hřišti, kde se děti vyřádili a večer usli jako andílci.

Čtvrtek už byl horší. venku byla pěkná zima a tak jsme si museli hrát doma, což je, ani mě moc nebavilo. Ještě, že se jejich rodiče ten den už vraceli z dovolené a já s mámou jsme si mohly konečně odpočinout. Tahle "škola" mi dala asi víc, než kdyby mě někdo sebevíc nabádal, že s dětma to není vůbec jednoduché.

V pátek jsme se s mámou jen válely a já už pomalu balila kufry. Byl to totiž můj poslední den u mámy. Večer mě pak odvezla za přítelem k jeho rodičům, kde jsem ten den přespávala.

V sobotu ráno jsme pak s přítelem vyrazili autem na Slovensko, do Žilinského kraje, nedaleko Rajeckých Teplic do vesničky Jasenová, kde se už třetím rokem konala šermířská akce zvaná Utgard, které jsem se letos zúčastnila úplně poprvé.V neděli mě pak čekal slavnostní návrat do Prahy, kam jsem se po takové době neskutečně těšila, přestože jsem byla na bytě další týden úplně sama (pokud tedy nepočítám křečíka, který mě už vyhlížel). Domů jsem přijela vyčeraná, unavená a hladová, ale nebyla jsem schopná ani vybalit kufr. Smějící se

Mějte se krásně a pokud jste i vy byli na nějaké zajímavé akci, určitě mi zanechte dole pod článkem komentář Mrkající

Vaše Va-nesse Líbající

Moje sbírka laků na nehty

23. července 2017 v 10:13 | Va-Nesse |  něco navíc
Moje sbírka laků na nehty není příliš rozsáhlá a obměňuje se zde pouze pár barev, a to růžová, modrá a zelená. Laky jsou z levnější cenové kategorie, protože je ráda obměňuji a nečekám od nich více jak několikadenní výdrž.
Laky na nehty si kupuji velmi ráda a čas od času nějaký prodám, věnuji mamce nebo jednodušše vyhodím, jelikož už skončila jejich životnost.

Jako první tady mám laky na nehty značky AVON, které dle mých informací již nejsou k dostání a jelikož jsem si ani jeden nekupovala, ale všechny jsem dostala, nemůžu vám říct ani jejich cenu.

Colour Attract, magnetický lak na nehty v odstínu Blue Attraction; 12 ml


Colour Attract, magnetický lak na nehty v odstínu Fuchsia Force; 12 ml


Nail Experts s perlovým leskem v odstínu sheer lilac; 10 ml. Tento lak jste mohli vidět v nákupech za říjen 2016 a jeho běžná cena je asi 70 Kč.Jako další v pořadí tady mám dva laky značky ESSENCE.

Ten první je z řady Colour & go č. 138 L.O.L; 8 ml,který mám doma z celé sbírky asi nejdéle. Dostala jsem ho k Vánocům od jedné spolužačky, když jsem ještě chodila na střední. Tento lak však stále slouží jako nový.


A druhý je z řady Nail Art, special effect! topper v odstínu č. 10 glorious aquarius; 8 ml. Tento lak jste mohli vidět v nákupech za srpen 2016.


Jako šestý v pořadí tu máme lak zančky FLORMAR

Nail Enamel č. 424 Bluish Green; 11 ml. Tento lak jste opět mohli vidět v nákupech za srpen 2016. A jeho cena byla 29 Kč (běžná cena je asi 89 Kč).


Mezi mé nejoblíbenější patří laky značky MISS SPORTY, které mám doma momentálně tři, vystřídala jsem jich mnohem více. Ostatní má doma momentálně půjčené mamka. Všechny tři laky jsou z řady Clubbing Color, less than 1 minute quick dry. Recenzi jste si na ně mohli přečíst již v polovině prosince 2016.

Můj nejoblíbenější lak na nehty, jak svojí barvou, tak výdrží je tento č. 075; 7 ml, neskutečně mi totiž připomíná lak od YVES ROCHER, o kterém byl jeden z prvních článků na tomto blogu. Tento lak jste mohli vidět v nákupech za červen 2016 a jeho cena byla 29 Kč.


Druhý je č. 115; 7 ml a opět jste ho mohli vidět v nákuopech za červen 2016 a jeho cena byla opět 29 Kč.


A třetí je č. 170; 7 ml. Tento lak se objevil v nákupech za září 2016 a jeho cena byla 18 Kč (běžná cena je asi 29 Kč).Jako poslední do mé sbírky přibyly tyto dva laky od značky TREND IT UP z drogerie DM

Tím prvním je Ultimate Long Lasting Top Coat; 11 ml. Tento lak jste mohli vidět v nákupech za duben 2017 a jeho cena byla 60 Kč.


A druhým je lak z řady Holo Dimension č. 050; 11 ml. Tento lak jste mohli vidět v nákupech za květen 2017 a jeho cena byla 35 Kč a byl to tedy poslední přírůstek sbírky.


Na úplný závěr tu mám lak značky MAKEUP REVOLUTION

Svojí výdrží je v porovnání s výše zmíněnými asi nejslabší, ale jeho barva je takřka dokonalá a je v odstínu č. 08 Who got the look? Tento lak jste mohli vidět v nákupech za říjen 2016 a dostala jsem ho zdarma na veletrhu Interbeauty Prague k nákupu nad 100 Kč.


To je z mé sbírky laků úplně všechno.

Mějte se krásně

Vaše Va-Nesse Líbající

První prázdninový týden

22. července 2017 v 10:20 | Va-Nesse |  můj týden
První červencový týden jsem strávila na Moravě s mojí rodinou a na konci týdne mě přijela navštívit Praha a v podobě nejlepší kamarádky a jejího přítele.

Pondělí jsem měla volné, neměla jsem žádné určité plány až na jeden. Po opravdu dlouhé době jsem jela navštívit tátu. Bohužel jsem s ním nakonec moc času nestrávila, protože jeho pauza na oběd není nekonečná. Odpoledne jsem se pak dále flákala a užívala zaslouženého volna.

V úterý jsem jela navštívit babičku, kterou jsem taky už nějaký ten pátek neviděla a také jsem se šla podívat na mého nejmilovanějšího bratrance a sestřeničku, kteří za ten měsíc zase o pohlavek povyrostli.

Na středeční státní svátek jsme s mamkou jeli navštívit jejího bratrance s manželkou, což nám zabralo vlastně celý den. Po návratu jsme si s mamkou zašly ještě na dobré pivo z tanku.

Čtvrtek jsem si užívali s mámou, bráchou a bratrancem se sestřeničkou krásného počasí na koupališti. Byla to moje první prázdninová koupačka. Voda byla sice ledová, ale slunce pálilo tak, že se člověk rád skočil ochladit do bazénu.

V pátek pokračovalo hlídaní drobotiny a neuvěřitelně jsem se těšila, až je vrátím jejich rodičům. Já ty dětičky sice miluju, ale jsem ráda, že až nastane čas, mám je komu vrátit. Nevinný Večer jsem pak odjela za přítelem a našimi kamarády z Prahy.

V sobotu jsme si s Karolínkou udělaly dámskou jízdu a vydaly jsme se lovit vizitky do nedalekého Přerova a Olomouce. Nasbíraly jsme jich celkem osm a na konci dne jsme byly rády, že už jedeme domů.V neděli s náma vyrazili na výlet už i naši muži. A jelikož jsme měli půjčené auto, zajeli jsme se podívat do Zbrašovských jeskyň, na Hranickou propast a po obědě jsme si stihli projít i zříceninu Helfštýna. K večeru jsme pražáky odvezli na nádraží a já se taky vydala po vlastní ose domů, k mamince.Mějte se krásně a užívejte prázdnin

Vaše Va-Nesse Líbající

Poslední červnový týden

21. července 2017 v 21:27 | Va-Nesse |  můj týden
V posledních třech týdnech, respektive od 1. července se na mém blogu neobjevil ani jeden nový článek a to především z důvodu zaneprázdněnosti a lenosti cokoliv vymýšlet a sepisovat.

Poslední červnový týden jsem měla ze začátku spíše pracovní, ale zato konec jsem si již nesmírně užívala.

V pondělí jsme hned ráno vyrazily s Gabuškou na nákupy do OC Chodov, kde jsme obě ukořistily nějaké kousky do našich šatníků a botníků. Nesměla chybět ani zastávka ve Fruitissimu a naše nekonečné vykecávání se o běžných, i pro někoho nepochopitelných věcech. K večeru jsem pak vyrazila do ulic Starého města pražského se svojí dlouholetou kamarádkou z Moravy, která tu byla na výletě se školou.

Úterý jsem měla spíše pracovní a také jsem se věnovala psaní seminární práce, která se mi poslední dobou stále nedaří dokončit.

Ve středu to bylo obdobné, jediná myšlenka, která mě držela nad vodou bylo vědomí, že vyšel časopis Žena a život, ve kterém byl jako dárek koncentrovaný sprchový gel od Yves Rocher.

Ve čtvrtek dopoledne jsem pomalu, ale jistě začala balit věci na páteční odjezd domů k mámě, kde jsem posléze strávila následujích 14 dní. To byl také hlavním důvod, proč v minulých týdnech nevyšly žádné články. Plně jsem se věnovala rodině a zážitkům s nimi. Odpoledne jsem šla naposledy v tomto měsíci do práce a neskutečně jsem si to užívala, přestože bylo před koncem školního roku a lidí bylo snad více než na Vánoce.

V pátek poté vyšel článek vypotřebovaných produktů za květen a červen 2017. A já spokojeně trávila ranní hodiny jízdou vlakem. Po příjezdu do Zlína jsme se s mámou a bráchou vydali ještě na nákupy do OC Čepkov. Doma jsem poté padla vyčerpáním.

V sobotu nám konečně začaly ty dlouho očekávané letní prazdniny a tady na blogu se na delší dobu objevil poslední článek v podobě nákupů za červen 2017. Já si sobotu užívala v kruhu nejbližší rodiny a vykládali jsme si zážitky za poslední dny, kdy jsme se s mámou neslyšely po telefonu. Také mi dorazila nová rtěnka značky M.A.C., kterou jste již mohli před časem vidět na mém instagramu.


V neděli jsme pak s mámou a mými spolužáky absolvovali exkurzi do moravských Dolních kounic a Kunštátu, kde jsme viděli jednak krásný klášter bez střechy a židovskou synagogu, ale také gotické prostory Kunštáckého zámku. Domů jsme přijely až pozdě večer, ale byla jsem velmi spokojená, nabitá pozitivní energií a především novými vědomostmi.


Mějte se krásně, užívejte prázdnin a já slibuju, že se s psaním a především s publikováním článků polepším Usmívající se

Vaše Va-Nesse Líbající

Nákupy za červen 2017

1. července 2017 v 14:14 | Va-Nesse |  nově koupeno
Ahoj, tak už tady máme 1. července a s ním i velké prázdniny a nákupy za červen 2017.

První dvě věci tohoto článku jsou snad ty největší roztomilosti ze Sephory od značky TONYMOLY, které jsem si pořídila jako odměnu za splnění zkoušek za tento letní semestr.

První je vyživující noční krém za 390 Kč o objemu 50g


a druhou je chladivá tyčinka (nejen) pod oči, která stála 290 Kč za 9g. Tuhle tyčinku jste mohli vidět již v nákupech z května 2017, kdy jsem si z vinted kupovala již téměř vypotřebovanou tyčinku na vyzkoušení.


Jako dárek jsem dostala vzoreček od značky The face shop


Od Martiny z vinted.cz jsem dostala k svátku Balea masku na obličej s hroznovým vínem


Velké nákupy proběhly při otevírání nového butiku NYX v OC Chodov, kdy jsem neodolala pár kouskům, které mě učarovaly. Nutností, pro kterou jsem si do NYX šla byly dvě tekuté rtěnky po 199 Kč

v odstínu č. 15 ATHENS


a č. 18 PRAGUE


dále jsem si po doporučení pořídila bázi pod rtěnku za 179 Kč


k tomuto nákupu jsem dostala dvě kosmetické taštičky, ve kterých se skrývala malá překvapení


v podobě dvou máslových lesků

č. 01 STRAWBERRY PARFAIT


a č. 20 RED VELVET


dále jsem tam našla dvě jumbo tužky na oči

v odstínu č. 608 COTTAGE CHEESE


a č. 609 FRENCH FRIES


a dva monostíny č. 77 HYPNOTIZED


Dále jsem s Gabčou dělala houl v drogerii DM v hostivařském obchodním centru VIVO.

Pořídila jsem tam můj nejmilovanější deodorant dove se žiletkou, který stál 59 kč.


Dále jsem tam ulovila tělový peeling s vůní melounů od Balea 200ml, který stál 35 Kč a je limitovanou edicí.


Posledním úlovkem v DM byla věc opět z limitované edice tohoto léta a to pěna na holení meloun a kokos 150 ml od Balea za 30 Kč


Poslední velké nákupy kosmetiky proběhly v tomto měsíci v Yves Roches, kam jsem opět měla nějaké slevy, ale i tak jsem tam nechala o dost víc, než jsem původně plánovala.

Věc, kvůli které jsem vlastně do Yves Rocher šla byla micelární voda 2v1 z řady Sensitiv vegetal, kterou již nějaký čas používám a mohli jste si na ni už přečíst recenzi, která byla napsaná začátkem května tohoto roku. Původní cena micelárky byla 319 Kč za 390 ml a já ji pořídila za 191 Kč. Myslím si, že její používání bude o něco snadnější než s její menší verzí, protože má pumpičkový dávkovač.


Jako druhý jsem si na doporučení vybrala leský balzám na rty v odstínu č. 09, který po nanesení vůbec nelepí, rty lehce zabarví a především je vyživuje a hydratuje. Původní cena byla 199 Kč za 7ml a já za něj zaplatila pouhých 119 Kč


K tomuto nákupu jsem dostala krásnou kosmetickou taštičku (k mému překvapení to byla tenhle měsíc již třetí) úplně zadarmo.


A jelikož jsem splnila podmínky nákupů, mohla jsem si vybrat jakoukoliv věc v hodnotě 150 Kč úplně zadarmo. Já si vybrala tělové mléko s vůní maliny a máty a jelikož jeho původní cena je 169 Kč. Zaplatila jsem za něj 19 Kč. Tudíž jsem měla dokonce i dobrý pocit z toho, že jsem vlastně ušetřila.


PO delší době byl také potřeba udělat nákup v Lidlu, kde jsem si pořídila nové "uchošťoury" za 20 Kč


a moje nejoblíbenější odličovací tampony za 22 Kč.


Dvě poslední věci byly součástí červnového čísla časopisu JOY, který stál 40 Kč. Jako první tam byla žiletka WILKONSON Xtreme 3


a vzoreček nového tělového mléka od NIVEA Cherry Blossom


To je pro tento měsíc vše, užijte si prázdniny, já se budu muset začít s tím utrácením krotit a těště se na nákupy za červenec.

Vaše Va-Nesse Líbající