Duben 2017

vypotřebované produkty březen - duben 2017

30. dubna 2017 v 12:10 | Va-Nesse |  vypotřebováno
Máme tu opět vypotřebované produkty, tentokrát za měsíce březen a duben 2017. Za tyto dva měsíce se mi toho nastřádalo celkem dost a mám už i další adepty na květen a červen 2017.

Jako první tu máme konjakovou houbičku z Aliexpress, která nestála vůbec za nic a víc jste se o ní mohli dozvědět v recenzi z 22. dubna.


Po dlouhé době jsem také dopotřebovala lak na vlasy taft, který jsem kupovala začátkem loňského roku, kdy jsem blog ještě nepsala.

Související obrázek

Také jsme s přítelem dopotřebovali zubní pasta, kterou jsme kupovali v září 2016.

Výsledek obrázku pro colgate triple accion

V dubnu jsem se pustila do "likvidace" vzorečků šamponů na vlasy a jako první na řadě byl bylinný šampon Rausch o obsahu 16 ml. Celý vzoreček jsem si přelila do malé skleničky a použila jsem ho celkem asi 4x. Šampon měl zlatavou až nahnědlou barvu a voněl hořce po bylinkách. Vzoreček jsem dostala v říjnu jako dárek k nákupy od Martiny z vinted. K šamponu jsem dostala ještě vzorek kondicionéru, ale ten je zatím schovaný, protože stále používám ten od Crabtree & Evelyn.

Výsledek obrázku pro šampon rausch

Abych nespotřebovávala jen vrozečky, také se mi podařilo dopotřebovat šampon od Yves Rocher na zvětšení objemu, který jsem si pořizovala začátkem loňského roku ještě před tím, než jsem začla blog psát a používala jsem ho celkem dlouho. Článek o něm vyšel již v polovině září 2016

Výsledek obrázku pro yves rocher volume sampon

Odličovací tamponky Cien z Lidlu už jsou u mě klasika, jsou mi asi nejpříjemnější a cena je také velmi příznivá. Tyto jsem kupovala v listopadu 2016.


Téměř po roce jsem také spotřebovala mou cestovní miniaturu micelární vody značky Yves Rocher z řady Sensitiv Vegetal, kterou jsem dostala k prvnímu nákupu a založení věrnostní karty u Yves Rocher. Nyní jsem do lahvičky přelila zbytek micelární vody Mixa, která se mi nějakým zvláštním způsobem nedaří dopotřebovat.

Výsledek obrázku pro yves rocher sensitive vegetal micellar
Jako poslední tu mám vatové tyčinky Cien z Lidlu, které jste mohli vidět v nákupech za listopad 2016.


Mějte se krásně a v dalších vypotřebovaných produktech toho snad zase bude o něco víc.

Vaše Va-Nesse Líbající

šampon ITA

29. dubna 2017 v 11:09 | Va-Nesse
Každou zimu či chladnější období bez sluníčka vytahuji ze skříně bylinný šampon značky Alma Linné, jehož složení je čistě přírodní a mě velmi pomáhá na suchou pokožku hlavy.

Šampony této značky znám už mnoho let. Moje máma je používala v době, kdy jsem jako dítě ještě problémy s pletí a celkově kůží neměla.


Výsledek obrázku pro šampon ITA

Všechny šampony této značky mají typickou, velmi výraznou bylinnou vůni, se kterou jsem se v poslední době setkala také u šamponu Rausch, který uvidíte ve vypotřebovaných produktech za březen a duben nebo u šamponu na suché a poškozené vlasy s 5 esenciálními oleji od značky l'occitane.

Běžná cena šamponu se pohybuje okolo 160 Kč za 200ml a je k dostání také na internetu.

Šampon ITA má hnědou barvu a voní velmi hořce (je vyroben z ichthamolu, levandule, hořčíku, zinku a urey) a je určen především osobám, kteří trpí lupovitostí, ekzémy a seboroickou dermatitidu.

Mé zkušenosti ... Jak jsem psala hned v úvodu, šampon ITA používám především v zimních a chladnějších dnech, kdy vlasy i pokožka hlavy trpí nejvíce. Šampon málo pění, na což si musíte zvyknout a vlasy vám po něm zůstanou vonět hořkou vůní, kterou jsem zpočátku špatně snášela. Vlasy se však po použití téměř nemastí, ale nevysušuje pokožku hlavy. Já si například po jeho použití vydržela nemýt hlavu klidně i 5 dní.

Pokud tedy máte nějaký problém se suchou pokožkou hlavy či ekzémem, určitě se nebojte tento šampon vyzkoušet.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Práce, práce a zase práce

24. dubna 2017 v 12:53 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden mě nebavil hned z několika důvodů, především mě velmi znepokojovalo počasí, které si z nás snad jen dočasně dělalo legraci a také má pracovní morálka a nasazení.

Velikonoční pondělí jsem trávila s přítelem, který mě nenechal uschnout a dostala jsem od něj pěknou nakládačku. Odpoledne jsme se pak chtěli podívat do pražské ZOO, ale přes děšť, který nás po cestě zastihl jsme se jen prošli po trzích na Václavském náměstí. Jelikož jsem si nestíhala zatím na nové nehty, rozhodla jsem se, že se opět vydám přírodnější cestou, nehty jsem sundala a jen si je nalakovala.

Miss sporty č. 075 v kombinaci s magnetickým lakem od avonu Fuchsia Force

V úterý ráno jsem jako obvykle byla ve škole na přednáškách, které mě tentokrát vůbec nebavily a po nich jsem se byla nechat fotit na stránky naší katedry. Po dobrém obědě a kafíčku se spolužáky jsem se vydala na chvíli do práce. Večer jsem pak jela s Pájou plavat do Aquaparku na Barrandově. Domů jsem přijela až po desáté úplně mrtvá.

Ve středu jsem ráno běhala po obchodním centru Chodov a koukala po slevách, nikde nic neměli, tak jsem se vydala na zumbu. Po zumbě jsem musela ještě na chvíli do práce.

Ve čtvrtek jsem měla celý den volno, ale rozhodla jsem se ho neproflákat a tak jsem celý den seděla nad angličtinou, ze které mi šla k večeru už hlava kolem a měla jsem chuť se na to už opravdu vykašlat.

Pátek jsem měla nabitý. Nejen, že jsem ráno pilně poslouchala na přednáškách, ale také jsem šla o práce, kde jsem mohla uplatnit i mé načerpané znalosti z minulého dne.

V sobotu jsem chtěla vyrazit na Interbeauty Prague, tak jako na podzim, ale jelikož jsem nesehnala žádného parťáka a moje lenost byla silnější než já, rozhodla jsem se opět věnovat se angličtině a domácím pracem.

Neděle byla klidná. Oběd vařil přítel a já si na něm neuvěřitelně pochutnala. Po odpoledním šlofíčku jsme se s přítelem vydali do aquaparku na Barrandově, kde jsme si to nesmírně užili, přestože bazén praskal ve švech.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka
Vaše Va-Nesse Líbající

parfém Lanvin Eclat D'Arpege

22. dubna 2017 v 13:13 | Va-Nesse |  mix značek
Tento parfém jsem dostala od mého nejmilovanějšího přítele k Vánocům 2016.

Výsledek obrázku pro lanvin d'eclat

Jeho vůně mi přijde "dospělá" a určitě bych si ho v žádném případě nevybrala v pubertě. Jeho vůně se skládá ze šeříku, sicilského citronu, zeleného čaje, pižma a pár dalších přísad.

Jeho vůni si buď zamilujete a nebo to nebude šálek vaší kávy.

Mé zkušenosti ... já se do jeho vůně zamilovala hned na první přičichnutí. Tento parfém jsem poznala díky své dlouholeté kamarádce z Moravy, která mě před třemi lety přijela do Prahy navštívit a ohromila mě touto vůní. Od té doby jsem věděla, že jednoho dne si tento parfém také pořídím a budu ho milovat. Tento sen se mi splnil až o Vánocích 2016, kdy můj přítel vyslyšel mé tužby, za což mu velmi děkuji.

Tímto parfémem se zatím nevoním každý den, protože na to mám jiné, levnější toaletní vody jako například Parisian Chic od Avonu, ale jen na významnější akce, jakými jsou pro mě například i zkoušky na vysoké škole.

Vaše Va-Nesse Líbající

Jsem ráda, že je zase pondělí

17. dubna 2017 v 16:00 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden byl pro mě náročný především psychicky a to hned několikrát.

Hned v pondělí ráno jsem se vydala k novému zubaři, ke kterému mě máma objednala už před nějakým časem. Nejen, že měl kolem mých zdravých zubů plno prupovídek, ale ještě mě honil po všech čertech, jako byl rentgen a další, údajě nezbytné věci. Odpoledne mi pak zvedla náladu babička, díky které jsem se mohla svést sanitkou, což je pro mě opravdu zážitek, přestože nesnáším krev a ve zdravotnictví bych pracovat nemohla.

V úterý mě čekala dlouhá cesta od maminky zpět za přítelem do Prahy, nakonec jsem to ale zvládla na jedničku.

Středa měla být obyčejným dnem, kdy jsem měla jít místo zumby pomáhat do práce, ale díky tomuto vybočení ze stereotypu jsem potkala slečnu, která mi pomohla při mých začátcích v Praze, se kterou jsem trávila v podstatě každý den a jen díky jedné neshodě a náhodě jsme se přestaly kamarádit, bavit se, stýkat se a já ji tím vlastně úplně vymazala ze života. Večer jsme pak spolu zašly na kafe a minulost jsme nechaly spát.

Ve čtvrtek jsem opět místo školy musela do práce, ale nakonec to celkem uteklo.

V pátek dopoledne jsme si s přítelem užívali volna, jeden druhého a také matějské pouti, na kterou jsem se moc těšila. Odpoledne jsme na nádraží vyzvedli mého skoro tchána a skoro švagra a šli jsme na výborný, půlkilový tatarák do Statečného kohouta nedaleko metra Kačerov.


Tento víkend byl u nás ve znamení krávy, takže ani v sobotu jsme nestrádali. Dopoledne měl díky nám celý panelák kulturní vložku, protože jsme se rozhodli přidělávat dvě poličky nad psací stůl a odpoledne jsme hodovali při domácích hamburgerech s domácími houskami. Na přítelovi vyhlášené burgery jsme pozvali také moji kamarádku Karolínu s jejím přítelem. No, bylo nás tu v tom malém 1+1 bytečku plno. Smějící se


V neděli jsme si zašli s přítelem, jeho bráchou a tátou na výborný oběd a pak už bylo na čase je vyprovodit na vlak domů na Moravu. Víkend byl tedy náročný nejen z psychického, ale také gastronomického hlediska. ALE STÁL ZA TO!

Veselé Velikonoce
Vaše Va-Nesse Líbající

Zelená konjaková houbička z Aliexpress

16. dubna 2017 v 18:15 | Va-Nesse |  mix značek
Zelenou konjakovou houbičku jsem si na Aliexpress.com objednávala v polovině ledna a mohli jste ji u mě na blogu vidět v nákupech za únor 2017.


Cena houbičky byla cca 23 Kč, což mě velmi zaujalo, protože například cena houbičky od Ebelin, která je k dostání v drogerii DM, stojí 79 Kč což je víc než 3x tolik.

V porovnání s tou od Ebelin je Aliexpress konjaková houbička menší, o něco tvrdší a hrubší, a také je potřeba ji nechat namočenou ve vodě o něco déle, aby pořádně nasákla a změkla. Odličování s konjakovou houbičkou beru také jako jemný peeling obličeje, který napomáhá jeho prokrvení.

Mé zkušenosti ... zelená houbička nevydržela téměř nic a hned začátkem března jsem ji musela vyhodit a vyměnit. Takže první dojem je takový, že sice si pořídíte 3 za cenu jedné z DM, ale v konečném výsledku to vyjde úplně na stejně (na tu z Aliexpress musíce přibližně měsíc čekat, než vám dorazí, jelikož se posílá až z Číny), protože houbička z DM vydrží 3x déle. V březnu mi však ze stejného odkazu přišla ještě bílá, nebarvená a jinak neupravovaná konjaková houbička a ta (musím zaklepat) zatím drží velmi pěkně, takže uvidíme, zda tento kup byl pouze nevydařený nebo je to barvou houbičky.

Ač mám velmi citlivou a náchylnou pleť, při používání těchto houbiček z Aliexpress jsem nezaznamenala žádné příznaky podrážděnosti či viditelné kožní reakce. Houbičku používám spolu s odličovačem 2v1 z Yves rocher, kiterý vám mohu jedině doporučit.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Co si balím na cesty???

12. dubna 2017 v 15:14 | Va-Nesse |  něco navíc
Já cestuji velmi ráda, ale v poslední době cestuji spíše jen Praha - Morava a zase zpět.

Na poslední delší cestě jsem byla ve Francii, v Provence v dubnu 2016, což bude za chvíli přesně rok a poté na dva dny v Brně. A začátkem příštího měsíce se po delší době podívám na týden do Krkonoš, lépe řečeno do Špindlerova mlýna a jeho okolí.

Jelikož jsem tak trochu sběratel a skladovatel vzorečků a miniatur, tak se není čemu divit, že jsem se koncem ledna rozhodna nějaké vypotřebovat.

Otázkou ale stále je, co si balím na cesty do své kosmetické taštičky???

Začneme u péče. Jelikož se při cestování a na dovolených a výletech nemoc nemaluji, stačí mi na odlíčení a vyčištění pleti v podstatě úplný základ.

Na odlíčení s sebou vždy tahám miniaturu micelární vody od Yves Rocher z řady Sensitive végétal, kterou mám doma přibližně od konce února 2016.


Po odlíčení hydratuji pleť krémem z DM, Balea pro hedvábnou pleť s třešňovou vůní na citlivou pokožku. Jehož obsah je 50 ml a na celý obličej ho stačí opravdu maličko.

Image result for streichelzarte pflege Balea

Z dekorativní kosmetiky balím většinou jen řasenku, kterou mám momentálně od Yves Rocher


a pudr, momentálně používám pudr od Avonu, z řady Anew.
Výsledek obrázku pro avon pudr anew
Když jedu domů k mámě tyto 4 věci mi bohatě stačí na přežití, pokud však cestuji jinam, je nezbytně nutné, abych si do taštičky přibalila také sprchový gel, šampón a tělové mléko.

Za můj nejoblíbenější cestovní sprchový gel považuji tento třešňový od l'Occitane, který jsem si k narozeninám koupila také ve velkém balení včetně tělového krému stejné vůně. Tuto miniaturku jsem dostala k Vánocům 2015 od mé spolužačky Zuzanky a jsem jí tímto velice vděčná.

Výsledek obrázku pro l'occitane cherry blossom shower gel

Na vlasy jsem si převážně brávala miniaturu šamponu od značky Crabtree & Evelyn z řady La Source, kterou jsem dotestovala koncem února a začátkem března o této tělové a vlasové kosmetice vyšel u mě na blogu jeden z větších článků. Momentálně tedy nemám žádný oblíbený, který by se mnou nějak více cestoval, protože sama nevím, co se mezi mými miniatury ještě skrývá za poklady.

Image result for la source shampoo

A tělové mléko je opět miniatura značky l'Occitane s verbenou, kterou mám ráda hlavně v létě pro její svěží a lehkou vůni, která mě dokáže krásně po ránu nakopnout a napumpovat energií na celý den. Tento krém si beru s sebou na výlety a delší cesty převážně v létě. Na zimu mám raději sladké a těžké vůně jako je například můj nejoblíbenější tělové mléko od Avonu.

Image result for l'occitane verbena body lotion

Po ruce mi nesmí chybět ani nějaký jelení lůj či pomáda na rty, které neskutečně střídám a v každé kabelce mám jinou, deodorant a parfém, ale ty už jste mohli vidět v mé ranní rutině.

To je pro dnešek vše, mějte se krásně.
Vaše Va-Nesse Líbající

Nudný týden s odjezdem na Moravu

10. dubna 2017 v 11:30 | Va-Nesse |  můj týden
V pondělí bylo takové "postelové počasí", kdy se vám nechce nic dělat, protože venku je tam a ošklivo, že by ste raději zůstali celý den zalezlí v posteli, koukali na filmy a přežírali se. Nebo aspoň na mě tak působilo. Do práce, ani do školy jsem ten den nemusela, takže jsem jen udělala nezbytné domácí práce jako mytí nádobí a jinak jsem se moc nenadřela. Abych ale zase úplně nelenošila, prošla jsem pár stránek anglické gramatiky na důležitou zkoušku, která mě čeká už v květn u tohoto roku.

V úterý ráno jsem musela do školy na přednášky a po nich s Michalem na oběd. Odpoledne jsem byla ještě domluvená s nejlepší kamarádkou a bývalou kolegyní Kájou, že po dlouhé době vyrazíme na kafíčko a zákusek. Viděly jsme se po více jak dvou měsících, takže jsme si toho měly hodně co říct a také jsme musely naplánovat společnou dovolenou ve Špindlerově mlýně, kam odjíždíme za necelé 3 týdny.


Ve středu jsem jako obvykle dopoledne šla na zumbu a odpoledne jsme se s Pavlou, se kterou jsme se poznaly přes vinted vydaly na další geovýlet po Praze. Tentokrát jsme se vrhly na sérii kešek týkající se pražských mostů. Cestou jsme se zastavily také u Lonnonovi zdi, kde bylo plno turistů a každý se chtěl s kouskem zdi vyfotit. Na konci výletu jsme měly připsaných 5 krabiček a já se mohla pochlubit svým 333 úlovkem.


Ve čtvrtek po přednášce mě čekala dlouhá cesta domů. Už jsem se těšila na mámu, bráchu, babičku s dědou i na všechny ostatní. Přece jen uplynul měsíc, co jsem za nima byla naposled.

V pátek jsem měla nějaké vyřizování ve Zlíně a tak jsme si s mamkou udělaly dámskou jízdu. Den utekl jako voda, ale já byla nesmírně šťastná, že ho máma věnovala mě. K večeru jsme jely ještě k tetě podívat se na moje malé miláčky, kteří s náma nakonec odjely domů a spaly u nás až do soboty.


V sobotu odpoledne jsem byla nesmírně šťastná, že mám ty dvě zlatíčka jen půjčené a že je můžu vrátit jejich rodičům. Myslím, že na svoje děti mám ještě čas a také si ještě musím obrnit nervy.

V neděli jsme si s mámou užívaly ticho a klid. Jelikož odpoledne vysvitlo sluníčko, zašly jsme i do naší krásné zámecké zahrady, kde už je jaro v plném proudu a všechno krásně kvete a voní.


Mějte se krásně a užívejte sluníčka.

Vaše Va-Nesse Líbající

Hydratační rtěnka v tužce YR

8. dubna 2017 v 11:09 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Hydratační rtěnku v tužce od Yves Rocher v odstínu Pourpre lumineux mám doma už poměrně dlouhou dobu, ale pořád se nemůžu rozmyslet, zda ji mám ráda, či ji mám ze své sbírky vyhodit.

Mohli jste ji vidět už téměř před rokem v nákupech za červen 2016 a za tu dobu jsem ji měla na rtech pouze párkrát, protože jsem vždy raději zvolila jinou variantu z mé rtěnkové sbírky.Momentálně není tento odstín dostupný, ale na výběr je z mnoha jiných odstínů, které si můžete vyzkoušet v kamených prodejnách Yves Rocher nebo objednat na internetových stránkách, běžná cena je 195Kč za 2,5g.

Mé zkušenosti ... tato rtěnka má malinovou až fuchciovou barvu s jemnými třpytkami. Barvu téhle rtěnky jsem si zamilovala okamžitě, s jeji výdrží už to ale tak vřelé není. Je máslové konzistence, takže mám pocit, že bez konturky bych ji měla za chvíli nejen na rtech, ale přes půl obličeje, možná je to jen můj pocit, ale zkoušet to rozhodně nebudu. Smějící se Tato rtěnka na rtech nevydrží vůbec nic, ale jako balzám se také použít nedá, protože hydratační balzám na rty si představuji jinak. Rtěnka tedy nevysušuje, ale do hydratace rtů to má také daleko.

Jelikož podobný odstín rtěnky mám také od značky Alverde, sahám raději po ní, jelikož po rtech tak neklouže a vydrží dokonce i nějaké to napití.

Tuto rtěnku bych tedy rtěnkou ani nenazývala, ale spíše bych ji označila za dobře pigmentované máslo na rty.

Mějte se krásně, a určitě mě sledujte na instagramu Mrkající

Vaše Va-Nesse Líbající

Setkání s Jirkou Králem a moje proměna

3. dubna 2017 v 9:54 | Va-Nesse |  můj týden
Doufám, že jste si užívali tento týden sluníčka a přitom jste si nespáli obličej stejně jako já. Nevinný

V pondělí bylo krásné slunečné počasí a tak jsme se domluvily s kamarádkou Pavlou, kterou jsem potkala na vinted.cz, že vyrazíme na výlet po Praze, cestou ulovíme pár kešek a přitom si povykládáme a užijeme si sluníčka. Sešly jsme se hned ráno a vydaly jsme se k první wherigo kešce, která začínala u Karlova mostu. Cestou jsem opět fotila krásné historické objekty, které nám keška představovala. Po výborném obědě v Rudolfově pivnici u náměstí Jana Palacha jsme se vydaly na další místa, která v sobě ukrývala poklad na posedět k Letenskému metronomu. Odpoledne jsme pak šly navštívit Jirku Krále do Zetka. v Kotvě. Jirka byl moc milý a tak jsme si s ním na pamatku hodily selfie. Cestou ze Zetka. jsme se zastavily ještě na jednu kešku nedaleko Palladia a jely jsme domů.V úterý byl úplně obyčejný, avšak neskutečně sluníčkový den. Ráno jsem byla na přednáškách a odpoledne jsem si jela vyzvednout balíček na poštu, který se mi dopoledne snažili doručit.

Ve středu dopoledne jsem byla jako obvykle na zumbě a konečně se mi podařilo splnit podmínky spolupráce, kterou jsem navázala teprve před měsícem, tak doufám, že se vám budu moci pochlubit a rozjedu to ve větším měřítku. Jedná se o spolupráci spojenou s prodejem kulmy, kterou jste mohli zaregistrovat na mém instagramu.

Ve čtvrtek po škole jsem byla domluvená s "mou osobní kadeřnicí" Smějící se čtěte jako kadeřnicí a nejlepší kamarádkou mé bývalé kolegyně Gabči Mrkající že mi trošku zastřihne ofinu a prosvětlí konce technikou balayage. S výsledkem jsem více než spokojená. Pokud hledáte novou kadeřnici, určitě zavolejte do tohoto studia a vyžádejte si Lenku Hurychovou. S takovou péčí se o moje vlasy snad ještě nikdy nikdo nestaral a jsem za to Léni moc vděčná.


V pátek jsem musela opět na přednášku, která ale skončila o hodně dřív, než jsem předpokládala, takže jsem měla celý zbytek odpoledne volný. Jelikož na mě přítel neměl čas, domluvila jsem se s jednou slečnou z vinted, že se sejdeme a uděláme si příjemný den. Bylo to moc fajn.

Celý víkend jsem pak trávila v práci, kde probíhal food festival a všude bylo plno lidu. I tak se mi pracovní doba velmi táhla. V neděli večer mě přítel z práce vyzvedl a šli jsme se projít na nedalekou Chodovskou vodní tvrz. Při odchodu jsme viděli i krásný západ slunce.Mějte se krásně a doufám, že počasí bude i nadále sluníčkové jako v minulých dnech

Vaše Va-Nesse Líbající