Září 2016

nekončící září

26. září 2016 v 11:28 | Va-Nesse |  můj týden
Týden opět utekl jako voda a to i přes to, že já měla volno a přítel byl na druhém konci republiky. Volno jsem si užila jak se patří a mám zase o pár krásných zážitků víc.

V pondělí jsem odpočívala, uklízela a psala články na blog. Což na první pohled není nic extra zajímavého, ale den byl u konce a já vůbec nevěděla, jak je to možné. Večer jsem do postele lehla jako zabitá.

V úterý jsem měla hned ráno sraz se svojí spolužačkou Zuzkou. Nejprve jsme šly do školy vyřídit ještě nějaké drobnosti jako potvrzení o studiu atd., pak jsme za šly do menzy na oběd, ze kterého jsme byly tak trochu v rozpacích, protože jsme se obě neuvěřitelně těšily na smažák s hranolkama, který je tam naprosto dokonalý, ale ten den ho vůbec nedali na jídelníček! Tak co už, náladu jsme si šly spravit do Petit na Národní třídě. Zákusek a kafíčko už bylo příjemnější a skysly jsme tam téměř 4 hodiny. Po kafíčku jsme zajely ještě do Palladia, kde jsme první zastávku udělaly v Neoluxoru a já si koupila cvičebnici do němčiny, která se bude ke zkoušce opravdu hodit. Abychom si to malinko zpříjemnily, zašly jsme i do l´Occitane, kde Zuzka udělala neuvěřitelnou tržbu (téměř jako můj měcíční nájem) a jako dárek k nákupu dostala krásnou plechovou krabičku se vzorečky krémů na ruce. Jelikož je má doma ve velkém, tak se se mnou rozdělila a vrozečky mi i s krabičkou dala, za což jí sem velmi vděčná. Na uklidnění jsme si šly ještě na chvilku sednout do kostelíku, který je těsně nalepený na Palladiu. Po půl paté jsme se rozloučily a já se vydala na hlavní nádraží vyhlížet svého přítele. Ten dorazil v pořádku a já ho mám po 5 dlouhých dnech konečně doma.

Ve středu jsem si užívala poslední den volna a po ranním lenošení jsem vyrazila na Kafe se svojí bývalou kolegyní a nejlepší kamarádkou Kájou. Sedli jsme si do Mcafee na Václaváku, daly jsme si dobré kafíčko a čokoládový zákuseček a vykecávaly, tak jak to máme poslední dobou ve zvyku. Dokonce jsme ten den zjistily, že už je to rok a pár dní, co jsme spolu začaly pracovat. Domů jsem přijela o hodně později, než bylo původně v plánu, ale to mi nějak nevadilo.

Ve čtvrtek už bylo potřeba jít do práce, naštěstí až na odpolední. Popravdě, po tolika dnech volna, se mi do toho chaosu a shonu vůbec nechtělo. Ale musela jsem, chtě, nechtě.

V pátek to bylo obdobné, ráno jsem teda místo lenošení musela vstát o něco dřív a začít si sestavovat rozvrh na zimní semestr. Povedl se mi poskládat celkem hezky, ale zabralo mi to několik hodin a pak už byl nejvyšší čas vyrazit do práce. Na žádnou zajímavější činnost prostě nebyl čas.

A víkend? Ten raději komentovat nebudu! Oba dny jsem strávila na dvanáctihodinových směnách, které vůbec neutíkaly, místo toho, abych lenošila a trávila trošku času s přítelem.

šampon YR

24. září 2016 v 11:03 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Šampon od yves rocher jsem chtěla vyzkoušet už dlouho, už jen proto, že mám tuto značku velmi ráda a baví mě od nich zkoušet produkty. Vybrala jsem si šampon pro větší objem vlasů. Další výhodou je, že tento šampon je bez silikonů, parabenů a barviv.

Výsledek obrázku pro yves rocher volume sampon

Šampon je tedy bezbarvý a vůně mi připomíná nějakou květinu, kterou neumím moc dobře popsat. Běžná cena je 82 Kč za 300 ml a je dostupný zde.

Mé zkušenosti ... já jsem s tímhle šamponem velice spokojená, vlasy mám hebké a opravdu vydrží objemné i další dny a jako největší plus vidím to, že nemám po umytí suchou pokožku hlavy, jako se mi to stávalo například se šamponem Syoss. Vlasy si s tímto šamponem myju jednou za 3-5 dní, to záleží především na tom, zda dělám nějakou fyzicky náročnější činnost, a nebo zda můžu mít vlasy klidně mastné a bez objemu, protože jsem celý den doma a nemusí mě nikdo vidět.

Také jsem slyšela názor, že se po tomto šamponu mastí vlasy naopak rychleji než obvykle, ale s tím já naprosto nesouhlasím. Musím tedy ještě podotknout, že mám vlasy nebarvené a nepoužívám kondicionér ani jiné smívatelné produkty.

Vaše Va-Nesse Líbající

třetí týden v září

19. září 2016 v 10:13 | Va-Nesse |  můj týden
ahojte všichni,

minulé pondělí jsem dospávala ten pozdní příjezd do Prahy, naštěstí do práce jsem šla až na odpolední, takže jsem si mohla poležet o něco dýl, i když zase žádné přehánění. Už ve 12h jsem totiž měla na Chodově sraz se svojí kamarádkou Gabčou. Daly jsme si spolu výborné kafíčko v Mekáči a vykecávaly. Z chodova jsem jela zrovna do práce a tam jsem skejsla až do večera.

V úterý už jsem měla ráno klid jen sama na sebe, přítel odešel do práce a já měla celý týden odpolední. Něco málo jsem doma uklidila, vysála jsem a převážně vysedávala u počítače, kde jsem sjížděla youtuberky. K obědu jsem si udělala čočku s vajíčkem, což mi nezabralo ani tak moc času a vyrazila jsem do práce.

Středa byla obdobná, až na to, že místo vysávání jsem uklízela takové "odládací košíčky", které mám vedle počítačového stolku místo šuplíků. Jejich velkou nevýhodou je především to, že je vše vidět, a proto je nutné je čas od času přebrat a uklidit. Uklízení mi zabralo celé dopoledne, ale i tak jsem stihla zajít do alberta pro suroviny na oběd a udělala jsem si výborné tvarohové knedlíčky, které jsem si posypala kakaem. Po obědě bylo zase na čase vyrazit do práce.

Přišel čtvrtek a s ním i velké vaření. Smějící se Oběd byl sice opět bez flákoty masa, tentokrát jsem ukuchtila kuřecí vývar s nudlemi a těstoviny se smetanovo - houbovou omáčkou, za to večeře to vykompenzovala naprosto dokonale. Přítel koupil v Datartu, ze své první výplaty elektrický gril, tak jsme ho museli vyzkoušet. Teď si tak sama pro sebe říkám, že poslední tři dny jsou jen o jídle, ale když se nemám čím jiným pochlubit, tak aspoň svými kulinářskými dovednostmi.

Pátek už byl konečně vybočení ze stereotypu. Do práce jsem šla ráno a utekla jsem o něco dřív, než bylo úplně původně v plánu. Nečekaně přijela do Prahy kamarádka, kterou jsem neviděla dobrých 6 let, takže jsme musely sednout aspoň na chvilku na kafíčko do Tchiba. Celkem mě i mrzelo, že sem měla ten den už i jiné, předem dlouho domluvený oběd se spolužačkou, která mi pomáhá se zkouškama ve škole. Po obědě a tlachání nad mléčným koktejlem bylo na čase frčet na nádraží vyprovodit přítele, který odjel na Moravu tentokrát beze mě.

Na sobotu jsem se těšila už hodně dlouho. bylo totiž mělnické vinobranní!!! Já nemám s Mělníkem nic dočinění, ale moje bývalá kolegyně a nejlepší kamarádka tam vyrůstala, takže jsme se jely bavit. Na programu byl ATMO music, Sebastian a Mandrage a spousta dalsího. Bylo to naprosto super a ještě lepší by to bylo, kdybychom nepromokly až na kost. Domů jsme přijely po půlnoci a padly jsme obě vyčerpáním.

V neděli jsem pak musela znechuceně do práce za svojí kolegyni, která si nešťastnou náhodou zlomila nohu. Ještě že těď budu mít 3 dny volna na regeneraci a odreagování.

A to je pro tento týden asi všechno

Vaše Va-Nesse Líbající

Tělové mléko Dermacol

17. září 2016 v 11:10 | Va-Nesse |  mix značek
O tělovém mléku Aroma ritual meloun od Dermacolu jsem něco málo psala už v nákupech za červen. Koupila jsem ho v Lidlu a 200ml stálo 49 Kč, což je běžná cena i např. v drogerii DM.


mé zkušenosti ... mléko je osvěžující, svou konzistencí mi naprosto vyhovuje, není příliš mastný, ale stačí ho opravdu málo na namazání celého těla. Rychle se vstřebává a krásně voní delší dobu, intenzita vůně se však od namazání pomalu vytrácí.

Velkou výhodu, kterou jsem u tohoto mléka našla je, že se dá k němu dokoupit i stějný sprchový gel, za podobnou cenu, mám pocit že v Lidlu bylo za 59 Kč a taková cena se pohybuje i v drogeriích.

Vlastence určitě potěší, že Dermacol je česká značka, za jejíž výrobky se opravdu nemusíme stydět. Mrkající

Vaše Va-Nesse Líbající

úprava obočí + barvení obočí a řas YR

14. září 2016 v 10:13 | Va-Nesse |  něco navíc
V polovině června jsem se rozhodla, že si konečně nechám upravit obočí od specialisty, protože mé úpravy poslední dobou dopadaly katastrofálně Mlčící

Celkem dlouho jsem se rozhodovala, kam na úpravu obočí půjdu. Jsem z Prahy a tak jsem hledala něco v okolí. Měla jsem pár tipů jako Sephora na Národní třídě v Praze (kde si nechává dělat obočí kamarádka) nebo pár kosmetiček na Praze 10, které měly kladné recenze na internetu. Nakonec jsem se ale rozhodla vyzkoušet kosmetický salón Yves Rocher na Pankráci.

Moje zkušenosti ... ano, byl to nezvyk, ale rozhodně tam zajdu znovu a můžu s klidem na duši říct, že jsem s výsledkem spokojená hned podle několika kritérií. Usmívající se
1. rozhodující byla cena ... v Sephoře by mě obočí s barvou stálo cca 500 Kč, já platila v YR za úpravu, barvení a bervení řas 220 Kč
2. doba objednání ... v Sephoře bych musela čekat několik dní, v YR mě vzali ještě ten den.
3. úprava byla hotová do 30 minut
4. výsledek vypadá úžasně

výsledek:

před po


máme tu září

12. září 2016 v 10:42 | Va-Nesse |  můj týden
ahojte všichni,

já začala pondělí malinko hekticky. Ráno do práce a odpoledne vyřídit asi milion věcí do školy. Odevzdat evidenční list o postupu do třeťáku, vyplnit potvrzení o studiu a pak prodloužit ISIC kartu. Nakonec jsem musela ještě do banky potvrzení o studiu odevzdat kvůli prodloužení studenstkého účtu a zažádat o příspěvěk na ISICa. Pak konečně vyrazit domů.

V úterý jsem po práci měla volno, takže jsem si udělala uklízecí den a dělala jsem pořádek ve své skříni s oblečením, který jsem nedotáhla ani zdaleka do konce. Smějící se Vyřadila jsem toho víc než dost a pár věcí jsem přidala i na vinted, kde prodávám věci spolu se svou kamarádkou Jančou. Určitě koukněte. Mrkající

Ve středu jsem měla po práci sraz se svou nejlepší kamarádkou a bývalou kolegyní. Vydaly jsme se na lov turistických vizitek do Jindřišské věže, kde jsme také strávili krásné 2 hodiny při výkladu pana ing. Štěničky, který měl neotřelé hlášky a výborný výklad o historii Prahy. Domů jsem přijela příjemně unavená a plná nových informací.

Čtvrtek byl výjimečný zřejmě jen tím, že mi do práce přiletěla andulka, která "utíkala" z nedalekého zverimexu. Odpoledne jsem pak strávila u DIY tvorby diáře na rok 2017.

V pátek jsem měla zase honičku, ráno do práce, doma do sebe hodit oběd a vyrazit na vlak na Moravu. Máma totiž slavila už asi po páté své narozeniny, tentokrát se svými kamarádkami, a tak jsem tam nemohla chybět.

Na sobotu jsem se neuvěřitelně těšila. Jela jsem s mamkou, mým dvou a půl letým bratránkem a téměř roční sestřenicí do ZOO Lešná nedaleko Zlína. Bylo to parádní, jen jsem byla na konci dne unavená víc, než obě děti dohromady. Bylo neuvěřitelné horko a všude byly davy lidí. V autě cestou domů, jsem si říkala, jak jsem nakonec ráda, že mám ty děti jen půjčené a že je jedeme vrátit. Smějící se

V neděli pak byla další oslava. Tentokrát slavila své 30. narozeniny teta. Všude bylo opět plno jídla a v tom horku člověk neměl ani moc chuť jíst. Večer jsem ještě sedla na vlak a s přítelem jeli domů, do Prahy. Do bytu jsme přijeli chvíli po půlnoci a já byla ráda, že si můžu konečně lehnout do své postele a už nemusím nic dělat. Bylo mi totiž zle od žaludku.

Vaše Va-Nesse Líbající

čistící gel YR

10. září 2016 v 14:15 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Čistící gel od YR má tekutější gelovou konzistenci a voní úplně stejně jako odličovač s tunikem.


Běžná cena gelu je 200ml za 185 Kč, já ho koupila za 129 Kč se zákaznickou kartičkou YR. Gel je také dostupný zde.

Mé zkušenosti ... používám ho ráda, ale ne zase tak často, jak bych chtěla. Zamračený Dle mého soudu je chladivý a hezky pokožku hydrazuje. Na pokožce společně s pár kapkami vody vytvoří mýdlovou pěnu, která zbaví pleť nečistot. Jeho vůně je mi opravdu příjemná, takže si troufám říct, že až ho za nějakou delší dobu vypotřebuji, že pokud ho budou mít ještě v nabídce, tak si ho určitě koupím znovu.

Vaše Va-Nesse Líbající

desátý prázdninový týden

5. září 2016 v 18:00 | Va-Nesse |  můj týden
Ahojte všichni,

tento týden jsem měla konečně pocit, že jsou prázdniny, i když jak se to vezme.

Od pondělí jsem si konečně začla užívat volna, nemusela jsem do práce a ani jsem neměla nějak velké plány, až na to, že bylo nutné dokončit seminárku. To se mi naštěstí podařilo a ještě večer jsem ji spokojeně odeslala zkoušející.

V úterý ráno mě čekalo milé překvapení, kdy mi přišel e-mail, že seminárka je v pořádku a já se můžu dostavit ve čtvrtek ke zkoušce. Usmívající se Pak jsem měla nějakou běhačku po městě ... jedno předání předmětu slečně z vinted.cz, vyřízení žádostí do školy a pak za kamarádkou, kterou jsem už delší čas neviděla. S ní jsem strávila asi hodinu a pak jsem se vydala ještě do jednoho obchůdku na Strašnicích. To všechno jsem zvládla přesně podle plánu a v jednu hodinu jsem byla doma. Po druhé hodině mi volal bratranec, že přijel do Prahy, jestli si ke mě může hodit věci a nezajdem na kafe. Po čtvrté hodině jsme vyzvedli přítele z práce a šli na kafčo. Po hodince na kávě jsme ještě vyzvedli v práci čtvrtého kamaráda a vydali se do jedné úžasné čajovny na Žižkově. Domů jsme dorazili až před půlnocí, ale mě to nevadilo, já vstávat nemusela.

Na středu jsem si naplánovala učení na čtvrteční zkoušku, ale popravdě, jen jsem si to prolistovala. Neměla jsem chuť cokoliv dělat. Bratranec musel v poledne odjet, takže jsem byla celé odpoledne doma sama, než přišel přítel domů z práce.

Přišel čtvrtek a s ním i poslední zkouška, kterou jsem měla ve druhém ročníku splnit. Byla hned na 9 ráno a já šla na řadu jako první. Zvládla jsem to! Mám za 2 a jsem spokojená. Jednak z toho, že ze seminárky budu dělat bakalářskou práci a také z toho, že ač jsem se neučila, něco v té hlavě mám a nejsem úplně dutá jak sud. S vyplazeným jazykem

V pátek jsem vyrazila do práce, ale celou dobu jsem se těšila jen na jedno, až bude 5 hodin odpoledne a já budu s přítelem sedět ve vlaku do Třeboně, kde jsme chtěli pořádně oslavit jeho narozeniny.

Sobotu jsme si oba užívali, po kocovině z pátečního večera jsme si s nostalgíí prošli zámecké nádvoří, pozdravili se se všema známíma a zapadli do Krčmy u Kellyho, kde jsme si dali výbornou česnekovou polévku podávanou v chlebě. Po jídle jsme si prošli historické náměstí a vydali se na procházku k Rožmberku. Ten je od Třeboně vzdálený asi 7 km, takže když jsme dorazili zpět do Krčmy, oba nás celkem boleli nohy. Teď už zbývalo jen zajít na Saharu (pizzerie) a můžeme jet zase domů. Na Sahaře nás ovšem čekalo nemilé překvapení, protože pizzu, kterou jsme si tam dávali každý rok, pět let co tam pravidelně jezdím, změnili úplně k nepoznání a mě nějak přešla chuť. Takže jsme jeli domů hladoví. Jelikož jsme doma neměli ani suchý rohlík, na Kačerově jsme si koupili pizzu jako útěchu.

V neděli nás probudil telefon, když volala teta, že se staví u nás na bytě a doveze mi banánovník. Musela jsem malinko pouklízet, protože to tu bylo jak po výbuchu! Mlčící Ale stihla jsem to. Odpoledne jsme už jen lenosili.

Vaše Va-Nesse Líbající

antiperspirant Dove

3. září 2016 v 18:25 | Va-Nesse |  mix značek
Antiperspirant Dove - invisible dry používám užopravdu hodně dlouho, řekla bych tak 5-6 let.


Sem tam jsem ho vytřídala nějakým jiným, například Playboyem nebo adidasem, který jsem dostávala k narozeninám, k Vánocům a nebo si ho koupila na vinted.cz.

Dřív jsem hodně používala antiperspiranty značky Rexona, ale přestala mi vyhovovat. Už mi nebyla příjemná její vůně a na tričkách mi několikrát udělala flek.

Dove byl skvělý, dřív jsem zkoušela také ten klasický, s modrým vrškem a mýdlovou vůní. Pak jsem ale objevila ten se stříbrným, který je tak trochu bez vůně.


Antiperspitanty se objevují ve více formách: kuličkový, tuhý a ve spreji. Já preferuji tu poslední variantu.

Také se dají pořídit ve dvojí velikosti: 150ml za cca 50Kč a 250ml cca za 80Kč.
Cena se může samozřejmě lišit podle akcí v obchodech.

Moje zkušenosti ... Já ho mohu jedině doporučit, jinak bych ho sama takhle dlouho rozhodně nepoužívala. Na oblečení mi v životě žádný flek neudělal a to na něm oceňuji. Když ho použiju, celý den voním a cítím se být v pohodě, i když je venku opravdu hic. Tím samozřejmě netvrdím, že bude vyhovovat všem Mrkající

A jaký deodorant či antiperspirant používáte vy - kuličku, tuhý či ve spreji a od jaké značky?

Vaše Va-Nesse ;)

nákupy v srpnu

1. září 2016 v 11:01 | Va-Nesse |  nově koupeno
Máme za sebou srpen a já mám za sebou především vééélké nákupy, které jsem ale rozložila do celého měsíce. Pouze pár věcí je ale přímo z obchodu, hodně věcí mám zase z vinted, tak jak je to u mě již zvykem.

Hned první nákup začátkem měsíce, kdy jsem neměla ani korunu, jsem při vstupu do DM na Chodově neodolala a koupila jsem si make-up od Essence all about matt! 12 long lasting, č. 05 matt vanilla a úžasných 35 Kč (byl slevněn cca ze 100 Kč).


A pak už se to rozjelo na vinted.cz.

V prvním balíčku mi přišla Skin so soft minerální voda se třpytkama s květinovou vůní, kterou jsem vyměnila za tričko, takže kauf by to byl celkem dobrý, až na to, že voda mi vůbec nevoněla (jsem na tyto věci dost háklivá), ale i tak jsem ji chtěla vyzkoušet ... Jelikož jsem si ale předem nepřečetla, že je to olej, nastříkala jsem si tuto směs na tričko, kde se mi posléze udělali mastné fleky, takže tento produkt ne a maže zpět na vinted, odkud přišel.


V druhém balíčku jsem měla Play boy #generation sprchový gel a sprej na vlasy s Intenzivními vyživujícími oleji s komplexem 5 olejů od Avonu, a tyto dvě věci jsem vyměnila za dva laky na nehty na razítkování a 12 razítkovacích destiček i s příslušenstvím, takže si myslím, že to byl velmi výhodný obchod. Usmívající se
Třetí vinted balíček jsem dostala od své kamarádky, se kterou jsme se poznaly právě přes vinted a už jsem o ní něco málo psala dříve. Věci jsem od ní dostala zadarmo a tímto bych jí chtěla moc poděkovat, protože jsem jí velkým dlužníkem. V balíčku byl Šampón od Yves Rocher na barvené vlasy, který mám pro mamku a dva body spreje od Avonu.


Meloun


Granátové jablko s mangem


Čtvrtý balíček z vinted mi přišel od jedné slečny, se kterou měníme věci celkem často. Tentokrát jsem s ní vyměnila výše uvedený Skin so soft minerální voda se třpytkama s květinovou vůní, vodu po holení, která zase nevyhovovala příteli a jedny náušnice, které se mi doma pouze povalovaly. Marťa mi za to na oplátku poslala tři laky na nehty a vzoreček Péče proti nedokonalostem pleti od Yves Rocher. Tento obchod nebyl zase až tak výhodný, ale co se dá dělat. Smějící se

TMT č.45 (lesklá námořnická modř)


TMT č.20 (modla bych ji nazvat jako mintovou)


Essence colour& go č.105 party princess


Péče proti nedokonalostem pleti od Yves Rocher


V pátém balíčku jsem měla Nivea tělové mléko do sprchy a tričko, které jsem na vinted vyměnila za koženkovou bundičku, kterou jsem si objednala z vinted, ale bohužel mi byla malá.


V šestém a tento měsíc posledním balíčku mi přišly kraťase, šampón od avonu z řady Advance Techniques; Instant Repair 7, obnovující šampon s keratinem pro poškozené vlasy a lak na nahty od Essence, Nail art č. 10 glorious aquarius. Tyto tři věci jsem vyměnila za tričko, plavky a oční stíny. Takže si myslím, že výměna byla v tomto ohledu rovnocenná.


A aby to nevypadalo, že si nové věci zase až tak moc nekupuju, když jsem byla s mamkou ve Zlíně, kde jsem potřebovala navštívit především místní archiv kvůli školním povinnostem, zavítala jsem také do prodejny značky Ziaja. Už dřív jsem od blogerek na youtube slyšela na krémy i jiné produkty této značky velmi kladné hodnocení, tak jsem si jeden musela také koupit. Mám krém na noc i den s přírodním olejem z pecek hroznového vína. Byl ve slevě, protože mu před Vánoci končí expirace, ale to já ho snad stihnu i spotřebovat, takže mě 75ml vyšlo na 49 Kč z původních 79 Kč.


Dalších pár věcí, které mi v srpnu rozšířily sbírku kosmetických produktů, jsem dostala od sousedky, která si u sebe dělala pořádek a pár věcí vyřazovala.

odličovací ubrousky Valentina


Sprej pro zvětšení objemu s 24h účinkem od avonu


oční stíny Beauty Vision č. 51


Balzám na rty s malinovou vůní od Avonu


Další, ale ne poslední přírůstky jsem pořídila na nákupech, o kterých jsem už psala dřív.

Suchý šampón Batiste višeň, v DM 200ml za 119 Kč


Tužka na oči Essence č. 25 Feel the Mari-time, v DM 1g za 29 Kč


A snad poslední věci, které jsem si za měsíc srpen koupila, byly ve slevě v drogerii Teta v OC Novodvorská plaza. Každá za 29 Kč.

lak na nehty Flormar č. 424 Bluish green, 11ml za 29 Kč (běžná cena 89 Kč)


tvářenka od essence silky touch blush č. 80 autumn peach, 5g za 29 Kč (běžná cena 79Kč)


Myslím, že tento měsíc toho bylo víc než dost, teď už jen spotřebovávat, abych mohla vyrazit na další nákupy. Smějící se

Vaše Va-Nesse Líbající