Březen 2017

Já se snad nezastavím ...

27. března 2017 v 15:10 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden jsem měla velmi nabitý a zmatečný, ale i přes to všechno jsem si ho náramně užila.

V pondělí jsme měli první jarní den, ale moc sluníčka se na nás teda neusmálo. Já měla mít celý den volno, ale nakonec jsem lítala po Praze jako hadr na holy. Nejvíce mě potěšil hned ráno pošťák, který mi přinesl balíček se rtěnkami Kylie Jenner, o kterých jsem si již myslela, že se nedočkám. Fotky a swatche rtěnek v kolekci jste už mohli vidět na mém instagramu. Odpoledne jsem pak musela na chvíli do práce a na večer jsem se objednala k nehtařce Míši na Chodov na nové nehty. (objednat se můžete na čísle +420739073917)V úterý ráno jsem byla jako obvykle na přednáškách, zastavila jsem se na chvíli v práci za bývalou kolegyní Gabčou a večer jsem byla pozvaná na degustaci vín do Marks & Spencer na Václavském náměstí, kam jsem šla se svojí kamarádkou a spolužačkou Ivou.


Středa proběhla skoro stejně jako každý týden, v poludne zumba a potom na pár hodin do práce.

Ve čtvrtek jsem měla po dlouhé pauze přednášku, na kterou jsem se z celého týdne těšila snad nejvíc. Je totiž zajímavá, je nás na ní jen pár a všichni se aktvně zapojujeme do hodin. Kéž by takhle probíhaly všechny hodiny. Odpoledne mi pak nezbylo nic jiného než jít vydělávat.

V pátek jsem měla celý den volno, tak jsem si den udělala podle sebe. Dopoledne jsem šla na poštu odeslat nějaké balíky domluvené na vinted, zašla jsem nakoupit pár maličkostí do lidlu, uvařila jsem si oběd a odpoledne jsem se vrhla do jarního úklidu a umýání oken, přes které přestávalo být pomalu vidět. Smějící se

Na sobotu jsem se domluvila s jednou slečnou z vinted na geovýletě po Praze. Ušly jsme přibližně 16 km a prodíraly se skrz davy turistů. Pár pokladů jsme našly a tak jsme se po téměř 4 hodinové procházce rozešly každá k sobě domů.


Neděli jsem měla opět pracovní, což mě malinko mrzelo, protože venku bylo opět krásné počasí.

Mějte se krásně a užívejte sluníčka
Vaše Va-nesse Líbající

Tělové mléko Yves rocher

25. března 2017 v 11:02 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Tělové mléko s vůní levandule a ostružiny jsem si v lednu v Yves Rocher koupila za pouhých 9 Kč, jelikož se mi podařilo splnit podmínky pro získání odměny za věrnost firmě v podobě voucheru na 150 Kč.


Výsledek obrázku pro tělové mléko levandule ostružina

Vůně tohoto krému mi byla ze všech nabízených asi nejpříjemnější, přestože v minulých letech (přesněji v únoru 2016) jsem si u Yves Rocher kupovala tělové mléko s čistě ostružinovou vůní, kterou bohužel (teda alespoň pro mě bohužel) přestali nabízet.


Běžná cena tohoto tělového mléka je tedy 159 Kč za 390 mlProto jsem si vybrala tělové mléko s vůní levandule a ostružiny, která mi z nabízených vůní byla nejpříjemnější. Běžná cena tohoto mléka je 159 Kč za 390ml.

Mé zkušenosti ... já jsem celkově s produkty Yves Rocher velmi spokojená a tělová mléka nejsou žádnou výjimkou. Nyní je součástí tělového mléka také pumpička, což dříve nebylo a pokud jste ji chtěli, museli jste si ji samostatně dokoupit cca za 32 Kč. Mléko není je spíše řídčí konzistence, ale krásně se roztírá, velmi rychle se vsakuje a pokožku krásně hydratuje. Vůně mi připomíná želatinovou pochoutku, kterou jsem jako malá milovala.

Tak jako ostružinové mléko z února 2016, tak i toto tělové mléko s příměsí levandule mohu jedině doporučit.

Mějte se krásně a sledujte mě na instagramu, aby vám nic neuteklo Mrkající
Vaše Va-Nesse Líbající

Týden plný překvapení

20. března 2017 v 9:49 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden se mi stalo plno až podivuhodných věcí, ale člověk si pak říká, že zázraky se dějí.

Už od čtvrtka mi ležel na poště balík s novými tmavě modrými Converse, které jsem si před nedávnem objednala, ale jelikož jsem byla tou dobou už na Moravě, šla jsem si pro ně až v pondělí ráno. To byla asi moje jediná radost celého dne, protože jeho zbytek jsem byla zavřená v práci. Jelikož jsem byla z bot velmi nadšená, přemýšlela jsem, že si objednám ještě jedny a to v růžové barvě. Večer jsem pak ve schránce našla další upomínku z pošty, tentokrát na balík, který jsem si vůbec neobjednala.

V úterý ráno mi to nedalo a než jsem vyrazila do školy na přednášku, šla jsem si balík vyzvednout. Nikdo z vás by neuhodl co v něm bylo! Nevím jak je to možné, jakým zázrakem se ke mě dostaly, ale v balíku byly mé, den předem vysněné, růžové Converse. Tímto tedy děkuji tomu, kdo vyslyšel moje přání a boty mi zaslal.


Středa byla opět velmi příjemným dnem. Den sám o sobě nebyl nic extra. Dopoledne zumba, vaření obědu, troška uklízení, praní a učení se na zkoušku z angličtiny. Večer jsme však s přítelem zašli na výborný tatarák do Statečného kohouta, který byl prostě dokonalý. Posuďte sami ...


Ve čtvrtek mi odpadlo vyučování, takže jsem měla celý den volno a jelikož bylo krásně, nechtělo se mi sedět doma na zadku. Když jsem se ptala svých kamarádů, jestli něco nepodnikneme, ozvala se mi kamarádka se kterou jsem se neviděla už spoustu let a vytáhla na mě do BIO OKA na OKO naslepo, což vlastně znamená, že vy až do začátku filmu nevíte, na co jste vlastně přišli. Nakonec dávali nějaký norský film o Laponcích, který byl velmi zajímavý, ale doma by mě ani nenapadlo si něco takového pustit.

Pátek jsem pak strávila na nekonečně dlouhé přednášce, šla jsem po dlouhé době na oběd se Zuzkou a odpoledne jsem si šla vyzvednout novou koženkovou bundičku, kterou jsem si koupila od jedné slečny z vinted.cz.

Sobotní a nedělní odpoledne jsem měla domluvenou směnu v práci. Takže jsem si víkend sice neužila podle představ, ale naštěstí bylo ošklivo, takže mi to ani moc nevadilo.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Balea pleťové masky

18. března 2017 v 16:23 | Va-Nesse |  Balea
Už dříve jsem v drogerii DM pokukovala po těchto pleťových maskách na dvě použití, ale dlouho jsem se nemohla dokopat k jejich koupi.

Někdy v lednu jsem se teda konečně rozhodla jednu z nich vyzkoušet, a jelikož bylo zkouškové odbodí, byla jsem stále ve stresu a moje pleť hodně trpěla. Abych pleti ulevila a sklidnila ji, vybrala jsem si levandulovou. Začátkem března jsem si zašla ještě pro novou melounovou.

Výsledek obrázku pro dm levandulová maska
Výsledek obrázku pro balea melone maske

Masky se teda skládají ze dvou balíčků po 8g, tedy jsou na dvě použití a jejich cena je asi 20 Kč za 16g.

Mé zkušenosti ... Obě masky byly na pleti velmi příjemné. Levandulová zklidňovala pokožku, její barva byla velmi světle fialová, ale její vůně mi levanduli až zas tak moc nepřipomínala, ale velmi dobře hydratovala. Melounová byla do růžova a voněla hodně intenzivně, ale přesně jako vodní melouny, pleť jakoby nakopávala do života.

Po 15 minutách, kdy jsem masku z obličeje otřela jsem měla pleť lehce začervenalou, ale zhydratovanou a jemnou, nijak nepla a ani nejevila známky podrážděnosti. Takže masky mohu jedině doporučit a už se těším až vyzkouším nějakou další.


Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Takový běžný týden ...

15. března 2017 v 11:32 | Va-Nesse |  můj týden
Jak už jste si mohli všimnout, tento týden opět nějak nestíhám a vše dopisuju zpětně. Tímto se tedy omlouvám a doufám, že v dalších dnech to bude s časem lepší.

Pondělí jsem netrávila nijak jinak než prací. Z něčeho tu žít prostě musím. Smějící se

V úterý jsem už pádila pěkně do školy, kde mě hned po ránu čekal referát, který jsem nakonec nějak zvládla a tím jsem dostala zápočet. Není nad to dostat zápočet hned třetí přednášku v semestru. Po přednášce už na mě čekali v práci, kde jsem zaskakovala za nemocnou kolegyni.

Ve středu na mě přišla únava a přitom jsem měla před sebou plno vyřizování a běhání. Ráno jsem jela za bývalou kolegyní Gabčou, které jsem slíbila, že se za ní zastavím do její nové práce, šla jsem vyreklamovat kozačky, které nesloužily dýl jak dva měsíce, byla jsem se vyskákat na zumbu a po obědě jsem musela ještě na chvíli do práce. Den se blížil ke konci a já neměla zabaleno na čtvrteční odjezd k mámě na Moravu. Takže místo postele jsem si musela nachystat věci a hlavně jsem musela sbalit věci, které jsem koupila bráchovi k svátku.

Čtvrtek byl celkem pohodový. Hned ráno jsem sedla na vlak a užívala si téměř čtyřhodinovou jízdu vlakem. Na nádraží mě čekala máma, se kterou jsme se ještě vydaly na nákupy do New Yorkeru, HM a Yves Rocher. Domů jsme přijely v podstatě až za tmy.

Na pátek jsem měla domluvenou "brigádu" u máminy známé, která otvírá nový obchod a bylo potřeba poskládat regály a především zboží do nich. Práce nebyla těžká, ale bylo jí hodně. Odpoledne jsem pak ještě zajela navštívit tátu, protože jsem ho od Vánoc neviděla.

V sobotu jsme s celou rodinou, včetně strýců, tet, bratranců, sestřenic a babičky s dědou slavili moje narozeniny a bráchův a dědův svátek. Mám tyhle rodiné oslavy moc ráda ne kvůli dárkům, ale především kvůli rodinné pohodě. Máma nachystala spoustu jídla, takže si každý přišel na své.

Nědele už utekla jako voda. Dopoledne jsem si u mámy balila saky paky a hned po obědě mě hodila na vlak zpět do Prahy. Mám to sice na Moravě ráda, ale Praha je Praha.

Mějte se krásně
Vaše Va-nesse Líbající

BB krém

15. března 2017 v 11:10 | Va-Nesse |  mix značek
Jellikož mám velmi světlou pokožku, je pro mě opravdu velkým problémem vybrat si v drogerii nějaké levný makeup či bbčko ve správném odstínu. V listopadu se mi ovšem podařilo přes internet koupit tento BB krém, který je opravdu světlý, skvělý na porcelánovou pleť.

Podle informací, které jsem našla na internetu, jsou 4 druhy tohoto BB krému a každý je určený na něco jiného. Já mám červený č. 103 na korekci a sjednocení pleti.

Výsledek obrázku pro bb cream colour 103

Údajná původní cena BB krému byla 240 Kč a já ho koupila za 100 Kč.

Mé zkušenosti ... s BBčkem jsem velmi spokojená, má až porcelánovou barvu, je lehké, ale i přesto částečně kryje a především sjednocuje pleť. Nezalízá do vrásek, jemně kvetinově voní, na pleti nelepí, ale hezky si na ni sedne a drží celý den. Je vhodný i pro vemi suchou pokožku, protože nevysušuje, ale naopak mám pocit, že hydratuje.

Vedle tohoto BB krému mám doma například ještě Makeup od Trend it up nebo CC krém od Mary Kay, ale ani jeden z nich mi nevyhovuje barvou a vlastnostma tak, jako toto BBčko za pár korun.
Vaše Va-Nesse Líbající

Testování značky CRABTREE & EVELYN

8. března 2017 v 10:20 | Va-Nesse |  něco navíc
Nejprve bych chtěla říct, že tento článek není sponzorovaný a píši ho ze své vlastní vůle.

Koncem ledna jsem začala testovat značku, která dle mého názoru není v Česku moc známá, ale i přesto má v Praze svoji kamennou prodejnu a především e-shop. Už podle názvu vám mohlo dojít, že jde o značku CRABTREE & EVELYN.

Již před delší doubou (ještě než jsem se začala blogu plně věnovat) jsem od této značky dostala několik miniatur tělového mléka, šampónu a kondicionéru na vyzkoušení. Při hloubějším dumání jsem si říkala, že by bylo fajn vás s touto značkou trošku seznámit, říct vám něco o jejich produktech a o mých pocitech z nich.

Značka CRABTREE & EVELYN byla založena již v roce 1972 jako malá rodinná firma, která se zabývala především výrobou mýdel a založil ji jistý Cyrus Harvey. Dnes tato značka produkuje nespočet výrobků jako jsou vůně, pečující krémy na ruce a tělo, sprchové gely, přípravky na vlasy a trvanlivé potraviny.

Já osobně testovala řadu La Source, která je určená k uklidnění a relaxaci těla.

Jako první bych ohodnotila jejich tělové mléko. Dostala jsem tři miniatury o objemu 27ml.

Výsledek obrázku pro la source body lotion

Jeho vůně byla jemná, příjemná, ale celkem běžná a nezajímavá. Nijak mě neohromila, ale ani neurazila, tudíž pokud nejste vyznavačem silně parfémovaných tělových krémů, tento by se vám mohl zamlouvat.

Konzistence je řidčí než jsem zvyklá, tudíž jsem ho musela použít větší množství než krému od Yves Rocher nebo Avonu, které obvykle používám.

Hydratace bohužel také nebyla nijak závratná, popravdě jsem asi čekala něco víc. Pokud tedy hledáte opravdu hydratační krém, tenhle bych mezi ně spíše nezařadila.

Druhým testovaným produktem byl šampon, kterého jsem dostala pouze jednu miniaturu o objemu 27 ml a popravdě jsem byla opravdu ráda, že jich nebylo víc. protože jsem si na něj vytvořila názor již po prvním použití a ten se bohužel až do konce vůbec nezměnil.

Výsledek obrázku pro la source shampoo shampooing

Jeho vůně byla příjemná a zdálo se mi, jako bych v ní cítila mentol.

Konzistence byla stejná jako například u šamponu Yves rocher, ale zase to nebyl žádný hustý Head & Shoulders. Usmívající se

Účinek byl však mizerný. Mám velmi citlivou a suchou pleť i pokožku hlavy, takže si musím velmi důkladně vybírat, jakou kosmetiku použiji. U tohoto šampónu jsem již po prvním použití věděla, že kamarádi rozhodně nebudeme.

Již při nanesení jsem na hlavě cítila stahující a vysušující pocit a po vysušení vlasů jsem měla na čele i ve vlasech šupinky.

Šampón tedy nemusí být špatný, avšak na suchou pokožku hlavy se nehodí. Pokud však trpíte opačným problémem, jakým je velmi rychlé maštění vlasů i vlasové pokožky, mohl by vám tento šampon vyhovovat.

Posledním testovaným produktem byl kondicionér, kterého jsem opět dostala 3 miniatury o objemu 27 ml. A za dva měsíce jsem nestihla zcela dopotřebovat ani jednu.

Výsledek obrázku pro la source conditioner

Jelikož sama kondicionéry moc nepoužívám, bude mi zřejmě trvat delší dobu, než budu moci klidem v duši vyřknout nějaký konečný ortel.

Jelikož se kondicioneru nedává na vlasy mnoho, tak přestože mám vlasy dlouhé přibližně do půli zad, jsem teprve v polovině první miniatuty. Né, že bych z něj byla nadšená, ale nejsem z něj ani zklamaná. Vlasy jsou po něm krásně lesklé, hezky kloužou mezi prsty a nezacuchávají se, tak jak to bylo u mých vlasů pravidlem.

Jeho vůně byla jemná, příjemná, ale opět nezajímavá. Při nanášení kondicionéru do vlasů však pocítila vůni moře a slanost a v mé představě jsem byla přenesena někam na pláž.

Konzistenci mi vyhovovala, byla hutnější, ale hezky se nanášela do vlasů a nehrudkovala.

S kondicionerem jsem tedy po téměř dva měsících používání spokojená a prozatím nevidím důvod ho dopoužívat a doporučit ho i vám.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Konečně je to za mnou ...

6. března 2017 v 8:27 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden mi konečně mohl spadnout obrovský kámen ze srdce. Zvládla jsem tu nejtěžší zkoušku, která mi od konce ledna nedala spát a dokonce se na nás v Praze usmálo i sluníčko.

Týden jsem sice nastartovala prací, ale uteklo to celkem rychle, takže mi to ani nepřišlo tak hrozné. Doma mě pak čekalo pár balíčků, mezi nimiž byly i nové masky na rty, které chci v nejbližších dnech vyzkoušet.


Úterý jsem po dlouhé době strávila na přednáškách ve škole, zašla jsem si se Zuzankou na oběd, a pak jsme se téměř čtyři hodiny věnovaly přípravě na můj poslední středeční termín z novověké diplomatiky.

Ve středu jsem byla klidná, ráno jsem ostříhala přítele, v poledne jsem si zašla na Zumbu a oběd, během volné chvíle jsem si zopakovala učivo na zkoušku a ve čtyři (hodinu před zkouškou) jsem měla sraz se Zuzkou, abych si to ještě zopakovala s ní a poté šla s klidem v duši a s vědomostmi v hlavě před zkoušejícího. Ze zkoušky jsem sice dostala za tři, což sice není kdejaký úspěch, ale já si můžu oddechnout, protože předmět mám splněný.

Ve čtvrtek dopoledne jsem měla nějaké zařizování a běhání po celé Praze. Na oběd jsem pak jela za přítelem a odpoledne jsem musela na chvíli do Práce. Milým překvapením byla Mariana Prachařová, která se tam za námi na chvíli zastavila.

V pátek ke mě přišla moje kamarádka a bývalá kolegyně Gabča, která u mě v bytě vlastně ještě nebyla a chtěla se mrknout na mojeho křečíka. Myslela jsem, že vykládání bude na chvíli, ale opak byl pravdou a kdybych nemusela do práce, sedíme tu spolu snad až do večera.

Na sobotu jsem byla domluvená na kafe se svojí sestřenicí Luckou, se kterou se poslední dobou vůbec nevýdám. Jelikož bylo v Praze opravdu krásně, vydaly jsme se z Lazarské přes zastávku v Costa coffee na Metronom, kde jsme seděly nemalou chvíli a pak jsme se vydaly přes Václavák domů.

V neděli jsem už jen lenošila a připravovala jsem si prezentaci na úterý do školy.

Mějte se krásně
Vaše Va-nesse Líbající

krém na ruce Manufaktura

4. března 2017 v 11:02 | Va-Nesse |  mix značek
Krémy na ruce velmi ráda střídám. V kabelce mám například miniaturky krémů od l'Occitane, v práci mám zbytky kakaového krému od Avonu, na stole u počítače mám pandí krém na ruce Tony Moly a v koupelně mám krém z Manufaktury s vůní malin.

Image result for manufaktura krém na ruce malina

Dostala jsem ho včetně stejně vonícího sprchového gelu od mámy, která ho dostala k narozeninám a jeho vůně ji neoslovila. Máma totiž výrazné a sladké vůně opravdu nevyhledává a spíš se jí člověk zavděcí něčím svěžím (citron, verbena atd.)

Tato sada byla bohužel jen limitovanou edicí, tudíž ji v prodejnách již nenaleznete.

Mé zkušenosti ... já na rozdíl od své mámy mám sladké a výrazné vůně ráda, ale všeho moc škodí. Tento krém více než po malinách, voní chemií. Jeho vůně je opravdu velmi silná, takže si s ním ruce mažu pouze v případě, že vím, že s nimi nebudu manipulovat blízko obličeje. Účinky jsou však velmi uspokojivé. Krásně zhydratuje ruce, přestože na rukou zanechává pocit mastnoty a ten já příliš nevyhledávám.

Krámy na ruce od Manufaktury jsou všeobecně vyhlášené, tudíž vás mohu jedině pobídnout k jejich koupení. Důležité však je, abyste si vybrali správnou vůni, aby vás pak její intenzita nezaskočila, přesně jako moji mámu při prvním namazání.

Vaše Va-Nesse Líbající

Nákupy v únoru 2017

1. března 2017 v 9:52 | Va-Nesse |  nově koupeno
Máme tu začátek března a s ním nákupy za únor 2017. Tento měsíc jsem také oslavila 22 narozeniny, a proto zde zmíním také některé dárky.

Jako první mi dorazila nová konjaková houbička, kterou jsem se tentokrát rozhodla vyzkoušet z Aliexpressu. Stála necelých 23 Kč, tak jsem zvědavá, zda bude srovnatelná s tou od Ebelin za 79 Kč.


Přibližně v polovině února jsem opět dělala nákup v Yves Rocher, kde jsem si tentokrát koupila malinový ocet na vlasy, který stál 139 Kč za 150 ml.

Výsledek obrázku pro malinový ocet pro lesklé vlasy - yves rocher

Jelikož jsem se již zmiňovala o narozeninách, od Yves Rocher jsem k nim dostala dárek v podobě meruňkového scrubu na obličej, pro všechny typy pleti o obsahu 75 ml.

Výsledek obrázku pro meruňkový peeling yves rocher

Za složení písemné části z novověké diplomatiky jsem od spolužačky Zuzanky dostala krém na ruce s obsahem 20% bambuckého másla od l'Occitane, za který jí tímto moc děkuji. Ještě abych zvládla dodělat tu ústní. Mrkající

Výsledek obrázku pro l'occitane krém na ruce limitovaná edice

U mámy doma jsem objevila tónovací hydratační krém značky Balea z DM, který nepoužívala a na mě je příliš tmavý, takže už teď ho můžete odkoupit na mém vinted. Původní cena byla 59 Kč za 50 ml.

Výsledek obrázku pro dm tonovací hydratační krém

K narozeninám mi udělal radost také l'Occitane, od kterého jsem dostala sprchový gel s vůní třešně o objemu 250 ml v hodnotě 405 Kč a já s k němu dokoupila stejně vonící třpytivé tělové mléko za 625 Kč o objemu 250 ml.U firmy l'Occitane je zvykem, že ke každému nákupu dostanete na vyzkoušení vzorečky zdarma. Já tentokrát dostala dva vzorečky pivoňkového krému na obličej a dva vzorečky pivoňkového séra.Posledním narozeninovým dárkem, který jsem dostala od přítele bylo tělové mléko značky Cien s vůní Pačuli a Karafiátu o objemu 300 ml, které voní velice zvláštně.


Úplně na konci měsíce mi přišly dlouho očekávané gelové masky na rty, objednala jsem si tedy 3 kusy a vyšly mě přibližně na 60 Kč.


Jako úplně poslední věc, kterou jsem si pořídila byla maska na vlasy od Gliss Kur, která byla jako dárek u časopisu Svět ženy. Časopis i s maskou vyšel na 40 Kč, což mi přijde jako skvělá sleva, když běžná cena se pohybuje okolo 99 Kč

Image result for gliss kur hair repair maska


Tento měsíc toho nebylo nijak závratně moc. těším se na příště

Vaše Va-nesse Líbající