Prosinec 2016

tužka na obočí s-he

31. prosince 2016 v 19:07 | Va-Nesse |  mix značek
V nákupech za listopad jste u mě mohli vidět, že jsem si koupila svojí úplně první tužku na obočí, jelikož mi bylo řečeno, že upravené obočí je základ.

Dříve jsem výrazně a nepřirozeně namalované obočí odsuzovala, ale sama jsem svědkem toho, že i obočí se dá namalovat přirozeně, stačí si koupit správný odstín ať už tužky nebo gelu, kterým budete obočí upravovat.

Já si tedy pro začátek koupila tužku na obočí s kartáčkem na pročesání od značky s-he v odstínu 003.
Pořídila jsem si ji v drogerii DM za 50 kč.
Mé zkušenosti ... tužka je krásně měkká a velmi hezky maluje. Já mám obočí i vlasy velmi světlé, takže jsem si vybrala ten nejsvětlejší odstín, který jsem tam našla a jsem s ním nadmíru spokojená. Tužkou krásně dovyplním místa, kde mi obočí moc neroste (především u kořene nosu) a pak dokreslím celou linii. Barva tužky krásně koresponduje s barvou mého obočí, tudíž v závěru není dokreslení vůbec poznat.
Za mě tedy rozhodně ANO, záleží pouze na správném výběru odstínu.
Vaše Va-Nesse Líbající

Vánoční týden

30. prosince 2016 v 12:18 | Va-Nesse |  můj týden
Předvánoční týden byl u mě plný stresu a práce.

V pondělí jsem byla naposledy ve staré práci, což jsem si docela užívala, ale ani tak to vůůůůbec neutíkalo. Na to, že zbývalo 5 dní do Vánoc, moc lidí u nás nenakupovalo. Odpoledne jsem pak měla sraz s Karolínkou, se kterou jsme toho stihli opravdu hodně. Nakoupit dárek pro její mamku, zajít se podívat do Betlémské kaple na výstavu betlémů, kafe u Mc Donalda na Václaváku a pak také dvoje knihkupectví a dokupování posledních dárků pro jejího přítele a dědu.

V úterý jsem měla celý den volno a jedinou mojí povinností bylo jít na přednášku. Ve volném čase jsem potom doma chystala věci k odjezdu.

Ve středu jsem si užívala poslední hodinu zumby v tomto semestru a těšila se z prvního zápočtu v indexu. Odpoledne jsem pak spěchala do práce, kde to oproti pondělku žilo vlastním životem a já nevěděla co dělat dřív.

Ve čtvrtek jsem byla ráno na přednášce a odpoledne opět v práci, den utekl jako voda a večer jsem musela dochystat poslední věci k odjezdu.

V pátek jsem ráno vzala krosnu se všemi dárky, tašku s oblečením a křečkem a vydala jsem se na vlak na Moravu. Cesta byla dlouhá, ale na konci mě čekala maminka.

Vánoční sobotu jsem prožila nejen s mamkou a bráchou, ale také mamčinou setsrou a její rodinou, mamčiným bratrem a jeho rodinou a také s babičkou a dědou. Třináct lidí u vánoční večeře je docela pekelné číslo. Ale zvládli jsme to, večer jsme pak u strýce přespávali.

V neděli jsme si vzali jeho dvě děti, mého dvou a půl letého bratrance a roční sstřeničku a jeli jsme s nimi krám, aby si užili stromečku a rozbalování dárečků i jinde. Děcká radost je kouzelná a kouzlo vánoc bez ní ztrácí smysl.

Pár dárků, které jsem doma pod stromečekm rozbalila najdete v nákupech za prosinec.

Vaše Va-Nesse Líbající

tvářenka essence

24. prosince 2016 v 10:50 | Va-Nesse |  mix značek
Tvářenku od essence jste u mě poprvé mohli vidět v nákupech za srpen.

Já si koupila tvářenku z řady Silky touch blush č. 80 autumn peach v drogerii Teta a mám takový pocit, že již není k dostání.

Její běžná cena se pohybovala okolo 79 Kč za 5g, já ji ve výprodejových košících objevila za 29 Kč, no nekup to.

Mé zkušenosti ... pigmentace je dle mého soudu velmi dobrá, tudíž se to s tvářenkou nesmí přehnat, ale na to, že se považuji za tvářeknového začátečníka jsem s ní od první chvíle neměla sebemnší problém. Ještě se mi nestalo, že bych to s tvářenkou přehnala a vypadala poté jako Marfuška z Mrazíka. Jde krásně rozblendit a ztratit z čím je také spojené její negativum. Na tvářích nemá dlouhé trvání. Nemám tedy na hodiny spočítáno, jak dlouho na tvářích vydrží, ale rozhodně nedrží celý den.

Mám zkušenost s tím, že když se ráno namaluji do školy a odpoledne přijdu domů, vypadá to, jako bych si tvářenku vůbec nedávala. Ale říkám si, že cena odpovídá kvalitě a já jsem s ní spokojená, protože dává tvářím přirozenou broskvovou barvu.

Pokud tuhle tvářenku ještě objevíte někde v drogeriích, určitě se jí nebojte. Výdrž sice není nic moc, ale já bych do ní šla na 100% znovu už kvůli její ceně.

Krásný Štědrý den vám přeje
vaše Va-Nesse Líbající

předvánoční čas

20. prosince 2016 v 10:14 | Va-Nesse |  můj týden
Ahojte všichni,

tento předvánoční týden jsem si udělala tak trochu po svém a bez stresu.

V pondělí ráno jsem šla do práce a poré na poslední pondělní přednášku tohoto semestru. Bylo to krásné a osvobozující. Večer jsem pak začala balit na dlouho slibovaný odjezd do Brna.

V úterý ráno jsem dobalila pár posledních věcí a vyrazila na přednášku. Původně jsem měla jet do Brna ještě s jedním spolužákem, ale tomu nebylo dobře, takže jsem to musela zvládnout sama. Cesta trvala asi 2 a půl hodinky, ale byla celkem příjemná. V Brně na nádraží už mě čekala Zuzanka, která mě provedla po pár nejdůležitějších místech a jelioož bylo celkem pozdě a hlavně zima, vydaly jsme se na ubytovnu. I tak jsme šly spát až někdy ve 2 ráno.

Ve středu dopoledne jsme si zajely na výborný oběd a já pak vyrazila do Moravského zemského archivu, kde jsem potřebovala získat pár informací k bakalářské práci. Hotová jsem byla okolo 4 odpoledne a vydala jsem se za Zuzankou, která byla mezi tím v Městském archivu. Sešly jsme se u Vaňkovky a šly si udělat pěknou procházku na Náměstí svobody, kde jsme si daly klobásu a svařáček a pak i nějaký ten bramborák. Jelikož jsme měly pořád málo, šly jsme ještě na kafíčko a zákusek do kavárny Adria. Okolo osmé jsme se opět vydaly na ubytovnu.

Ve čtvrtek už začalo loučení, ráno jsme si žasly na dokonalou snídani a poté jsme se jely podívat na mamuta do pavilonu Antropos. Po trošce vzdělání jsme se šly pokochat na Starou radnici, Brněnského draka a Zelňák. Po obědě jsme se opět vyvalily v jedné kavárně. Neodpustily jsme si ani utrácení v l'Occitane a kafíčko v Costě Coffee, kde dávaly krásné vánoční kelímky. Pak už byl nejvyšší čas jít na vlak a já se musela rozloučit se Zuzankou i Brnem.

Pátek jsem měla nabitý. Ranní v práci a pak kafe s bývalou kolegyní Gabčou, se kterou se vídám strašně málo, ale vždy si máme o čem povykládat i přes větší věkový rozdíl. Po kafíčku jsem měla asi 10 minut na převlečení a upravení a jela jsem s přítelem na pracovní večírek, kde jsem se seznámila s oběma jeho šéfy. Domů jsme bohužel museli kvůli mě brzo, v sobotu ráno jsem totiž opět vstávala do práce.

V sobotu jsem tedy byla na dvanáctce, přestože jsem si opravdu dlouho dopředu nahlašovala volno, ale nakonec jsem se přece jen musela obětovat.

Neděle byla kouzelná. S přítelem jsme slavili své pražské vánoce, protože na ty opravdové budeme každý se svojí rodinou. Dárečků jsem pod stromečkem našla opravdu hodně a vykouzlily mi nejeden úsměv a slzu. Já ho prostě muluju, zná mě jako své boty a ví, čím mi udělá radost. Doufám, že byl spokojený i on.

A co vy, máte už nakoupené všechny dárky??

Vaše Va-Nesse Líbající

laky na nehty Miss sporty

17. prosince 2016 v 10:50 | Va-Nesse |  mix značek
Dneska jsem si říkala, že bych po dlouhé době mohla zase nějaký produkt pochválit, takže jsem si vybrala laky na nehty od Miss sporty; Clubbing color, less than 1 minute, quik dry.

Běžná cena těchto laků je okolo 30 - 40Kč a jsou k sehnání snad ve všech drogeriích.

Já mám z této řady laky 3. A to ...

č. 075, můj nejoblíbenější
Výsledek obrázku pro miss sporty lak na nehty č. 170
Mé zkušenosti ... všechny 3 laky jsou perfentně pigmentované a stačí jedna vrstva pro plné krytí. Já, ale i přesto, dávám vrstvy dvě. Jelikož pracuju především rukama, lak mi v práci nevydrží ani den. Pokud jsem však doma v "klidovém režimu" a jen se učím nebo dělám práci na počítači, troufám si říct, že lak vydrží bez problémů 4-5 dní. Takže jsem velmi nadšená z jejich ceny i z jejich výdrže.

Máte nějaký lak z této řady doma? Napište mi do komentářů jaký a jak jste s ním spokojené vy.

Vaše Va-Nesse 
Líbající
 

moje nevypotřebovatelné produkty

14. prosince 2016 v 14:14 | Va-Nesse |  něco navíc
Také máte doma produkty, o kterých si myslíte, že je máte doma už věčnost, používáte je denně a přesto neubívají? Já mám takových doma hned několik.

Jako první bych určitě zmínila micelární vodu od Mixy, kterou mám doma už opravdu dlouho, používám ji denně a přesto je v ní stále půlka. Nejsem s ní sice úplně spokojená, protože mám po ní celkem vysušený obličej, ale je mi ji líto vyhodit, protože svoji funkci plní na jedničku.


Na druhém místě je určitě pudr + bronzer 2v1 od Yves Rocher, jehož pudrová část zmizela již před delší dobou, ale bronzer ne a ne vypotřebovat. Stačí ho opravdu maličko, takže tady bude se mnou ještě nejspíš několik let.


Dalším produktem je projasňující pudr od Yves rocher, který používám přibližně od prosince 2015. Pánvička je sice už více než zřetelná, ale já se ho jen tak nevzdám, dokud tam stále bude alespoň troška na zapudrování celého obličeje, určitě ho nevyhodím. Do jeho pravé části patřil štěteček, ten já bohužel nemám.


Posledním pudrovým, nevypotřebovatelným produktem je mono stín miss sporty, který jsem jednu dobu používala místo tvářenky opravdu denně. Pánvička je opět více než zřetelná a to je také důvodem, proč dnes po tomto monu sahám už míň, pouze v případě že nechci líčka moc výrazná.


Mým denním chlebem je krém na obličej Yves Rocher, který používám asi od dubna 2016 a stále je ho tam více než dost.


Nesmím opomenout ani čistící gel od Yves Rocher, který sice nepoužívám denně, a ani ob den, ale i tak jsem si myslela, že bude ubývat rychleji.


Jako poslední tady mám tři tužky. Mám je všechny už opravdu dlouho, a když jsem se zamyslela nad tím, kdy jsem si je vlastně pořizovala, musela jsem se pousmát faktu, že začínám pomalu, ale jistě stárnout. Smějící se

Tato černá kajalová tužka na oči byla snad moje úplně první. Kupovala jsem ji v malé drogerii v našem městečku, když mi bylo asi patnáct. A stále jí je víc než dost a já jsem s ní nadmíru spokojená.


Druhá tužka je vysunovací, stříbrná a byla snad jako dárek k časopisu Bravo girl, kterému jsem jako teenager velmi fandila. Za tu dobu co ji mám doma, ji moc neubylo, a to i přesto, že ji používám velmi často. Používám ji především když nechci linku moc výraznou, ale ani nechci, aby bylo víčko úplně nahé.


Jako poslední tady je oboustranná tužka nebo lépe řešeno "špaček", který má na jedné straně červenou konturku na rty a na straně druhé je černá kajalová tužka na oči. Pokud mi paměť ještě slouží, tak si myslím, že tato tužka byla dárkem v časopise Bravo girl, který jsem měla jeden rok dokonce předplacený.


Mějte se krásně

Vaše Va-Nesse Líbající

Druhý prosincový týden

13. prosince 2016 v 10:27 | Va-Nesse |  můj týden
ahojte všichni,

tento týden jsem si konečně užila a prožila jako normální člověk.

V pondělí ráno jsem byla v práci, tak jak to je mým zvykem, ale odpoledne jsem si udělala volno a odpočívala jsem. Holt po třech dvanáckách a jedné šestce se není čemu divit.

Úterní dopoledne jsem opět strávila s přítelem, který jel do školy později. Já poté jela na přednášku a pak domů.

Středa také probíhala jako obvykle. dopo zumba a pak práce.

Ve čtvrtek dopoledne mě čekala přednáška a poté práce. Po práci jsem jela ještě za kolegou, se kterým jsme s přítelem dali pár pivek a nějakého toho panáčka.

Pátek byl z celého týdne asi nejzajímavější. Ráno mi nebylo úplně dobře, ale to se během dne zlepšilo. Dopoledne jsem byla domluvená se svojí snad nejlepší kamarádkou a bývalou kolegyní Kájou, se kterou jsem zašla do největší hračkárny v Praze, Hamleys. Já tam valila oči úplně na všechno, člověk totiž neví, na co má koukat první. Poté jsme se prošly k Palladiu a odtama jsme přejely do menzy na oběd. Po výborném obědě jsme se vydaly ještě ulovit zase nějakou vizitku do deníčku. Tentokrát na Staroměstskou radnici, kde jsme nejprve vystály frontu jako blázen, poté vyjely výtahem nahoru na věž, promačkaly se celým ochozem a zase jsme šly dolů. Já už potom spěchala na přednášku a Kája jela domů. Po škole jsme s přítelem zajeli ještě do Sapy nakoupit nějaké vánoční dárky, také jsme si zašli na výbornou Thajskou večeři a poté jeli domů.

Celou sobotu jsem strávila v práci na dvanáctce a tak trochu jsem záviděla lidem, co běhali po tom nákupáku a sháněli dárky, protože já i na to letos čas prostě ještě pořádně nenašla.

V neděli ráno jsem musela nutně napsat seminární práci, se kterou jsem měla trošku skluz a měla být odevzdaná už ve čtvrtek. Zvládla jsem to za necelé 3 hodiny, dala jsem si sprchu a snídani a šla jsou válet vanilkové rohlíčky. Po obědě jsem musela zase do práce. Tentokrát to ale celkem uteklo.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající

CC krém Mary kay

10. prosince 2016 v 18:24 | Va-Nesse |  mix značek
Dneska bych si vzala na mušku jeden z produktů značky Mary Kay, což není úplně nejlevnější kosmetika a také se nedá sehnat v kamených obchodech, ale přes "dealerky" této firmy. Pokud totu značku neznáte a slyšíte o ní poprvé, funguje podobně jako Avon nebo Oriflame, jen s tím rozdílem, že Mary Kay nemá katalogy, ale stálou kolekci produktů.

CC krém Mary Kay jsem poprvé vyzkoušela na Inter Beauty v Praze, při líčení ve stánku Mary Kay.


Běžná cena se pohybuje okolo 490 Kč za 29ml. Já ho koupila na vinted.cz za 159 Kč včetně pošty. Balení sice nebylo úplně plné, ale na první vyzkoušení, zda s ním budu dlouhodobě spokojená je určitě dostatečné.

Mé zkušenosti ... Je to CC krém, nikoliv make-up, tudíž krytí není téměř žádné. Spíš jen sjednotí barvu pleti. Já mám nejsvětlejší odstín very light ze 4 dostupných. Přijde mi, že má silně žlutý podtón, ale po zapracování do pleti to není vůbec poznat. Určitě je dobré vyzkoušet i něco nového, co není v našich drogeriích dostupné, ale nevím, zda zrovna tento produkt potřebuji mít doma. Určitě ho nevyhodím a pokusím se ho dopotřebovat, ale vím jistě, že příště bych si tento CC krém nepořídila, už jen pro jeho přemrštěnou cenu.

Máte i vy nějaké zkušenosti se značkou Mary Kay? Myslíte si, že opravdu existuje nějaký top produkt této značky, který bych si měla pořídit a nebudu toho litovat?

Vaše Va-Nesse Líbající

Prosinec a první dny v novém zaměstnání

6. prosince 2016 v 17:56 | Va-Nesse |  můj týden
Ano, opět píšu článek s malým zpožděním, ale nebudu se zde stále ospravedlňovat, teď to zřejmě bude nějaký ten pátek úplně běžný stav.

V pondělí jsme měla den sama pro sebe. Ráno jsem trávila ve vlaku cestou do Prahy a po té u sebe v bytě. Původně jsem měla jít na další pohovor, ale jelikož jsem byla přijatá do své práce snů, nebylo potřeba chodit nikam jinam. Ten den také odpadla škola, takže jsem měla opravdu veget.

V úterý jsem po dlouhé době trávila celý den se svým přítelem. Přestože spolu bydlíme, jeden druhému věnujeme úplně minimum možného času. I tak jsem se dopoledne donutila k učení, u kterého jsem vydržela vlastně téměř celý den, protože mi opět odpadla vyuka.

Ve středu už byl den jako každý jiný. Ráno vstát, jet na zumbu a poté do straé práce, tak jak jsem zvyklá.

Ve čtvrtek byl velmi zvláštní den, tím že mi v úterý vyuka odpadla, byla jsem celá nějaká posunutá a neuvědomovala jsem si čas ani prostor. Jela jsem si na poštu pro balíček a poté do školy, kde jsem měla být vlastně o 2 hodiny dřív. Přednášku jsem ale stihla i tak. Po přednášce jsem jela do práce, kde jsem byla až do večera.

V pátek jsem měla v práci dvanáctku, protože jedna kolegyně odpadla na nemocenskou a bylo potřeba ji zaskočit.

V sobotu jsem konečně nastupovala do nové práce. Nástup byl velice chaotický, ale zvládla jsem to a mám i pocit, že jsem částečně zapadla do kolektivu.

Neděle byla obdobná. Původně jsem měla jít v neděli do práce staré, ale kvůli nějakým komplikacím jsem vzala směnu v práci nové, kde jsem potkala holčinu, se kterou jsem loni v září nastupovala do staré práce. Říkám si, že Praha je malá a jsou věci, které mají svůj důvod. Večer jsem se po třetí dvanáctce těšila do postele. Moje pracovní nasazení ovšem neskončilo, v pondělí ráno mělo pokračovat.

Mějte se krásně a odpočívejte i za mě. Mrkající

Vaše Va-nesse Líbající

Konjaková houba Ebalin

3. prosince 2016 v 14:10 | Va-Nesse |  mix značek
Dnes bych chtěla zrecenzovat všude vychvalovaný způsob odličování, který se provádí pomocí konjakové houbičky.

Houbiček je více druhů a také za různé ceny. Já si koupila levnější variantu, konjakovou houbičku v drogerii DM, od značky Ebelin za 80 kč. Nevím, zda je tato informace stále aktuální, ale asi týden po tom, byla houbička slevněná na 29 Kč.

Výsledek obrázku pro konjac houba ebelin

Houbička se nechá pár minut nasáknout ve vlažné vodě (3-5 min) aby změkla. Při vybalení je velmi tvrdá a nepoddajná.

Mé zkušenosti ... já k odličování používám už dříve několikrát zmiňovaný a mnou opěvovaný odličovač + tonikum od YR. Kdy odličovač nanesu na obličej a pořádně ho rozmažu a "vpracuju" do pleti. Poté vyždímám houbičku a krouživými pohyby se snažím nečistoty včetně mejkapu setřít z obličeje. Odlíčení poznám nejlépe na řasence, která se odlíčí z velké části, ale nikdy není odlíčení úplně precizní, tudíž stejně musím vytáhnout odličovací tampónky a doodlíčit se běžným způsobem.

Za mě tedy NE, nevím, zda dělám něco špatně, ale nemyslím si, že bych tuto houbičku potřebovala mít doma znovu. Neříkám, že odličování není příjemnější, protože houbička nedře, ale příjemně masíruje, ale určitě se budu snažit najít ještě i jiný způsob než běžné odličování pomocí tampónků.

Mějte se krásně
Vaše Va-Nesse Líbající