Říjen 2016

Chřipková epidemie je tu :D

31. října 2016 v 13:15 | Va-Nesse
Jak už název napovídá, chřipková epidemie už navšívila i mě a nezapomněla se zdržet. Smějící se

O víkendu mě v práci skolila chřipka, takže v pondělí jsem měla po dlooouhé době den sama pro sebe, místo učení jsem však spala, odpočívala a nabírala síly na další dny, kdy už se škole a práci vyhnout nedalo.

V úterý ráno už mi bylo o něco líp, ráno jsem vařit nemusela, protože oběd mi zbyl z pondělí. Pak už bylo nutné pouze zajet do školy na přednášku. Na přednášce jsem byla plná energie a zapisovala jsem si jak divá. Potom jsme se vydali se dvěma mými spolužáky ještě na kafíčko a zákusek do Apetitu. Domů jsem přijela celkem pozdě, ale věděla jsem, že tohle mě vyléčilo a nakoplo energií do dalších dnů.

Ve středu jsem zumbu pro jistotu vynechala a věnovala jsem se učení, přepisovala jsem si přednášky a průběžně si pročítala zápisky. Pak jsem vyrazila do práce. Po cestě jsem se stavila ještě na poště odeslat dva balíčky holkám z vinted.cz, přidávala jsem nějaké nové věci, tak koukněte.

Ve čtvrtek bylo jedinou povinností uvařit si oběd a vyrazit do školy. Po přednášce jsme si se spolužáky šli sednout ještě na jedno rychlé kafíčko do bistra na právnické fakultě. Po příjezdu domů jsem opět musela vyrazit na poštu. Tento týden se s balíčky roztrhl pytel. Usmívající se

V pátek byl sice svátek, ale naše prodejna byla otevřená a mě nezbylo nic jiného než vstát a jít vydělávat. Po práci mi nějak nesedl oběd, takže jsem místo přítele obímala záchodovou mísu. Celý zbytek odpoledne jsem prospala, takže učení, na které jsem si vyhradila čas se opět nekonalo.

Sobotu jsem proležela v křečích. Měla jsem jít původně pomáhat do práce, ale v takovém stavu bych tam stejně s ničím nepomohla.

V neděli jsem si nakonec také domluvila volno. Přítel mi uvařil lehký a rychlý oběd na vodě bez koření, aby se žaludek trochu vzpamatoval a mě se udělalo lépe. Odpoledne jsem se i něco málo naučila. V pondělí už budu muset zase do školy, tak abych tam nebyla úplně za blbce.

Tento týden jsem byla nějaká chcíplá, tak doufám, že se z toho brzy dostanu, abych mohla v plné síle dělat vše co mě baví.

Vaše Va-Nesse Líbající

tělové mléko Cherish Avon

29. října 2016 v 12:11 | Va-Nesse |  Avon
Tělové mléko Cherish od Avonu mám doma už od července, ale používat jsem ho začala přibližně v polovině září. Jeho konzistence se nedá úplně dobře popsat, na první dotek působí hutně, ale po chvíli se rozpouští do tekutější formy.
Výsledek obrázku pro avon tělové mléko cherish

Jeho běžná cena se pohybuje okolo 169 Kč za 150ml a je dostupné zde.

Já ho pořídila za jednu kabelku při výměně na vinted.cz.

Mé zkušenosti ... Jako velké plus vidím to, že se velmi rychle vsakuje, takže se hned po natření můžu obléct do pyžama a nemusím čekat, než se krém pořádně vsákne. Stačí ho velmi malé množství a natřete s ní velkou plochu těla, ale i tak mám pocit, že mi mizí před očima a myslím, že bude již ve vypotřebovancích za listopad. Plačící Jeho vůně je dost výrazná, květinová, ale nevadí mi.

Tohle tělové mléko mám celkem ráda, ale určitě si ho neplánuju v nejbližší době cíleně pořídit znova. Pokud i vy máte rádi výraznější vůně, určitě se nebojte a mléko si pořiďte a vyzkoušejte, nebudete litovat.

Vaše Va-Nesse Líbající

další hektický říjnový týden

24. října 2016 v 14:05 | Va-Nesse |  můj týden
Ahojte všichni,

taky máte pocit, že by měl mít den alespoň 56 hodin? Já teda rozhodně ano, abych mohla stíhat školu, obě práce, koníčky, a ještě se i dostatečně věnovat příteli a kamarádům. Smějící se

V pondělí za mnou do Prahy přijela teta z Moravy a téměř celý den jsem strávila s ní. Byly jsme se podívat do Břevnovského pivovárku, pochodily jsme pár obchůdků, zašly jsme spolu na oběd a pak také na kafíčko a zákusek do Apetit na Národní. Den utekl jako voda a já musela k večeru ještě na přednášku. Domů jsem se dostala až po osmé hodině a byla jsem ráda, že si můžu po celém dni chození lehnout a dát nohy nahoru.

V úterý dopoledne jsem musela do školy. Po poslední přednášce jsme i s mým přítelem sedli na metro a jeli jsem za tetou na Prosek. Šli jsme totiž poprvé vyzkoušet bobovou dráhu. (odkaz na ni naleznete zde: http://www.bobovadraha.cz/) Moje první jízda byla dost pomalá, ale potřebovala jsem si dráhu projet a osondovat, kde to můžu rozjet a kde naopak malinko přibrzdit, abych z dráhy úplně nevyletěla. Také jsme při této příležitosti s tetou vzpomínaly na jednu dovolenou asi před 8 lety v Maďarsku a jedné takové bobové dráze, kde se mému bratranci stal karambol, který jsme pojmenovali "v plné rychlosti". S vyplazeným jazykem

Se středou mi začaly všechny povinnosti. Ráno do školy na Zumbu, pak rychlooběd a do práce. V práci bylo naštěstí hodně práce, takže den utekl jak voda a já se těšila domů.

Čtvrtek byl naprosto stejný. Jela jsem za Zuzkou do menzy na oběd, pak přednáška a po přednášce čas vyrazit do práce vydělávat penízky.

V pátek jsem měla výjimečně od rána přednášky a pak jsem měla nějakou práci v archivu. Po práci jsem vyzvedla Zuzanku na přednášce o Rusku a šly jsme do menzy na oběd. Po obědě jsme ještě vyrazily do Palladia, kde začaly nějaké slevové dny, takže jsme se mohly odměnit. V l'occitane jsem si koupila krásnou kazetu s krémy na ruce a balzámy na rty a kosmetické taštičky. Všechno bude k vidění v článku "Nákupy za říjen", který vyjde 2. listopadu.

Celý víkend jsem potom strávila v práci a musela jsem vydělávat přesně na takové nákupy, jaké proběhly například v pátek. Šlápnul vedle

Už se těším, až budou zase nějaké prázdniny a já budu moc vydechnout a pořádně se vyspat. Smějící se

Vaše Va-Nesse Líbající

lak na nehty Astor

22. října 2016 v 14:05 | Va-Nesse |  mix značek
Tento lak Astor; quick and shine č. 605 jsem si koupila za velmi příznivou cenu při výprodejích v drogerii DM. Za 8ml laku jsem dala 48 Kč.


Mé zkušenosti ... Při lakování mi přišel jako normální lak, barva byla krásně sytá a stačila pouze jedna vrstva pro ideální krytí. Výdrž byla taky bez konkurenční, tudíž jsem myslela, že všechno bude OK a já tna tento lak nebudu mít špatného slova, ALE hrůza nastala při odlakování. Lak z nehtu vůbec nechtěl dolů, musela jsem na nehtu tampónek s odlakovačem držet neskutečně dlouho a i poté jsem měla jedovatě zelenou kůžičku okolo nehtu ještě dobrých pár dní.

Takže za mě opravdu NE, nevím, zda to dělají všechny laky od Astoru, či jen laky z této řady, a nebo to dělá jen ten můj, ale já se budu snažit ho dát co nejrychleji pryč, protože takhle nespokojená jsem už dlouho nebyla.

Pokud máte s nějakým lakem od Astoru dobrou zkušenost, a nebo máte zkušenost podobnou té mé, tak mi to napište dolů do komentáře

Budu se těšit
Vaše Va-Nesse Líbající

říjnový týden plný zážitků

18. října 2016 v 19:53 | Va-Nesse |  můj týden
Ahojte všichni,

uplynulý týden byl malinko hektický, tak doufám, že ty následující už budou klidnější.

Minulé pondělí začalo cestou do nemocnice, jela jsem po 10 dnech vytáhnout stehy, které mi zůstaly po vyřezávání znamínka. Z nemocnice jsem vyrazila rovnou do práce, kde jsem přišla na minutu přesně a po šesti hodinách pracovní doby jsem ještě musela na jednu přednášku do školy. Domů jsem se dostala až pozdě večer. Čekalo tam na mě malé překvapení. Přítel se rozhodl mi udělat radost kytičkou. Líbající Za což mu velice děkuji.

Úterý bylo o něco málo volnější, do práce jsem nemusela a škola mi začínala až ve 2. Po škole jsme se spolužákama vyrazili na kafíčko do nedaleké kavárničky a pak se vrátili ještě do školy na poslední seminář týkající se bakalářských prací. Domů sem se dostala snad ještě později než v pondělí.

Ve středu ráno jsem měla sraz s Gabčou a vydaly jsme se spolu do Vivantis na Florenci pro Gabčin štětec na pudr. Pak jsme se přesunuly do Palladia, daly jsme si výborný oběd a kafíčko a já pak spěchala na zumbu. Po zumbě už mě čekali v práci, kde jsem byla až do zavíračky.

Ve čtvrtek jsem jela do školy už na 11. Se Zuzankou jsme si daly výborný oběd v menze a pak jsme utíkaly na přednášku. Z přednášky jsem opět spechala do práce.

Konečně tu byl pátek a s ním i velký kosmetický veletrh Inter beauty na Holešovickém výstavišti. s Gabčou jsme se tam vydaly už v 10h dopoledne. Byla tam hlava na hlavě, ale já si z tama odnesla 3 růžové rtěnky Makeup Revolution, jednu růžovou tekutou matnou rtěnku od Sleeku a melounový lak na nehty Freedom, který byl k nákupu nad 100 Kč zdarma dle vlastního výběru. (Více informací bude v článku o nákupech za říjen). Gabča si tam nechala za 50 Kč udělat Angel lips (můžete je vidět na jejím IG gabriellegejby) a obě jsme se nechaly za 100 Kč nalíčit ve stánku Mary Kay (můžete vidět i na IG janulka_zapletalova). Okolo čtvrté hodiny jsme se potom rozloučily a já čekala na Holešovicích na Leňu, sestřenici mého přítele, kterou jsem dobré dva roky neviděla a moc jsem se na ni těšila.

V sobotu jsme s Leničkou vyrazily na nákupy po Praze, sháněla nějaké vánoční dárky, tak jsem se k ní přidala. Jediné, co jsem si na nákupech pořídila byl beauty blender v Claire. Recenze na něj vyjde doufám už v listopadu. Nevinný

Neděle byla snad nejnáročnější. S přítelem jsme jeli nakupovat do IKEA. Pořídili jsme si novou knihovničku, počítačový stůl a spoustu kravinek okolo, tak jak se to v IKEA stává. Smějící se

Doufám, že další týdny už to se mnou bude lepší a články budou vycházet přesně podle plánů.

Vaše Va-Nesse Líbající

rtěnka Alverde

15. října 2016 v 13:17 | Va-Nesse |  mix značek
Tuto rtěnku značky Alverde; č. 30 Pfingstrose jsem si koupila už před nějakým tím časem, přesněji v červnu 2016 na vinted, ale až v poslední době jsem si na ni našla "čas" a vyzkoušela jsem ji.


Její cena se pohybovala do 100Kč za 3,5g, ale nejsem si úplně jistá, zda se dá tato rtěnka stále v drogeriích DM koupit. Její velkou předností je, že značka Alverde je čistě přírodní a vlastní certifikát BDIH, což znamená, že neobsahuje systetické, vonné, konzervační ani živočišné látky, a neobsahuje ani minerální oleje. Já teda nejsem vyznavač čistě přírodní kosmetiky, ale naopak takové věci ani neodsuzuji a ráda je vyzkouším, když tu příležitost mám.

Mé zkušenosti ... rtěnka je pěkně krémová a svojí barvou si mě naprosto dostala. Zřejmě to bude moje "podzimní" rtěnka, bez které se jen tak neobejdu. Já si před jejím nanesením dávám na rty ještě tenkou vrstvu balzámu, protože mám rty velmi suché, ale rtěnka ani sama o sobě rty příliš nevysušuje. Můj názor je takový, že rtěnka na rtech pěkně sedí (já tedy pro jistotu používám konturku), ale jen do té doby, než se pustíte do prvního jídla, a nebo se něčeho napijete.

Tady je fotka mých rtů, aby byla vidět barva rtěnky po nanesení.


Do kometářů mi napište, zda od značky Alverde používáte nějakou kosmetiku a jak jste s ní spokojení.

Vaše Va-Nesse Líbající

moje ranní rutina

12. října 2016 v 12:33 | Va-Nesse |  něco navíc
Každé moje ráno je něčím jiné a nové, ač se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát.

Většinou začínám den sprchou a když je potřeba, tak také mytím vlasů. Na tělo momentálně používám sprchový gel od avonu a na vlasy šampon od Yves rocher, o kterých jsem již vydala článek. Pokud nemám na mytí vlasů úplně dost času, použiji rychlou záchranu ve formě suchého šamponu od Batiste.

Výsledek obrázku pro yves rocher volume sampon

Po umytí se celá natřu tělovím mlékem, momentálně používám tělové mléko Cherish od avonu, vyčistím si zuby a pomalu přecházím na očistu pleti. Jako první používám micelární vodu, zatím stále používám tu od Mixy, po učištění zhydratuju obličej krémem od Yves rocher a obyčejným jelením lojem zhydratuji také rty.


Po obličeji jsou na řadě opět vlasy, které mi zatím aspoň trošku proschly, protože je mám téměř do půlky zad a i když nejsou husté, tak jak bych si úplně přála, jako "tři chlupy" je také popsat nemůžu. Do konečků vlasů vetřu olej od avonu a pokud vlasy foukám, ke kořínkům stříkám ještě sprej pro obejm, to však dělám maximálně jednou do měsíce, když spěchám, nechávám vlasy raději volně uschnout, když je venku ještě přijatelně a já se nemusím být, že bych kvůli mokrým vlasům nastydla.


Po vlasech je na řadě antiperspirant (mám jich doma více) a toaletní voda podle nálady. Když byly venku horka, nejraději jsem sahala po tělových sprejích od avonu. Když je teď venku zataženo a chladněji, vytahuji svou novou toaletku, opět od avonu, Parisian Chic nebo toaletku, která mě snad nikdy neomrzí a je od mé milované Avril Lavigne, Black Star.

Výsledek obrázku pro antiperspirant nivea fresh natural
Výsledek obrázku pro parfém avril lavigne black star

Pak už záleží pouze na tom, zda jdu do školy, do práce, na kafíčko nebo budu lenošit doma. Od toho se odvíjí mé líčení.

To je pro dnešek vše.

Vaše Va-Nesse Líbající

tak už i mě začala škola

10. října 2016 v 14:05 | Va-Nesse |  můj týden
Tento týden byl pro mě malinko náročný, začala škola, začala jsem chodit do další práce a o víkendu jsem v Praze naběhala snad 1000 kilometrů. A teď pěkně od začátku, jedno po druhém. Usmívající se

V pondělí 3. října jsem měla 1. školní den. První přednáška mi začínala až po dvanácté, ale domluvily jsme se se spolužačkou, že si zajdeme na oběd až po ní. Tak čekáme na přednášku 5 minut, 10 minut ... po 20 minutách nás to přestalo bavit a vlastně v tu samou chvíli nám bylo oznámeno, že tato přednáška se konat nebude, tak jsme mohly vyrazit na oběd dřív. Po obědě nastalo asi čtyř hodinové čekání na další předmět. Volno jsem s jinou spolužačkou strávila v Palladiu na kafíčku a malých nákupech v Yves Rocher o kterých se budete moc více dočíst 2. listopadu. Druhá přednáška už prběhla podle plánů a byla naprosto super.

V úterý mi škola také odpadla, takže jsem měla celé dopoledne volné a odpoledne jsem musela do práce. Co vám budu vykládat, žádná sláva to tam nebyla.

Ve středu jsem musela vstávat oproti jiným dnům celkem brzo, abych stihla přednášku na 9 ráno. Byla opět výborná. Pak oběd a Zumba na kterou jsem se také velmi těšila. Po hodině cvičení jsem byla příjemně unavená a zralá na postel. Ta se ovšem nekonala, místo odpočinku jsem musela do práce.

Čtvrtek byl obdobný jako středa. Ráno brzké vstávání a hurá do nové práce, kde mám sice úvazek jen na pár hodin měsíčně, za to konečně souvisí s oborem, který studuju. Na oběd jsem se vydala s mojí milovanou spolužačkou Zuzankou a pak na přednášku s nejobávanější paní Docentkou. Po přednášce bylo na čase vyrazit vydělávat.

V pátek jsem měla ve škole i v práci volno, protože za mnou po dlouhé době přijela do Prahy maminka. Přítel odjel domů na Moravu, takže jsme si s mamkou mohly užít dámskou jízdu. Zašly jsme se spolužačkou Zuzankou na oběd a na kafíčko a odpoledne ještě po nákupech. Večer jsme padly obě do postele jak mrtvoly.

V sobotu jsme se byly podívat na posvícení v Břevnovském kláštěře, které bylo naprosto úžasné, ač jsem od toho čekala něco úplně jiného. Všude plno stánků a kolotočů, ječící reproduktory, ale když jsme vešly dovnitř do kláštera, bylo tam naprosté ticho a klid. Také jsme si prošly kryptu a po téměř půldenním výletu jsme se vydaly zase domů. Počasí nám sice moc nepřálo, ale doma jsme se ohřály horkým čajíčkem.

V neděli jsme už jen odpočívaly a relaxovaly u mě doma. Odpoledne jsem pak maminku doprovodila na nádraží a poslala vlakem zase domů, za bráchou.

Jaký týden jste měli vy?

Vaše Va-Nesse Líbající

sprchový gel Avon

8. října 2016 v 12:33 | Va-Nesse |  Avon
Přibližně od poloviny července používám nový sprchový gel od Avonu, Senses Andalusian Bliss.


Stál okolo 49 Kč za 250 ml, ale momentálně ho na stránkách avonu neseženete.

Mé zkušenosti ... všeobecně mám sprchové gely od Avonu ráda a vyhovují mi a tento není žádnou výjimkou. Je teda více krémovější než ten švestkový, který jsem používala dřív, ale to nevidím jako negativum, možná spíše naopak.


Pokožku nevysušuje, tak jak to mají některé sprcháče ve zvyku, naopak ji zanechává příjemně hydratovanou. Já mám bohužel pokožku hodně suchou, takže i tak musím po sprše tělo pořádně promazat krémem. Jeho vůně je jemná a velmi příjemná, což na něm také oceňuji, protože nemám ráda příliš kořeněné a vlezlé vůně.

Pokud máte nějaký tip na dobrý sprcháč, který hydratuje, tak mi určitě nechte pod článkem komentář.

Vaše Va-Nesse Líbající

konec září

3. října 2016 v 14:20 | Va-Nesse |  můj týden
Září je konečně za náma a pomalu ale jistě přichází měsíc říjen. Tento týden jsem měla v práci pohodovější, a taky to byl můj poslední "prázdninový" týden, před začátkem zimního semestru, takže jsem se ho snažila užít do posledního dne.

V pondělí jsme se s kamarádkami Gabčou a Jančou vydaly do pražské ZOO, některé z nás se tam podívaly poprvé. Pár foteček můžete najít na IG na profilu holek janulka_zapletalova a gabriellegejby. Budu ráda, když budete profily holek sledovat, občas se tam objeví něco zajímavého. Mrkající

V úterý ráno jsem se musela opět vydat do školy, pro další, ale snad již poslední potvrzení o studiu a také podepsat ještě nějaké papíry na katedru. Odpoledne mě už čekala práce, kde to ale naštěstí uteklo celkem rychle.

Středa byla mým posledním pracovním dnem a odpoledne po práci jsem spěchala na vlak na Moravu. Domů k mámě jsem přijela až večer.

Čtvrtek jsem si užívala s maminkou. Vyrazily jsme spolu po dlouhé době na nákupy do nedalekého města Kroměříž. Nakoupila jsem pár věcí v drogerii DM a také jsem si pořídila novou riflovou bundičku. Tu bohužel teď na podzim už moc nevyužiji, protože není zrovna nejteplejší.

V pátek ráno mě čekal chirugický zákrok. Musela jsem si ze zdravotních důvodů nechat odstranit znamínko na hrudníku, což nebylo dvakrát příjemné a stehy tam budu mít až do příštího pondělka. Nesmím teď vlastně téměř nic dělat, abych svaly na hrudníku nezatěžovala a kůže pěkně srostla. Odpoledne jsme s mamkou jely hlídat mé dva miláčky, dvou a půl letého bratrance a téměř roční sestřenici. Jsou to malý ďáblíci, ale já je naprosto miluju. Líbající

Sobota byla odpočinková a nedělalo se vůbec nic, jen jsme se s maminkou válely u televize a cpaly se vším, co nám přišlo pod ruku.

V neděli jsem se konečně vracela do Prahy za přítelem, přece jen v pondělí (dnes) mi začala škola, tak abych se pořádně vyspala a nachystala vše potřebné.

A to bylo z mého týdnu vše.

Vaše Va-Nesse Líbající