Květen 2017

zkouškové je tady

29. května 2017 v 19:34 | Va-Nesse |  můj týden
Přestože mě první a vlastně i nejtěžší zkouška tohoto zkouškového období čeká až v úterý, měla jsem opravdu hodně napilno, abych se na ni zvládla naučit.

V pondělí jsem měla na práci jen učení, takže jsem u toho seděla téměř celý den. Vlastně jsem jen překládala text, který musím mít připravené k již zmiňované zkoušce.

Úterý bylo v podstatě úplně stejné. Hned ráno jsem sedla k učení a seděla u něj prakticky až do večera.

Ve středu jsem měla svátek a přítel mě překvapil hned ráno krásnou růžovou peněženkou, kterou jste mohli vidět i na mém instagramu. Odpoledne jsem musela po dvou dnech volna do práce, ale naštěstí to tam uteklo celkem rychle. Večer jsem ještě sedla na chvíli k učení, abych si to mohla odškrtnout v deníčku.


Na čtvrtek jsem měla naplánované nejen balení kufru na Moravu k mámě, ale také sednout na chvíli k učení a také jsem musela na pár hodin do práce. Den utekl jako voda a já byla ráda, že si večer můžu zalést do postele a v klidu spát.

V pátek ráno jsem vstávala celkem brzy, abych stihla dobalit pár posledních maličkostí a utíkala na vlak k mámě. Cesta ubíhala celkem hezky, jen kdyby nevypadávala wifi a já mohla pracovat na úkolech ke zkoušce. Doma u mámy jsem se v podstatě jen vytočila na patě, odhodila jsem kufr do kouta a jela k tátovi, kterého jsem už delší dobu neviděla. Večer jsme pak s mámou jely k její kamarádce na grilovačku. Domů jsme se vrátily až po půlnoci.

V sobotu jsem se ale moc nevyspala, jelikož jsem jela na svatbu svého kamaráda, kterého znám již opravdu dlouho a vždy ho moc ráda vidím. Obřad měli v kostele a bylo to neuvěřitelně krásné. Večer jsme pak s přítelem jeli ještě na posezení, kde jsme s novomanželi konečně prohodili i pár slov.


Bohužel jsem se moc nedostala ani v neděli, jelikož jsem slíbila, že pojedu hlídat naše dva nejroztomilejší špunty. Mého bratrance, který ten den slavil třetí narozeniny a sestřeničku, které je přibližně rok a půl. jsou to moje dvě sluníčka, které miluju nade vše na světě, ale jsem ráda, že je večer můžu vrátit jejich rodičům. V neděli jsem se také nehorázně spálila, takže večer jsem si připadala jako vařený rak.

Doufám, že jste si sluníčka užívali obdobně jako já, městě se krásně a hodně zdaru u zkoušek.
Vaše Va-Nesse Líbající

sprchový gel malina Manufaktura

29. května 2017 v 19:09 | Va-Nesse |  mix značek
Malinový sprchový gel od manufaktury mám doma přibližně od konce měsíce září 2016 a konečně se na něj dostala řada, tudíž jsem ho po téměř třičtvrtě roce začala používat.
Výsledek obrázku pro manufaktura malina
Malinová řada v manufaktuře není již delší dobu k sehnání a momentálně se můžete těšit řady se sedmikráskou.

Pokud se ceny v manufaktuře nijak zásadně nezměnily, cenu tohoto sprcháče byla zřejmě něco okolo 140 Kč za 250 ml. Já sprcháč dostala od mámy, tudíž cenu pouze tipuji podle nynějšího ceníku manufaktury zveřejněného na internetových stránkách.

Mé zkušenosti ... pokud máte rádi intenzivní avšak lehce umělou vůni malin, tato malinová řada by byla pro vás jako stvořená. Sprchový gel je řidčí než jsem zvyklá, tudíž jsem toho ze začátku lila obrovské množství, člověk se s ním však postupem času naučí pracovat. Já tyto přeslazené vůni v poslední době nijak zvlášť nevyhledávám a na léto si zřejmě vytáhnu jiný sprchový gel, protože si po něm přijdu ulepená a neumytá.

Velké plus má u mě ovšem manufaktura jako taková, jelikož je to česká značka a své produkty vyrábí z přírodních výtažků a rostlin.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

zápočtový týden plný učení

22. května 2017 v 14:35 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden se vlastně nic zásadního v podstatě nedělo. Každý den byl v podstatě stejný a ničím nevšední. Učení střídalo práci a práce střídala učení.

Pondělí bylo dnem, kdy jsem tu stále měla maminku, která byla na pondělí ráno objednaná ke kadeřnici Léni na melír. Tam jsme spolu strávily vlastně celé dopoledne. Poté jsme vyrazily na oběd do menzy, kde jsme se potkaly s mojí spolužačkou Zuzkou a také jsme zašly na poslední společný zákusek a kafíčko. Odpoledne jsme se už musely rozloučit a já vyprovodila mamku na vlak.


V úterý ráno jsem si jela do školy pro dva zápočty, které nebylo zase až tak těžké získat, jelikož se jednalo o zápočty za docházku na přednášky. Odpoledne jsem ještě musela na chvíli do práce a večer jsem již seděla nad angličtinou a konečně jsem se dokopala k přeložení alespoň prvních dvou stránek textu ke zkoušce.

Ve středu měla filozofická fakulta vyhlášený rektorský den, tudíž už nebyla ani zumba. Dopoledne jsem tedy strávila s mojí nejmilovanější Gabuškou, se kterou jsme se téměř 4 měsíce nebavily a mě to opravdu chybělo. Vykládaly jsme nejen u kafíčka, ale také při nákupech v New Yorkeru, kde jsem zase utratila nemalý peníz. Odpoledne jsem už musela do práce. Večer na mě doma opět čekala angličtina a bylo nutné přeložit aspoň stránku.


Ani ve čtvrtek jsem se angličtině nevyhla. Sedla jsem k ní hned ráno a dvě strany byly přeložené téměř samy a okamžitě. Pak už stačilo uvařit si oběd a jít do práce. Když mi skončila směna, zajela jsem ještě za druhou Gabčou (mou bývalou kolegyní) na pokec k ní do práce. Domů jsem se dostala vlastně až za tmy, ale i tak jsem byla nabitá energií, že jsem povinnosti zvládla už ráno.

V pátek mě čekal třetí, poslední a nejtěžší zápočet tohoto týdne a vlastně celého tohoto semestru. Byl to zápočet ze základů konzervace archiválií, který jsem pro domácí účely přejmenovala na aplikovanou chemii v praxi. Předměl byl pro mě opravdu nezáživný, ale zápočet se nakonec dal zvládnout levou zadní. Odpoledne jsem opět musela ještě do práce. Nejvíc jsem se však těšila na večer, kdy jsme se sešly s Kájou a šly koukat na florbalový zápas jejího přítele. Zápas nakonec skončil 2:7 a my našvané odešly domů.


Sobota a neděle byla opravdu stejná. Dopoledne jsem se věnovala angličtině, po obědě jsem musela do práce a večer mě opět již mezi dveřmi výtala angličtina. Po šesti dnech jsem se dopracovala téměř do poloviny textu, který musím mít připravený. Což sama považuji za velký úspěch.

Mějte se krásně a přeci úspěšné zahájení zkouškového období

Vaše Va-Nesse Líbající

pěna na holení Balea

21. května 2017 v 11:44 | Va-Nesse |  Balea
Jelikož mi v poslední době dochází nápady na produkty, které bych pro vás chtěla zrecenzovat, budu ráda, když mi dáte nějaké tipy. Možná je to také tím, že jsem v poslední době nezačala používat žádný nový produkt a spíš se jen snažím dopotřebovat ty, které používám již několik měsíců a o kterých jsem již recenze psala před nějakou dobou.

Tuto grepovou pěnu na holení jsem před časem dostala k jednomu z nákupů na vinted.cz a jak jsem při psaní tohot článku zjistila, zapomněla jsem ji dát do nákupů, tudíž nedokážu určit, jak dlouho už mi doma stojí.

Výsledek obrázku pro pěna na holení balea grep
Jelikož jsem si pěnu nekopovala, netuším, kolik přesně pěna stojí, ale troufám si tipnout, že do 50 Kč bychom se mohli vejít. Co o ní, ale na 100% mohu říct je, že je kupovaná v drogerii DM, jelikož značku Balea nikde jinde nekoupíte.

Mé zkušenosti ... I když se od začátku článku vyjadřuji o tomto produktu jako o pěně na holení, řekla bych, že je to spíše něco mezi gelem a klasickou pěnou. Má hezky svěží grepovou vůni, kteá není nijak chemická ani vlezlá, holenou část těla nevysušuje. Při použití této pěny na holení mám pak nohy pěkně hladké a bez jakéhokoliv náznaku alergické reakce či podráždění pokožky. Můžu tedy říct, že si ji s největší pravděpodobností po dopotřebování koupím znovu, ač možná zvolím jinou vůni.

Pokud máte rádi svěží vůně, určitě to bude značka ideál.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Hektický týden a návštěva z Moravy

15. května 2017 v 19:08 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden jsem měla velmi hektický a už jsem se těšil, až si chvíli sednu a budu odpočívat.

V pondělí byl sice státní svátek, ale já měla stále co uklízet a prát po příjezdu z dovolené v Krkonoších. Odpoledne jsem se pak byla s přítelem projít po blízkém okolí našeho bytu a posbírat pár kešek, které nám tu v okolí chyběli.

V úterý jsem byla celý den v práci a úplně jsem zazdila, že bych měla jít do školy na přednášky, což mě nakonec celkem mrzelo, protože se již rozdávali první zápočty.

Středa byl pro mě totální den blbec. Od rána se mi nic nedařilo. Dopoledne jsem zapla další várku špinavého prádla z Krkonoš a začínala jsem si myslet, že koš s prádlem je bezedný a nikdy se nedohledám konce. V poledne jsem pak utíkala na Zumbu, která byla v tomto semestru úplně poslední a na konci jsem dostala první letošní zápočet. Odpoledne jsem měla strávit v práci, ale vedoucí mi jaksi zapomněla oznámit, že mi směnu zrušila. Nakonec jsem za to byla i docela ráda, protože jsme s přítelem zašli nakoupit a poté jsem uklízela byt.

Ve čtvrtek dopoledne jsem byla na předposlední přednášce Sfragistiky a dostala jsem do indexu další, tudíž druhý zápočet tohoto semestru. Odpoledne jsem už dodělávala doma poslední nutnosti a těšila jsem se na příjezd milované maminky.

V pátek ráno jsem už nemohla ani dospat, jak jsem se na mámu těšila. Její vlak přijel na čas a pak začal tří denní maraton běhání po Praze, jelikož tu i máma měla tentokrát nějaké pochůzky a zařizování. Na oběd jsme zajely za Zuzankou do menzy a odpoledne jsme jely plavat do Aquadream na Barrandově. Cestou domů jsme se stavily za mou bývalou kolegyní Gabčou a udělaly ji v obchodě malou tržbu. Velkým překvapením bylo, když jsem tam potkala také moji Gabču, se kterou jsem se neviděla od Vánoc, jelikož jsme se nepohodly kvůli maličkosti a úplně jsme spolu přestaly mluvit. Naštěstí jsme si to v rychlosti vysvětlily a já se už nemůžu dočkat, až spolu zajdeme na kafíčko a všechno si to vyříkáme.


Na sobotu jsem se těšila snad nejvíc. S mámou a mým přítelem jsme se totiž vydali na River food festival na Smíchovské náplavce. Čekala jsem od toho původně trošku něco jiného, ale nakonec jsme si to užili i tak. Přívozem jsme se také jeli podívat na druhý břeh Vltavy na farmářské trhy. Jen mě mrzí, že nám to celé pokazil odpolední slejvák, který nás promočil až na kost a tak jsme jsme odjeli domů dřív, než bylo původně v plánu.


Na neděli jsem vymyslela výlet do muzea voskových figurín Grévin na Starém městě, kam jsem koupila vstupenky na Slevomatu. Zážitek z muzea byl jedinečný a neopakovatelný. Chvílemi mi však bylo až nepříjemně a úzko, každou chvíli jsem čekala, kdy se některá z postav pohne či mrkne. Domů nás opět zahnal déšť, který přišel neočekávaně brzy. Domů jsme přijely unavené a vyčerpané po třech dnech běhání po kočičích hlavách.Více fotek naleznete na mém instagramu, kde mě můžete sledovat.
Vaše Va-Nesse Líbající

Krém na ruce Tony Moly

15. května 2017 v 18:42 | Va-Nesse |  mix značek
Hydratační krém na ruce od Tony&Moly v podobě roztomilé pandičky, jsem dostala od přítele k Vánocům 2016.

Výsledek obrázku pro tony moly hand cream panda

Krém o obsahu 30 ml, je k dostání v kamených obchodech Sephora i na jejich e-shopu a jeho cena je 240 Kč.

V tomto roztomilém pandím obalu si můžete pořídit ještě Tyčinku pro osvěžení a uvolnění očního okolí za 290 Kč, masku na obličej za 390 Kč, řasenku za 330 Kč a nově také balzám na rty za 170 Kč, tužku na rty za 270 Kč a dvojici pro tváře a rty za 290 Kč.

Já bych chtěla pandí sbírku průběžně rozšiřovat, ale momentálně na to nejsou finance a hlavně mám doma tolik jiných produktů na vyzkoušení a spotřebování, že by se to tu jen zbytečně válelo.

Mé zkušenosti ... krém má velmi zajímavou a specifickou vůni, která mi zprvu velmi vadila a obtěžovala mě, po dlouhodobějším používání jsem si na ni zvykla a již mi nevadí. Krém je v kalíšku a má hutnější konzistenci, než jsem u krémů na ruce zvyklá, ale nemám s ní žádý problém. Mám poit, že po použití mám ruce krásně jemné a zhydratované. Takže krém mohu jedině doporučit.

Přiznám se, že jsem krém zprvu chtěla jen kvůli roztomilé krabičce, ale postupně jsem se do něj zamilovala a už jste jej mohli vidět také na mém instagramu.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Kosmetický koš

10. května 2017 v 19:39 | Va-Nesse |  něco navíc
Ano, přesně 28. dubna to byl rok, co píšu tenhle blog a chtěla jsem se podívat na produkty, které jsou ve většině připadů jedna velká katastrofa nebo to jsou kousky, které jsem záměrně kupovala někomu jinému a pouze jsem je zmínila v nákupech.

Za květen 2016 tu mám modrou vymývatelnou barvu na vlasy značky Schwarzkopf.

Chytá dobře na odbarvené vlasy, ale moc toho nevydrží, takže za mě určitě NE a doporučuji si za kvalitní výraznou barvu připlatit a nechat si ji udělat od kadeřníka.

Za červen 2016 tu mám korálovou rtěnku od Astor; Perfect stay fabulous č. 403 Feeling feline.
Zkoušela jsem s ní malovat jen párkrát a ven jsem v ní vyšla dokonce jen jednou. V této barvě jsem se vůbec necítila dobře, proto jsem ji prodala začátkem roku na vinted.


Srpen byl měsícem špatných nákupů. Jako první tu mám make-up od Essence all about matt! 12 long lasting, č. 05 matt vanilla, na který jsem sice psala recenzi, ale používala jsem ho minimálně, a proto jsem ho po pár měsících prodala na vinted.


Dalším srpnovým průšvihem byla Skin so soft minerální voda se třpytkama s květinovou vůní, kterou jsem použila jen jednou, zničila jsem si s ní úplně nové tričko, a proto byla obratem opět prodána.

Třetím srpnovým propadákem byl sprej pro zvětšení objemu s 24h účinkem od avonu, který vlasy divně slepil a mě naprosto nevyhovoval. Opět putoval k prodeji na vinted.


Poslední věcí, která ovšem není špatná, ale nebyla určená mě, byl Šampón od Yves Rocher na barvené vlasy. Dostala jsem ho od Kamarádky Gábiny pro mou mamku. Mrkající


I v září se ke mě dostalo pár věcí, které nakonec putovaly k mámě. První z nich byl krém na ruce Dermacol gold elixir.

Výsledek obrázku pro dermacol gold elixir hand

Douhou věcí pro mámu byla miniatura verbenového krému na ruce od l'occitane.
Výsledek obrázku pro l'occitane hand cream verveine

Z říjnových nákupů mi toho doma také moc nezůstalo. Smějící se Olivový sprchový gel rozbalila mamka pod Vánočním stromečkem, přesně jak jsem hned od začátku měla v plánu.

Výsledek obrázku pro olive petit grain

Obrovským krokem vedle byl ovšem colour corrector od max factoru v odstínu dullness, o kterém jsem si původně myslela, že je to modrá tužka na oči.

Výsledek obrázku pro max factor colour corrector dullness

Také jsem poslala dál kuličkový deodorant Balea Pink Grapefruit, který jsem dostala jako dárek k jednomu z nákupů.

Výsledek obrázku pro balea deodorant pink grapefruit

Za listopad tu mám opět miniaturku krému, tentokrát proti vráskám od Yves Rocher, kterým jsem obdarovala maminku
Výsledek obrázku pro yves rocher anti age global
Za prosinec jsem se lehce přepočítala se soft matte lip cream od NYX, které jsem měla původně jako dárek, ale nakonec jsem si je nechala pro sebe. Nesedly mi odstínem, a proto putovaly k nové majitelce již začátkem února 2017.

č. 05 ANTWERP
Výsledek obrázku pro nyx antwerp

č. 12 BUENOS AIRES
Související obrázek

V lednu mě velmi sklamala tekutá matná rtěnka od Kylie Jenner, na kterou jsem se velmi těšila, ale její odstín mi bohužel vůbec nesedl a proto jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodla rtěnku prodat a peníze investovat do něčeho jiného.

Související obrázek

Za únor tady mám tónovací hydratační krém značky Balea, který jsem objevila u mámy a ani jedné z nás nesedl, proto jsem ho prodala na vinted.cz

Výsledek obrázku pro dm tonovací hydratační krém

A jako poslední produkt za duben tu mám krém proti červeným skvrnám z Yves Rocher, který jsem kupovala speciálně pro maminku.
Výsledek obrázku pro krém proti červeným skvrnám yves
Doufám, že další rok bude minimálně stějně dobrý a produktů, kterých se budu muset zbavit bude míň.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Dovolená jak se patří

8. května 2017 v 13:34 | Va-Nesse |  můj týden
Téměř celý minulý týden jsem si užívala volna, trošky sluníčka a především sněhu na vršcích Krkonoš, kde jsem byla na dovolené s mojí nejlepší kamarádkou a bývalou kolegyní Kájou. Počasí se nám celkem vydařilo a tak máme plno krásných zážitků, fotek, turistických vizitek a také pár odlovených kešek.

V pondělí jsme se byly podívat na místo s názvem Bílé Labe a také na Čertovu strouhu. Terén nebyl úplně přívětivý, jelikož se šlo stále z kopce a do kopce po cestě, na které bylo skoro metr sněhu. Od boudy Bílé Labe se už do Špindlu šlo celkem hezky, po asvaltce stále z kopce a nám po již známé cestě. Na oběd jsme se zastavily na Myslivně a okolo třetí hodiny jsme vyjely autobusem zase nahoru do naší chaty. Odpoledne jsme poté proflákaly u televize a zkrášlování našich turistických deníčků a diářů.


V úterý dopoledne nás překvapil déšť, takže jsme musely přehodnotit plány a místo lanovkou na Medvědín, která nakonec ve všední dny už nejezdila jsme dopoledne hrály karty a další aktivity. Odpoledne se už vyčasilo a tak jsme se s Kájou vydaly do Polska, které bylo coby kamenem. Hned za naší chatou jsme měli polskou chatu Odrodzenie, kam jsme si zašly pro turistické vizitky a pak jsme se drápaly na cca 4 km vzdálené Polední kameny polsky ztv. SŁonecznik ze kterých šlo krásně vidět až na Sněžku. Cestou zpět začal foukat celkem silný vítr a byly jsme rády, že se vracíme do vyhřáté chaty.


Středu jsme si užily snad nejvíc. Byl to vlastně poslední den na horách a tak jsme hned ráno sjely autobusem do Špindlu a šly jsme se podívat na Labskou přehradu, odlovily jsme cestou pár keší i vizitek, stavily jsme se do obchodu a pak nás čekala bobová dráha a výjezd autobusem nahoru k chatě. Odpoledne jsme se vydaly ještě na Dívčí a Mužské kameny, který nebyly nijak daleko, ale přes velmi hustou mlhu jsme k nim stejně nedošly, protože člověk neviděl opravdu ani na krok.


Ve čtvrtek už jsme balily věci, uklízely chatu a při odjezdu jsme se ještě zastavily ve Špindlu v muzeu kostek. Večer jsme si zašly zafandit na florbalový turnaj, ve kterém byl hlavním aktérem přítel Káji a večer jsem padla do své postele vyčerpáním. Byla jsem ráda, že jsem zase doma, v Praze, se svým nejmilovanějším přítelem a bez sněhu. Smějící se


V pátek jsem měla jít do práce, ale neměla jsem sílu vůbec na nic. Jediné, čeho jsem byla schopná, bylo vybalit věci, vysít a dát prát první várku oblečení, které se mi za ten týden doma v koši pěkně nahromadilo. Odpoledne šel přítel s tím Kájiným běhat, tak jsme se pak všichni sešli v Modřanském biografu na jedno pivo. Mrkající

V sobotu bylo krásně sluníčko, i když to tak zprvu vůbec nevypadalo. Dopoledne jsem zapla druhou várku špinavého prádla a odpoledne jsme se s přítelem vydali nadechnout historie do Oppida Závist, které se nachází nedaleko Zbraslavi. Měla jsem slíbené, že se podíváme i do nedaleké minizoo, ale na tu bohužel nedošlo. Po výšlapu nahoru a poté klouzání dolů ze sráze kvůli kešce jsme si zašli k Poslednímu keltovi na jedno chlazené. Cestou domů jsme se zastavili ještě v modřanském nákupním centru a pak už rovnou domů.


Jelikož jsem však chtěla mít na oppidum památku, v neděli ráno jsme jeli do Dolních Břežan do informačního střediska, kde jsem si nejen koupila turistické vizitky, ale také jsme viděli 3D film, který ukazoval jak to v Břežanech a také na kopci, kde se oppidum nacházelo vypadalo zhruba v 5. stol před n. l. Určitě se tam běžte podívat, protože se projdete krásnou přírodou a ještě se dozvíte něco z naší historie.

Mějte se krásně a užívejte si volný den.
Vaše Va-Nesse Líbající

micelární voda YR

8. května 2017 v 12:01 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Zklidňující micelární vodu z řady Sensitive végétal jsem nejprve dostala v podobě miniatury k založení věrnostní kartičky v obchodě Yves Rocher, v únoru 2016. Velkou verzi jsem ovšem nekoupila v kamenném obchodě či na e-shopu, ale získala jsem ji jako dárek k červencovému číslu časopisu Žena a život.


Běžná cena je 239 Kč za 200 ml. Tato micelárka je dostupná také na internetových stránkách Yves Rocher.

Mé zkušenosti ... S micelární vodou jsem velmi spokojená, je o 100% lepší než micelárka od Mixy, kterou jsem používala dlouhou dobu před ní. Je určena pro citlivou pleť a naprosto splňuje všechny mé požadavky ... pleť vůbec nevysušuje, hezky odličuje a nezanechává mastný film. Já tedy obličej mažu po každém odlíčení, ale nemám z ní stahující pocit, tak jako z micelární vody od Mixy. S jinou micelárkou bohužel srovnat nemůžu, protože už je to opravdu dlouho, co jsem používala například tu z DM, o které jsem se zmiňovala právě v článku o micelárce Mixa.

Jedno srovnání s micelárkou z DM bych ovšem našla ... cena je nesrovnatelná (YR 239 Kč X DM 49 Kč), ale značce Yves Rocher důvěřuji více především ve složení.

Mějte se krásně a omlouvám se za malé zpoždění při psaní a vydávání článků.
Vaše Va-Nesse Líbající

Hurá na dovolenou

5. května 2017 v 12:01 | Va-Nesse |  můj týden
Po pár velmi vypjatých týdnech si konečně zasloužim chvilku klidu a dovolenou v horách. Doufám, že se vše vydaří jak má a já se vrátím po týdnu relaxu jako znovuzrozená.

Pondělí jsem trávila jak jinak než pracovně. I když tuhle práci beru spíš jako praxi a osobní rozvoj pro budoucí zaměstnání, musím se snažit a především soustředit na to, co dělám a ne jen bezmyšlenkovitě klapat do počítače.

Úterý jsem měla volnější. Po přednášce jsem se vydala do knihovny konečně najít nějakou knihu, kterou bych mohla prezentovat na již několikrát zmiňované zkoušce z angličtiny, která mě čeká na konci května. Po obědě jsme se ještě se spolužáky Michalem a Zuzkou nechali unést kouzlem atmosféry v národní kavárně, kde jsme rozjímali nad výborným ledovým čajem.

Ve středu jsem se jako obvykle šla protáhnout na zumbu, nakoukla jsem také do My Tesco na Národní třídě a pak na mě opět čekali v práci.

Ve čtvrtek jsem jako obvykle byla na své nejoblíbenější přednášce o pečetích a pak jsme měli se spolužáky objednaný tatarák v restauraci Kopyto na Žižkově. Tatarák nám donesli již namíchaný a byl v něm neskutečně cítit kečup, který dle mého názoru do Tataráku prostě nepatří! Odpoledne jsme si ale užili i přes tento incident.


V pátek jsem měla nějaké běhání po Praze, dokupování posledních nezbytností na dovolenou a hlavně po dlouhé době oběd a kafíčko s mojí nejmilovanější Zuzankou. 28. dubna to byl také přesně rok, co jsem začala tento blog psát.

V sobotu dopoledne už vrcholily přípravy a balení k odjezdu na vytouženou a hlavně zaslouženou dovolenou. Dovolenou jsem si jela užít bez přítela, ale za to s mojí nejlepší kamarádkou a bývalou kolegyní Kájou. Z Prahy jsme vyrážely odpoledne se zastávkou na Vinné noci na Mělníku.

V neděli ráno jsme už nasedli s její mámou a mamčiným novým přítelem do Auta a vydali jsme se směr Špindlerův mlýn, lépe řečeno Špindlerova bouda, která leží přibližně 10 km nad Špindlem. Po příjezdu jsme se ještě vydaly na procházku dolů do města, abychom omrkly terén a hlavně nasbíraly inspiraci, kam bychom se v týdnu mohly podívat, abychom ulovily nějakou tu vizitku do turistického deníku. Bylo až neuvěřitelné, že tam zbylo ještě tolik sněhu.Mějte se krásně a užívejte tepla Usmívající se

Vaše Va-Nesse Líbající