předvánoční čas

20. prosince 2016 v 10:14 | Va-Nesse |  můj týden
Ahojte všichni,

tento předvánoční týden jsem si udělala tak trochu po svém a bez stresu.

V pondělí ráno jsem šla do práce a poré na poslední pondělní přednášku tohoto semestru. Bylo to krásné a osvobozující. Večer jsem pak začala balit na dlouho slibovaný odjezd do Brna.

V úterý ráno jsem dobalila pár posledních věcí a vyrazila na přednášku. Původně jsem měla jet do Brna ještě s jedním spolužákem, ale tomu nebylo dobře, takže jsem to musela zvládnout sama. Cesta trvala asi 2 a půl hodinky, ale byla celkem příjemná. V Brně na nádraží už mě čekala Zuzanka, která mě provedla po pár nejdůležitějších místech a jelioož bylo celkem pozdě a hlavně zima, vydaly jsme se na ubytovnu. I tak jsme šly spát až někdy ve 2 ráno.

Ve středu dopoledne jsme si zajely na výborný oběd a já pak vyrazila do Moravského zemského archivu, kde jsem potřebovala získat pár informací k bakalářské práci. Hotová jsem byla okolo 4 odpoledne a vydala jsem se za Zuzankou, která byla mezi tím v Městském archivu. Sešly jsme se u Vaňkovky a šly si udělat pěknou procházku na Náměstí svobody, kde jsme si daly klobásu a svařáček a pak i nějaký ten bramborák. Jelikož jsme měly pořád málo, šly jsme ještě na kafíčko a zákusek do kavárny Adria. Okolo osmé jsme se opět vydaly na ubytovnu.

Ve čtvrtek už začalo loučení, ráno jsme si žasly na dokonalou snídani a poté jsme se jely podívat na mamuta do pavilonu Antropos. Po trošce vzdělání jsme se šly pokochat na Starou radnici, Brněnského draka a Zelňák. Po obědě jsme se opět vyvalily v jedné kavárně. Neodpustily jsme si ani utrácení v l'Occitane a kafíčko v Costě Coffee, kde dávaly krásné vánoční kelímky. Pak už byl nejvyšší čas jít na vlak a já se musela rozloučit se Zuzankou i Brnem.

Pátek jsem měla nabitý. Ranní v práci a pak kafe s bývalou kolegyní Gabčou, se kterou se vídám strašně málo, ale vždy si máme o čem povykládat i přes větší věkový rozdíl. Po kafíčku jsem měla asi 10 minut na převlečení a upravení a jela jsem s přítelem na pracovní večírek, kde jsem se seznámila s oběma jeho šéfy. Domů jsme bohužel museli kvůli mě brzo, v sobotu ráno jsem totiž opět vstávala do práce.

V sobotu jsem tedy byla na dvanáctce, přestože jsem si opravdu dlouho dopředu nahlašovala volno, ale nakonec jsem se přece jen musela obětovat.

Neděle byla kouzelná. S přítelem jsme slavili své pražské vánoce, protože na ty opravdové budeme každý se svojí rodinou. Dárečků jsem pod stromečkem našla opravdu hodně a vykouzlily mi nejeden úsměv a slzu. Já ho prostě muluju, zná mě jako své boty a ví, čím mi udělá radost. Doufám, že byl spokojený i on.

A co vy, máte už nakoupené všechny dárky??

Vaše Va-Nesse Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama