Leden 2017

Úspěch není zadarmo

30. ledna 2017 v 18:35 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden nebyl ničím vyjímečným. Čekala mě však pro mě snad nejtěžší zkouška tohoto semestru, kterou jsem loni při mé smůle nezvládla udělat.

V pondělí mě čekaly hned dvě překvapení ve schránce. Jedním byl balíček od Marti, ve kterém byl šampon a tričko jaké dárek, který jsem vyměnila na vinted.cz za rtěnku od Astor a kuličkový deodorant Balea. V druhém balíčku mě čekaly štětce, které najdete ve článku o nákupech za leden (měl by vyjít ve středu 1.2.). Odpoledne jsem pak jela ke spolužačce pročvičovat čtení novověkých textů v němčině a jejich následné překládání.

V úterý mě čekal ve schránce další balíček, tentokrát s překrásným náramkem, který můžete vidět na mém instagramu i_am_vanesse :)

Ve středu byl ten osudný den, kterého jsem se obávala ze všeho nejvíc. Zkouška začala po 1h a měla trvat přibližně do půl čtvrté. Během té doby jsem musela přečíst jeden německý a jeden český text z počátku 17. století a poté následně stručně popsat o čem se v něm jedná. Německý text mi dal zabrat, věnovala jsem mu většinu času a tak jsem český musela stihnout napsat v posledních 15 minutách, což bylo opravdu složité. Po zkoušce jsem pak se svýma spolužačkama Terezou, se kterou jsme v pondělí trénovaly a s Ivou na kafíčko na Arkády. Večer jsem čekala na výsledky asi do 3 ráno. Pak mě přemohlo spaní.

Po probuzení jsem stále nevěděla, jak jsem na zkoušce obstála. Čekání bylo nekonečné a ubíjející. Mail s výsledky nakonec přišel až okolo půl druhé odpoledne. Za německý text jsem dostala dvojku, ten český bohužel neprošel, tudíž si ho půjdu zkusit napsat znovu v pondělí. Se zkoušejícím jsem se zrovna také domluvila, že pokud by text v pondělí dopadl alespoň na trojku, šla bych i na ústní zkoušení. Odpoledne jsem po dlouhé době vytáhla na kafíčko bývalou kolegyni a nejlepší kamarádku Káju do McDonalda na Florenc. Od nového roku jsem se s ní neviděla, takže jsme si toho měly hodně co říct. Večer jsem pak musela zajet ještě na poštu, kam konečně dorazil spožděný vánoční dárek pro mamku v podobě kulmy Babyliss.

V pátek pak začalo šprtání na pondělní ústní část zkoušky z novověké diplomatiky.

V sobotu ráno jsem si dodělala výpisky na pondělní zkoušku a pak už byl nejvyšší čas vyrazit do práce.

V neděli jsem byla snad ten nejlínější člověk. Z postele jsem dosedla zrovna k obědu a na učení jsem se podívala jen během pěti minut cestou do práce. Byla jsem znechucená sama sebou, ale nutně jsem potřebovala pauzu.

Snad se jí brzo dočkám a budu moc říct zkouškám sbohem

Vaše Va-Nesse Líbající

"Beauty blender" z Claire´s

28. ledna 2017 v 20:08 | Va-Nesse |  mix značek
"Beauty blender" z Claire´s jsem si pořizovala v říjnu po velmi dlouhém rozmýšlení, zda to má, či nemá cenu a zda mám zainvestovat do originálu nebo si pro začátek koupit levnější napodobeninu.

Výsledek obrázku pro claire's beauty blender mint

V Claire´s stojí tato houbička 119 Kč a prodávají ji ve třech barevných variantách (růžová, fialová a mint).

Mé zkušenosti ... Jelikož je toto má úplně první houbička na makeup, nemám zatím s čím porovnávat, ale jelikož nejsem včerejší, něco jsem si o houbičkách načetla a zkoukla jsem nějaké recenze (pro moji smůlu až po koupi této). Houbička po namočení nemění velikost a na můj vkus je i po namočení stejně tuhá jako před namočením. Při prvních použitích mi přišlo, že makeup spíš žere, než aby mi ho zapracovávala do pleti. Postupem času jsem si na práci s ní zvykla a dnes, po více jak dvou měsících používání si líčení bez ní nedokážu představit. Štetcem mi zapracování makeupu nevyhovovalo a tohle je pro mě přijatelná varianta.

Až bude tato houbička na vyhození, určitě vyzkouším nějakou jinou variantu. Jako velmi zajímavá (kvalitou i cenou) mi byla doporučena ta z New Yorkeru.

Používáte na zapracování makeupu raději houbičku nebo štětec a která houbička z levnějších variant vám nejvíce připomínala originál?

Vaše Va-Nesse Líbající

První zkouška zvládnuta

23. ledna 2017 v 11:11 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden se ničím nelišil. Zkouškové je prostě vopruz a člověk od učení moc neodtrhne.

V pondělí jsem už měla nervy na pochodu. Pročítala jsem si texty na zkoušku jako blázen a připadalo mi, že vůbec nic neumím. Odpoledne jsem to už vzdala, do hlavy toho stejně už víc nedostanu.

V úterý byl den D a moje první zkouška v tomto semestru. Všechno nasvědčovalo tomu, že bych měla zkoušku zvládnout. Jelikož písemná část začínala až ve 2 hodiny, rozhodli jsme se s mým spolužákem, že ještě zajdeme na oběd. Pak už jsme museli jen čekat. Písemná část trvala zhruba hodinu. Měla jsem ze sebe velmi dobrý pocit, protože ze 3 otázek jsem znala na odpověď na všechny. Po písemné části byla hodina času na opravu a příprava na ústní. Ta už byla horší, ale nakonec jsme se se zkoušejícím naladili na stejnou notu a já přesně věděla, co mám říkat. Zkoušku jsem zvládla za 3 a spokojeně jsem odcházela. V hlavě jsem měla obrovský zmatek a měla jsem smíšené pocity, zda bych to příště nezvládla líp, ale pak mě přemohlo něco, co mi říkalo, ať známku hodím za hlavu a užívám si, že mám tento předmět splněný. Na oslavu úspěchu jsme šli všichni zkoušení sníst něco super nezdravého do McDonaldu.

Ve středu jsem se pustila do učení na další zkoušku, kterou budu mít přesně za týden. Jelikož jde o přepis historických textů a já přes rok už nic takového nečetla, vztekala jsem se u toho jako malý spratek.

Ve čtvrtek jsem měla volné dopoledne, které jsem si užívala při seriálu Sex ve městě, Odpoledne jsem se pak opět vrhla alespoň do pročítání textů. Měla jsem ze sebe dobrý pocit, protože už mi to šlo daleko lépe než den předtím. Pokud to takhle půjde dál, ve středu to zvládnu levou zadní. Úžasný

V pátek jsem se na učení ani nepodívala. Celý den jsem se proválela na gauči, ani vařit jsem nemusela. Prokrastinace byla silnější než já.

Sobotu i neděli jsem strávila v práci na dvanáctkách. Takže na sebe nejsem vůbec pyšná a je na čase se zase vrhnout do učení a nebýt lenivec.

Jak zvládáte zkoušky vy? Jste silnější než ten lenivec ve vás?

Vaše Va-Nesse Líbající

tekutá rtěnka Sleek

21. ledna 2017 v 19:58 | Va-Nesse |  mix značek
Těkutou matnou rtěnku Matte me od Sleeku č. 432 Brink Pink jsem si pořídila v říjnu na Inter beauty v Praze s tím, že mi byla doporučena s velmi kladnou odezvou.

Výsledek obrázku pro sleek Matte Me č.432 Brink Pink

Běžná cena se pohybuje okolo 210 Kč a já ji pořídila za 139 Kč, což mi přišlo přijatelné, pokud bude rtěnka opravdu kvalitní. Na stránkách sleeku už bohužel není k dostání.

Mé zkušenosti ... NE, NE a NE. Dle mého názoru je to jedna velká hrůza, která by se neměla prodávat ani zadarmo, natož za více jak 200 Kč. Rtěnka na rtech flekatěla hned při nanášení. Po zaschnutí se drolila a v žádném případě nešla vrstvit a její výdrž byla opravdu velmi chabá. I po zaschnutí nechávala otisky na skleničkách a ze rtů mi udělala rty 100 leté stařeny. Snažila jsem se jí dát více šancí, ale vždy se projevila jako totální propadák.

Máte s rtěnkami od Sleeku podobnou zkušenost nebo jsou mé rty prostě příliš suché na takový tip rtěnek?

Vaše Va-Nesse Líbající

Týden plný učení

16. ledna 2017 v 16:04 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden se v podstatě nedělo vůbec nic zajímavého a mohla bych to shrnout do tří slov ... učila jsem se.

V pondělí jsem začala s učením hned ráno. Ten den mě to snad i bavilo. Abych se odreagovala, k obědu jsem vařila vývar a pečené kuře s rýží. Odpoledne jsem pak jela na pár hodin do archivu vydělat nějakou tu korunku k dobru.

V úterý den začal úplně stejně, u přepisu přednášek. Ten den jsem ani nevařila, dojídala jsem "zbytky" z pondělí. Večer jsem si dala uklidňující levandulovou masku z DM, kterou uvidíte v nákupech za leden.

Ve střeu jsem toho zvládla snad nejvíc za celý tento týden. Stihla jsem přepsat dokonce 2 přednášky, tudíž jsem si práci o den zkrátila. Večer jsem pak vařila zapečené těstoviny s brokolicí a uzeným masem na cibulce.

Ve čtvrtek na mě čekala poslední přednáška, kterou jsem nemohla za boha dokončit. Na oběd jsem dojedla zbytek zapékaných těstovin a po dokončení jsem poslala soubor kamarádovi k tisku. Výtisk o 94 stranách jsem si pak jela ještě vyzvednout. Také jsem zajela do své staré práce se podívat, jak se jim daří a vyřídit poslední věci, na které jsem zapomněla. Večer jsem pak dělala míchaná vajíčka na cibulce s pečivem.

V pátek jsem se cítila úplně bez energie. Ráno jsem přetahovala fůru fotek z telefonu do počítače, aby se mi uvolnilo místo na paměťovce a chtěla jsem se začít učit na úterní zkoušku, místo toho jsem ale vysávala a dělala milion jiných věcí. Odpoledne jsem pak šla chvíli vydělávat.

V sobotu nebylo chvíle, kdy bych nedržela papíry s učením před nosem ... snažila jsem se toho nahnat do hlavy co nejvíc to šlo. Večer jsme pak zašli s bývalým spolužákem z vysoké a našimi příteli na skleničku vína. bylo to parádní odreagování od toho gaosu, co musím do úterý zpracovat.

V neděli jsme se s přítelem probudili s menší kocovinou. Po nákupu surovin na oběd, vaření a obědvání jsme se začali oba učit. Večer jsem padla do postele jak zbitý pes.

Omlazující tuhý pudr Anew od Avonu

14. ledna 2017 v 19:20 | Va-Nesse |  Avon

Omlazujícím tuhým pudrem Anew od Avonu v odstínu soft beige jsem byla obdarována, pokud mě paměť neklame, mou kamarádkou a spolužačkou Zuzkou na Vánoce 2015.
Výsledek obrázku pro avon pudr anew
Obal pudru je bílo-zlatý a na stránkách avonu již není dostupný. Tento pudr obsahuje komplex derma color, který by měl přispívat k zmírnění viditelnosti vrásek. Měl by zjemnit pleť a udělat ji dokonale hladkou. Také se prezentuje SPF 15, což není nijak extra, ale na zimní sluníčko by mělo stačit. Běžnou cenu se již nepodařilo dohledat, ale jeho obsah je 10g.

Mé zkušenosti ... Odstín soft beige (který je dle mého soudu tím nejsvětlejším) je o něco málo světlejší než bych potřebovala a mám z něj rozporuplné názory. Pudr používám bez podkladu, ale i s makeupem, BBčkem či CCčkem, jimiž jsem vlastníkem. Je pravdou, že dělá pleť krásně hladkou a prozářenou, ALE na čele a na špičce nosu mi dělá nehezké šupinky, takže s ním musím v těchto oblastech manipulovat opravdu opatrně. Pokud bych si měla vybrat mezi tímto pudrem a projasňujícím pudrem od Yves rocher, neváhám ani na moment.Myslím si, že tento pudr není vhodný na mastnou pleť, protože jak už jsem psala výše, nedělá matný finish, ale pleť spíše projasní.

To je ode mě pro dnešek vše
Vaše Va-Nesse Líbající

Co jsem dostala k Vánocům

11. ledna 2017 v 16:04 | Va-Nesse |  něco navíc
Tímto článkem se opravdu nechci nijak vychloubat, ale spíš jsem ho napsala z důvodu, že kdybych všechny ty produkty měla dát do nákupů za prosinec, tak je to článek na 3 strany.

pod vánočním stromečkem v praze jsem také našla pár kosmetických věciček

dárkovou kazetu značky Baylis&Harding, kterou jsem doposud neznala a ve které byl sprchový gel a tělový krém s vůní sladké mandarinky a grepu, sprchového gelu je 50 ml a tělového krému je 30 ml

Výsledek obrázku pro baylis & harding sweet mandarin & grapefruit

úžasně roztomilý krém na ruce od značky Tony&Moly o obsahu 30g

Výsledek obrázku pro tony moly hand cream panda

a nejvíce očekáváný a vytoužený parfém Lanvin d'eclat o obsahu 100 ml

Výsledek obrázku pro lanvin d'eclat

Pod vánočním stromečkem u mámy se to kosmetikou také jen hemžilo. Většinu věcí byla od Avonu.

Jako první jsem rozbalila sérum na hebké vlasy Advance Technique v novém obalu.

Image result for sérum pro hedvábné vlasy avon advance

Dále to byl sprej na nohy a obuv s levandulí.

Image result for sprej na nohy a obuv s levandulí avon

Z dekorativní kosmetiky tam byly bronzující perly.

Image result for bronzující perly avon
A jako poslední z pečující kosmetiky, můj nejmilovanější krém s cesmínou.


Také jsem pod stromečkem objevila dva pomocníky a to

hřeben advane technique

Image result for hřeben advance technique

a oboustranný štětec na tvář, který je naprosto dokonalý!

Image result for oboustranný štětec na tvář avon

Dále jsem od mamky dostala dva vzorečky a to

make up Zero default Yves Rocher

Image result for yves rocher zero default

a Revitalift magic blur od L'oreal paris

Image result for Revitalift magic blur od L'oreal paris

Poslední tři věci byly v sadě a rozbalila jsem si je pod stromečkem u táty.

Byl to Nivea powder touch deo

Image result for Nivea powder touch deo

Sprchový gel Nivea care & magnolia

Image result for Sprchový gel Nivea care & magnolia

a obyčejný malý Nivea kríém na obličej

Related image

To je pro dnešek vše.

Vaše Va-Nesse Líbající

Zápočtový týden

9. ledna 2017 v 18:29 | Va-Nesse |  můj týden
Můj zápočtový týden vypadal jako týden klidu a flákání, ale opak byl pravdou.

V pondělí jsem se začala pilně učit na čtvrteční zápočet, zašla jsem si po dlouhé době do knihovny, kde jsem strávila téměř půl dne výběrem literatury a pak začalo nekonečné vypisování nejdůležitějších informací.

V úterý ráno jsem se opět věnovala učení, pak hurá na poslední přednášku tohoto semestru a po ní na čajíček a zákusek se Zuzankou, kde jsme probíraly nejdůležitější věci na zápočet i mimo něj.

Ve středu mě už brala lehká panika. Celý den jsem koukala do papírů, ale přišlo mi, jako bych si vůbec nic nepamatovala a nedokázala jsem si představit, že bych měla jít ve čtvrtek skládat dva zápočty.

Ve čtvrtek nastal ten den D. Ráno jsem nemohla dospat, ale zároveň jsem se už nemohla ani učit, mozek prostě stagnoval. Jela jsem za spolužákem a spolutrpitelem na oběd do menzy, který nebyl nic moc, takže jsme se v něm oba spíš jen porýpali. Pak už zbývala jen hodina do nejhoršího zápočtu mého studia. V testu toho bylo poněkud více, než jsem čekala a některé otázky mě lehce vyváděly z míry, ale snažila jsem se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Až po odevzdání a následném probírání jsem se tloukla do hlavy se slovy, jaká jsem to blbka, a že to jsem přece věděla, tak proč jsem to napsala špatně. I tak jsem nakonec zápis do indexu dostala. Po takovém vypětí jsem se až bála jít na ten druhý, který jsem vlastně ani neviděla a všechny moudra bych tahala až z paty. Druhý zápočet byl naštěstí jen formalitou za docházku. Doma jsem se pak snažila dostat ze sebe tu nejlepší přípravu na zápočet, který mě čekal v pátek.

V pátek už jsem byla v klidu. Úkol, který byl pro zápočet velmi důležitý jsem měla splněný a teď už ho jen odprezentovat. Z celé třídy jsem šla na řadu až jako úplně poslední, ale i tak doufám, že můj výkon nebyl nejhorší. Čtvrtý zápočet tohoto semestru jsem měla řádně zapsaný a ten už čeká jen to horší, čímž jsou samotné zkoušky.

Sobotu jsem celou strávila v práci, kde to překvapivě uteklo celkem hezky.

Od neděle teď budu mít volnější a klidnější režim, který musím věnovat přípravě na první a nejtěžší zkoušku tohoto semestru. Ráno jsme tedy zašli s přítelem nakoupit a pak jsem mu pomohla s oběděm, odpoledne mě však už nic nerozptylovalo od přepisování nahrávek z přednášek.

Také vám už jste měli zápočtový týden nebo ho máte ještě v nedohlednu?

Vaše Va-Nesse Líbající

Deodorant Playboy PLAY IT SPICY...

7. ledna 2017 v 15:42 | Va-Nesse |  mix značek
Deodorant Playboy PLAY IT SPICY... mám doma od července 2016.


Tyto deodoranty se dají sehnat snad ve všech drogeriích i řetězcových obchodech jako je například Tesco nebo Kaufland.

Mé zkušenosti ... tento deodorant bych si sama od sebe asi nikdy nepořídila. Je dost výrazně parfémovaný a jednoduše to není úplně můj styl na každodenní nošení. Obecně deodoranty Playboy moc nevyhledávám, takže mé hodnocení bude napováženou. Na jednu stranu mám pocit, že deodorant nefunguje jak má, protože se potím i s ním, na stranu druhou je jeho vůně tak výrazná, že přehluší i nevábnou vůni podpaží.

Já si ho podruhé určitě nepořídím, protože mě z jeho vůně po většinu času bolí hlava a volím ho pouze, pokud nemám čas si s sebou brát i voňavku.

Zajímalo by mě, jaký máte na tyto deodoranty názor vy, zda vám tento konkrétní voní a nebo máte raději jiné.

Vaše va-Nesse Líbající

Poslední týden roku 2016

3. ledna 2017 v 9:22 | Va-Nesse |  můj týden
Poslední týden roku 2016 jsem měla podobně nabitý jako všechny týdny před ním.

V pondělí 26. prosince jsem se jeli s bráchou podívat na stromeček k našmu tátovi, se kterým již delší dobu nebydlíme a také nás tam čekalo malé překvapení. Od táty jsem dostala nejen peníze na splnění snu ohledně tvorby mého rodokmenu, ale také krásný řetízek na krk. Chvíli před obědem jsme i s tátou jeli na "povinnou návštěvu" k jeho sestře, kde se po smrti obou mých prarodičů z tátovi strany pravidelně scházíme každé Vánoce.

V úterý už byl sice úplně obyčejný den, ale my čekali vánoční návštěvu. Přijela teta i strýc, se kterými jsme trávili Štědrý den. Každoročně se takto navštěvujeme a navzájem si hodnotíme vánoční stromky.

Ve středu jsem měla "hodinku krásy" se svojí dlouholetou známou, kde jsem také udělala kup čistícího krému od Mary Kay a poté jela na zbytek dne k babičce, kde mě po práci vyzvedla mamka.

Ve čtvrtek ráno jsem vstávala před úsvitem. Spěchala jsem totiž na vlak do Prahy. Těšila jsem se, až zase budu u sebe v bytečku se svým přítelem. V praze jsme si poté zašli spolu na oběd a odpoledne bylo potřeba uklidit celý byt.

Páteční ráno se ještě dodělávali poslední maličkosti v bytě ... uklízela jsem pracovní stůl a to opravdu nebylo na 5 minut. Zamračený Odpoledne jsem pak šla za bývalou kolegyní, která svému synovi pořídila pod stromeček malinké morčátko a já ho musela jít okouknout. Domů jsem přišla celkem pozdě.

Sobotní dopoledne jsem strávila v práci, kde to uteklo celkem rychle. Odpoledne pak už jen dochystat jednohubky a můžeme začít s mojí nejlepší kamarádkou Kájou a jejím přítelem příchod nového roku.

A je to tady! Šťastný nový rok Vám všem. Neděle utekla velmi rychle. Dopoledne jsme dospávali a po obědě, kde se dojídali "zbytky" z oslavy jsme se vydali na výlet na Vítkov. Promrzlí na kost jsme se s přítelem vrátili domů okolo páté odpoledne a byl nejvyšší čas se začít učit.

Měj te se krásně a užívejte nového roku.

Vaše Va-Nesse Líbající