Úspěch není zadarmo

30. ledna 2017 v 18:35 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden nebyl ničím vyjímečným. Čekala mě však pro mě snad nejtěžší zkouška tohoto semestru, kterou jsem loni při mé smůle nezvládla udělat.

V pondělí mě čekaly hned dvě překvapení ve schránce. Jedním byl balíček od Marti, ve kterém byl šampon a tričko jaké dárek, který jsem vyměnila na vinted.cz za rtěnku od Astor a kuličkový deodorant Balea. V druhém balíčku mě čekaly štětce, které najdete ve článku o nákupech za leden (měl by vyjít ve středu 1.2.). Odpoledne jsem pak jela ke spolužačce pročvičovat čtení novověkých textů v němčině a jejich následné překládání.

V úterý mě čekal ve schránce další balíček, tentokrát s překrásným náramkem, který můžete vidět na mém instagramu i_am_vanesse :)

Ve středu byl ten osudný den, kterého jsem se obávala ze všeho nejvíc. Zkouška začala po 1h a měla trvat přibližně do půl čtvrté. Během té doby jsem musela přečíst jeden německý a jeden český text z počátku 17. století a poté následně stručně popsat o čem se v něm jedná. Německý text mi dal zabrat, věnovala jsem mu většinu času a tak jsem český musela stihnout napsat v posledních 15 minutách, což bylo opravdu složité. Po zkoušce jsem pak se svýma spolužačkama Terezou, se kterou jsme v pondělí trénovaly a s Ivou na kafíčko na Arkády. Večer jsem čekala na výsledky asi do 3 ráno. Pak mě přemohlo spaní.

Po probuzení jsem stále nevěděla, jak jsem na zkoušce obstála. Čekání bylo nekonečné a ubíjející. Mail s výsledky nakonec přišel až okolo půl druhé odpoledne. Za německý text jsem dostala dvojku, ten český bohužel neprošel, tudíž si ho půjdu zkusit napsat znovu v pondělí. Se zkoušejícím jsem se zrovna také domluvila, že pokud by text v pondělí dopadl alespoň na trojku, šla bych i na ústní zkoušení. Odpoledne jsem po dlouhé době vytáhla na kafíčko bývalou kolegyni a nejlepší kamarádku Káju do McDonalda na Florenc. Od nového roku jsem se s ní neviděla, takže jsme si toho měly hodně co říct. Večer jsem pak musela zajet ještě na poštu, kam konečně dorazil spožděný vánoční dárek pro mamku v podobě kulmy Babyliss.

V pátek pak začalo šprtání na pondělní ústní část zkoušky z novověké diplomatiky.

V sobotu ráno jsem si dodělala výpisky na pondělní zkoušku a pak už byl nejvyšší čas vyrazit do práce.

V neděli jsem byla snad ten nejlínější člověk. Z postele jsem dosedla zrovna k obědu a na učení jsem se podívala jen během pěti minut cestou do práce. Byla jsem znechucená sama sebou, ale nutně jsem potřebovala pauzu.

Snad se jí brzo dočkám a budu moc říct zkouškám sbohem

Vaše Va-Nesse Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama