Únor 2017

vypotřebované produkty leden - únor 2017

28. února 2017 v 9:27 | Va-Nesse |  vypotřebováno
Tak už máme konec února a s ním vypotřebované produkty za poslední dva měsíce, to znamená za leden a únor 2017.

Jako první jsem hned začátkem ledna dopotřebovala odličovač a tonikum 2v1 od Yves Rocher, které jsem si kupovala do zásoby už v listopadu.


Hned další den jsem si dopřala úžasnou levandulovou masku (jednu část), kterou jste mohli videt v nakupech za leden.

Výsledek obrázku pro dm levandulová maska
Ještě ten večer jsem dopotřebovala také můj milovaný tělový krém od avonu s cesmínou. Ještě, že jsem k vánocům dostala od mámy další balení, které mi snad vystačí až do konce zimy.Jelikož jsem se v lednu pustila do testování kosmetiky značky CRABTREE & EVELYN, od které jsem dostala nějaké vzorečky na vyzkoušení, je jasné, že jsem miniatury začala pomalu mizet. Velký článek o této kosmetice můžete čekat začátkem března.

Přibližně v polovině ledna jsme vypotřebovala první (ze tří) miniaturu (27 ml) tělového mléka CRABTREE & EVELYN.

Výsledek obrázku pro la source body lotion

Začátkem února jsem už musela vyhodit opotřebovanou a opravdu nechutnou konjakovou houbičku Ebelin, kterou jsem začala celkem pravidelně používat přibližně v polovině listopadu. Naštěstí mi za něj přišla náhrada z Aliexpress, takže aspoň bude s čím porovnávat. Mrkající

Výsledek obrázku pro konjaková houbička
Začátkem února jsem poté vypotřebovala druhou (ze tří) miniaturu (27ml) tělového mléka CRABTREE & EVELYN.

Výsledek obrázku pro la source body lotion

Další vypotrebovabou věci byl můj nejoblíbenější deodorant Dove, který jsem si kupovala v listopadu.


Poslední (třetí) tělové mléko (27 ml) od CRABTREE & EVELYN jsem vypotřebovala v druhé polovině měsíce února. Jak mi vyhovovalo a zda bych si ho koupila znovu naleznete v již zmíněném článku, který vyjde začátkem března.

Výsledek obrázku pro la source body lotion


Posledním vypotřebovaným produktem v měsíci únoru byl šampon (27 ml) od CRABTREE & EVELYN, kterého jsem se popravdě velmi ráda zbavila. Důvody proč opět naleznete ve slybnovaném článku.

Výsledek obrázku pro la source shampoo shampooing

všechno má své pro a proti

27. února 2017 v 17:22 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden byl náročný nejen pro mě, ale i celou moji rodinu.

Pondělí jsem si užívala Moravy, ač to nebyl úplně veselý den. Vezla jsem s mamkou babičku do Brna do nemocnice na důležitou operaci. Odpoledne jsme si chtěly užít s mamkou nakupováním ve Vaňkovce, ale nějak nás po prvním obchodě přešla chuť, takže jsme se rychle vytočily a jely domů.

V úterý ráno jsem odjížděla do Prahy. Ve vlaku jsem se učila na středeční a nejspíš i poslední termín mé zkoušky z novověké diplomatiky, ze které už začínám šílet. Babička operaci zvládla, takže jsem měla o jednu straost míň a mohla jsem se zase plně věnovat škole.

Ve středu, v den zkoušky mi nebylo vůbec dobře. Špatně jsem spala, od rána se mi motala hlava, neměla jsem chuť k jídlu a měla jsem závratě. Zkoušku jsem měla až pozdě odpoledne. Působením stresu a únovy jsem ze sebe nedokázala vymáčknout ani půl věty správně. Ještěže máme tak hodné zkoušející, že jsme se domluvily, že tento termín nebudeme počítat a mám se dostavit příští týden na opravdu posleední termín. Nevím, zda mám být šťastná, že mi dal někdo další šanci a nebo propadnout šílenství, že tam musím znovu! Znovu na tu samou zkoušku, na kterou chodím už od začátku zkouškového, protože měla 3 části a já nebyla schopná dokončit některou z nich v rozumnjém termínu.

Ve čtvrtek jsem se poprvé od začátku týdne vydala na přednášku, která se při mé smůle nakonec nekonala. Na přednášce jsem se měla setkat se svojí spolužačkou Ivou, která se mi poté snažila pomoc s doučením na zkoušku z novověké diplomatiky. Přece není možné, abych ji už konečně nezvládla, taková lama přeci nejsem.

V pátek jsem se po dlouhé době vydala na gelové nehty na Chodov k nehtařce Míše ze studia Tina, které dopadly opravdu na jedničku a já odcházela nadmíru spokojená. Pokud budete chtít nehty od Míši vyzkoušet, určitě nezapomeňte zmínit, že jste se o ní dozvěděli ode mě ;) Odpoledne jsem pak musela do práce, kde mi to naštěstí celkem uteklo.

Sobota byla klidná a sluničková. Odpoledne jsme jeli s přítelem fotit krásné jarní fotky do Kunratického lesa, které jste mohli vidět na mém instagramu a večer jsem si užívala s novou kulmu, kterou jsem koupila mámě na Vánoce a ona byla tak hodná, že mi ji na pár dní půjčila.

V neděli jsem se učila, relaxovala a užívala si posledního dne volna.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

Suchý šampon Balea

25. února 2017 v 11:15 | Va-Nesse |  Balea
Po prosincovém dopotřebování suchého šamponu Batiste, jsem vytáhla suchý šampon pro hnědé vlasy, který jsem v listopadu dostala od Gabči na vyzkoušení, protože ji zrovna nesedl.

Výsledek obrázku pro balea trockenshampoo

Tento suchý šampon o objemu 200 ml se dá v drogerii DM pořídit za 59 Kč ve dvou barevných provedeních (pro blond a pro brunet).

Mé zkušenosti... já mám z tohoto suchého šampónu smíšené pocity, nedá se úplně říct, že by mi nevyhovoval, ale jsou jistě věci, které mě utvrzují v tom, že si ho podruhé nekoupím. Po jeho nanesení nejsou vlasy mastné, ale za to mě šíleně svědí hlava. To se mi u šamponu batiste nikdy nestalo. Nejpozději večer je tedy nutností si vlasy stejně umýt vodou a obyčejným šamponem, aby svědění ustalo.

Mamce jsem tento suchý šampon koupila v blond variaci a je s ním nadmíru spokojená, takže si příště zrusím také pořídit tuto variantu a jinak se vrátím k dražšímu, ale také lepšímu suchému šamponu od batiste.

Jaké zkušenosti máte s tímto suchým šamponem vy?

Vaše Va-nesse Líbající

Já to snad nedodělám ...

21. února 2017 v 10:29 | Va-Nesse |  můj týden
Minulý týden byl zvláštní, něčím divný a pro mě neuvěřitelně dlouhý ač se to podle popsaného místa opravdu nezdá.

Celé pondělí jsem strávila v práci a největším úspěchem byl prodej Me To You medvěda za skoro tři tisíce.

V úterý jsem si užívala volna, nalakovala jsem si nehty a poslala pár balíčků s oblečením holkám z vinted.cz, učila se na páteční zkoušku a Valentýn nijak neslavila.

Středu a čtvrtek jsem opět trávila v práci a těšila jsem se až budu doma v teplé posteli.

V pátek nastal den D, tedy den zkoušky. Zkouška ani tentokrát nedopadla nijak slavně. Už jsem z toho neuvěřitelně unavená a připadám si jako naprostý idiot. Odpoledne jsem pak sedla na vlak a jela jsem nabrat nové síly za mámou na Moravu.

V sobotu, tak jako každý rok, jsme se s přítelem vydaly na šermířský ples do Zlína, který jsme si moc užili a po dlouhé době jsme viděli všechny naše známé.

V neděli jsem pak s mámou jela na chvíli za babičkou a dědou a také hlídat moje malé miláčky. Domů jsme se nakonec vrátily až za tmy, takže byl nejvyšší čas dát si vanu a jít spát.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

máslové balzámy l´Occitane

18. února 2017 v 9:18 | Va-Nesse |  mix značek
O těchto dvou máslových balzámech od značky l´Occitane mohu mluvit pouze v superlativech. Dle mého soudu jsou naprosto dokonalé, úžasné, hydratující, jedinečné, ale cena je malinko vyšší, ovšem odpovídá kvalitě.

Oba balzámky (modrý je čisté bambucké máslo a růžový je bambucké máslo vonící po růžích) jsem si koupila v říjnu v kazetce se stejně vonícími krémy na ruce a jsou o objemu 12ml.

Výsledek obrázku pro l'occitane lip balmVýsledek obrázku pro balzám na rty l´occitane

Balzámy s těmito motivy na obalu bohužel již nejsou k sehnání, protože byly limitovanou edicí, ale obsah se od těch klasických vůbec neliší. Jsou k dostání v kamených obchodech nebo na internetových stránkách za 210 Kč.

Mé zkušenosti ... už z první věty tohoto článku bylo jasné, že o těchto balzámech (dá se říct i máslíčkách) se nemohu vyjadřovat jinak než v pozitivním slova smyslu. Já jsem na pečujících produktech na rty závislá a stále jsem hledala nějaký svatý grál, bez kterého bych se neobešla. Můžu říct, že bez těchto balzámů se již neobejdu. V každé kabelce mám jeden a bojím se dne, kdy si budu muset jít koupit další a oni se nebudou vyrábět.

Je pravdou, že modrý mi vyhovuje více a to proto, že je bez parfemace. Růžový voní po růžích a na jeho vůni jsem si musela zvyknout, na funkci vůně ovšem nic nemění a jsou oba naprosto dokonalé. Takže pokud budete chtít na rty vyzkoušet něco nového a super hydratačního, nebojte se zainvestovat do balzámů od l'Occitane.

Vaše Va-Nesse Líbající

Snaha se vyplatila

13. února 2017 v 10:50 | Va-Nesse |  můj týden
Po týdnu volna a užívání si u maminky jsem se musela vrátit do Prahy a začít fungovat a připravovat se na nezdolatelnou zkoušku z novověké diplomatiky.

V pondělí jsem měla doma celkem klídeček, dodržovala jsem dietu nařízenou maminkou a tak jsem měla k obědu pouze kuřecí vývar a jako další zapečené těstoviny se šunkou a vajíčkem. Celý den jsem se v podstatě flákala od ničeho k ničemu a na učení jsem mrkla jen tak zběžně.

V úterý mi přišel krásný svetr objednaný na vinted a místo učení jsem si udělala filmový marathon. K obědu jsem pak dělala těstoviny se smetanovou omáčkou a kuřecím masem.

Středa byla pro mě dnem D a také nejdůležitějším dnem celého týdne, kdy se rozhodne, zda budu ve studiu pokračovat a nebo na to prostě ani po třech letech nemám. Zkouška začala po jedné hodině a já byla v naprostém stresu, jaký text dostanu. Naštěstí to byl jeden z těch lehčích, takže už okolo páté odpoledne jsem věděla, že jsem konečně uspěla a mám za dva. Teď ještě zvládnout tu ústní a Novověká diplomatika je za mnou.

Ve čtvrtek jsem musela skočit na chvíli do práce, ale ještě předtím jsem byla domluvená se spolužačkou Zuzkou, že si dáme společný oběd. Oběd teda ani jedná z nás nakonec moc nechutnal, ale obě jsme byly potěšené mým úspěchem a já za něj dostala malinký dáreček, v podobě krému na ruce od l'Occitane, který jste mohli vidět na facebookové stránce nebo na instagramu, kde mě můžete sledovat. Také jsem byla nakupovat v Yves Rocher a věci uvidíte v nákupech za únor 2017, který by měl vyjít 1. března.

V pátek jsem měla volno, takže jsem se věnovala především psaní článků na blog, uklízení bytu a vaření. Večer jsme se po dlouhé době sešli s bývalými kolegy na pár panáků.

V sobotu jsme byli s přítelem utrácet v IKEA. Nechali jsme tam opravdu velký peněžní obnos a v tašce jsme přitom neměli vůbec nic, odpoledne jsme už jen odpočívali.

Na neděli byl plán takový, že s bývalou kolegyní Kájou a jejím přítelem vyrazíme na Petřín. Situace se ale změnila ještě v sobotu večer, kdy mi volala vedoucí, že bude potřeba, abych šla alespoň na odpolední do práce na výpomoc místo kolegyně, takže jsme museli výšlap posunout. Aspoň budu mít o pár peněz navíc.

Vaše Va-Nesse Líbající

olej do vlasů Avon

11. února 2017 v 10:47 | Va-Nesse |  Avon
Na vlasy moc pečujících přípravků nepoužívám, ale výživné olejíčky nevynechám nikdy.

Momentálně používám sérum Avon pro hedvábně jemné vlasy z řady Advance Technique, které jsem dostala od mámy k Vánocům 2016.

Image result for sérum pro hedvábné vlasy avon advance

Sérum o obsahu 30ml stojí okolo 90 Kč a dá se pořídit na internetových stránkách avonu.

Může se aplikovat jak na vlhké tak na suché vlasy, já ho používám vždy po umytí, 2 pumpičky do vlhkých vlasů.

Mé zkušenosti ... Tohle je můj druhý olejíček/sérum od Avonu a jsem s nimi velmi spokojená. Vlasy zbytečně nemastí, ale konečky mám krásně hebké, scelené, lesklé a vyživené. Takže za mě určitě ANO, ale zatím nedokážu posoudit, zda je v nich nějaký velký rozdíl.

Dříve jsem používala tento, ze stejné řady, který byl obohacený o arganový olej

Image result for avon argan oil

a také tento sprej s komplexem 5 olejů, který mi ale po chvíli zabavila mamka pro vlastní potřebu. Smějící se

Related image

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

vlhčené ubrousky, které jsou nej?

8. února 2017 v 15:42 | Va-Nesse |  něco navíc
Za posledního třičtvrtě roku jsem sama pro sebe dělala test vlčených ubrousků. Jsou to pouze mé postřehy a názory, takže se mnou v některých případech nemusíte nutně souhlasit.

Já používám vlhčené ubrousky především v létě na osvěžení na cestách nebo jako nezbytnou nutnost na místech, kde není tekoucí voda. A také při občasné lennosti k odlíčení obličeje.

Většinu zde zmíněných ubrousků jste mohli vidět ve článcích o nákupech.

Začnu baleními, která nejsou příliš velká, jsou to spíš cestovní balení.

1. Vlhčené ubrousky Linteo, kupované v Penny, 18 ks za 10 Kč. Vůně jemná, na dotek velmi příjemné, vhodné i na odlíčení obličeje. Za mě ANO Usmívající se


2. Vlhčené ubrousky Frotto, kupované v Lidlu, 15 ks za 8 Kč. Vůně silně mentoová, na dotek velmi příjemné, NEvhodné na odlíčení obličeje. Za mě ANO, pokud je nebudete používat k odličování Usmívající se


3. Vlhčené ubrousky Valentina, dostala jsem je od sousedky (kupováno v místní drogerii), 15 ks. Vůně neutrální, na dotek málo vlhčené, ŠPATNĚ se s nimi odličovalo. Za mě NE Zamračený4. Vlhčené ubrousky Cien, kupované v Lidlu, 25 ks za 16 kč. Vůně odporná, na dotek velmi NEpříjemné, hruhé, obličej jsem s nimi odlíčit raději ani nezkoušela. Za mě rozhodně NE Zamračený

Výsledek obrázku pro cien ubrousky Lidl

Přesouváme se k balením s větším obsahem ubrousků.

5. Vlhčené ubrousky Linteo, kupované v Tescu, 120 ks za 42 kč. Vůně jemná (čistá), na dotek velmi příjemné, vhodné i k odlíčení obličeje. Za mě ANO Usmívající se

Výsledek obrázku pro vlhčené ubrousky linteo baby

6. Vlhčené ubrousky DM, kupované v drogerii DM, 80 ks za 40 Kč. Vůně jemná (aloe vera), na dotek velmi příjemné, vhodné i k odlíčení obličeje. Za mě ANO Usmívající se
Výsledek obrázku pro babylove wipes aloe vera dm

Týden volna a pohody

6. února 2017 v 11:55 | Va-Nesse |  můj týden
Nastal u mě nejvyšší čas opustit na chvíli Prahu a vypnout. Tahle zkouška bude větší zlo než jsem předpokládala.

V pondělí ráno jsem šla znovu psát českou část zkoušky z novověké diplomatiky. Text mi absolutně nesedl, takže jsem už po odevzdání věděla, že to asi nevyjde. Ústní jsem odpískala, abych tam zbytečně nečekala x hodin. Na oběd jsme šli se spolužačkou Zuzkou, Ivou a Michalem do krásné restaurace nedaleko Staroměstského náměstí. Odpoledne jsem pak sedla na vlak k mámě na Moravu. Večer se mi potvrdilo, že tuhle zkoušku nedám jen tak. Druhý týden v únoru mě čeká poslední možný termín. Tak mi držte palce.

V úterý na Moravě chumelilo jak v Ruské pohádce a já se s Mámou vydala do naší krásné zámecké zahrady, fotit nějaké zimní fotky. Určitě jste je již zaregistrovali na Instagramu nebo Facebookové stránce. Odpoledne jsem lenošila u televize a užívala si teplíčka z hořícího krbu.

Ve středu jsem opět celý den nemusela hnout ani brvou, takže jsem přemýšlela o článcích na blog, které v následujících týdnech budou vycházet, vydala jsem článek o nákupech za leden 2017 a také jsem na vinted.cz přidala pár nových kousků.

Ve čtvrtek jsem jela hlídat mé nejmilovanější dětičky (bratrance a sestřeničku). Jelikož malé nebylo úplně dobře, nechala jsem ji doma s babičkou a bratrance jsem vytáhla na saně. Jelikož je ale dnešní generace neuvěřitelně líná, kopec nebyl uježděný a nám to vůbec nejelo. Po hodině snažení mi došla trpělivost a vydali jsme se domů. Cestou jsme se koulovali a váleli ve sněhu. Domů jsme přišli jak dva sněhuláci. Večer mě pak teta hodila zase domů k mámě.

V pátek jsem měla nějaké vyřizování na poště ohledně balíčků, které jsem posílala holkám z vinted a vytvářela jsem si rozvrh na letní semestr. Večer jsme si s mamkou objednaly výbornou pizzu.

V sobotu ráno jsem se probudila ještě před svítáním a měla jsem neuvěřitelné křeče v břiše. Celý den jsem poté proležela a protrpěla v posteli. Odjezd do prahy jsem tedy musela odložit.

V neděli ráno jsem měla objednaný vlak na půl sedmé ráno, takže mě čekalo brzké vstávání. Naštěstí mi bylo už o něco líp. ve valku jsem popíjela černý čaj a na snídani mi mamka připravila rohlík rozpečený v toustovači. V Praze na nádraží mě čekal přítel, který mi pak pomohl s taškou domů a celou neděli o mě pečoval.

Mějte se krásně a doufám, že vás žádná viróza neskolila
Vaše Va-Nesse Líbající

Sprchový gel Playboy

4. února 2017 v 19:48 | Va-Nesse |  mix značek
Sprchový gel Play boy #generation mám doma od sprna 2016 a získala jsem ho přes výměnu na portálů vinted.cz.


Běžná cena tohoto sprchového gelu se pohybuje něco málo přes 60 Kč za 250 ml a je k dostání téměř v každé drogerii nebo velkoobchodním řetězci.

Mé zkušenosti ... Sprchový gel má velmi intenzivní sladkou, řekla bych až zvýkačkovou vůni, která mi nikterak nevadí, ale nakopak je mi ve sprše velmi příjemná. Svou konzistencí není nikterak zajímavý, ale musím říct, že po něm člověk krásně jemně voní i po opláchnutí. Já sprchové gely velmi ráda střídám a měním a neuvědomuji si, že bych si někdy koupila dvakrát po sobě ten samý sprchový gel, už jen z toho důvodu, že jich mám doma do zásoby vždy plno od Vánoc atd., proto si troufám říct, že hned po spotřebování tohoto sprcháče si poběžím koupit do drogerie další, to rozhodně ne, ale určitě bych se mu nebránila.

Proto záleží jen na vás, zda preferujete výrazné či jemné vůně a od toho se také bude odvíjet koupě tohoto sprcháče.

Vaše Va-Nesse Líbající