Květen 2016

Kokosavý olej

28. května 2016 v 20:33 | Va-Nesse |  mix značek
Už to bude téměř půl roku, co jsem si objednala první sklenici přírodního zázraku zvaného kokosový olej.

S přítelem jsme si ho na doporučení objednali od firmy Puritas, která vám zásilku doveze až do domu.

Jelikož jsme oba nároční, objednali jsme si každý svůj, já bez parfemace a alergenů, on BIO kvalitu ;)

1. BIO kokosový olej (s vůní i příchutí kokosu)

2. kokosový olej (bez alergenů, pachů a chutí)

Běžná cena BIO kokosového oleje je 149Kč za 400ml a je dostupný zde
Běžná cena kokosového oleje bez alergenů atd. je 159Kč za 1000ml a je dostupný zde

Na stránkách Puritas.cz je jednou za čas sleva na produkty a já koupila koupila kilovej kyblík za 129Kč, což mi přijde jako skvělá cena. Proto mohu objednání z této stránky doporučit ;)

mé zkušenosti ... Jednou za čas použiju kokosový olej jako masku na vlasy ... ráno nanesu přibližně od půlky hlavy až po konečky, na které nanesu kokosového oleje nejvíc a nechám ho působit několik hodin, klidně až do večera, aby se konečky pořádně "napily" a poté pořádně promyju šampónem (v mém případě 2x-3x zasebou). Já mám velmi suché a lámavé vlasy a po této kúře jsou mnohem lesklejší, mají větší objem, tak rychle se nemastí a působí zdravěji.

Kokosový olej také používám čas od času místo tělového mléka, když mám pocit přesušené kůže, když se spálím od sluníčka nebo mám jinak podrážděnou pokožku. Kokosový olej ji více nedráždí ba naopak mám pocit, že ji uzdravuje.

A co vy? Používáte na něco kokosový olej a pokud ano, od jaké značky či firmy?

Díky, Vaše Va-Nesse

projasňující pudr YR

25. května 2016 v 19:14 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Po velmi dobrých zkušenostech s pudrem 2v1 jsem se rozhodla vyzkoušet pudr od stejné značky, pouze v jiném obalu, bez bronzeru a ve světlejším odstínu.

Na vinted.cz (možná znáte pod názvem Votoč vohoz) jsem si vyhlédla úplně nový, nepoužitý rozjasňující pudr (originální balení se štětečkem, který já jsem bohužel nedostala)

v odstínu Beige 200 teint clair (není to nejsvětlejší odstín, který je k dostání).

Obal byl tentokrá zlatý. Běžná cena je 540Kč za 8g. Já pudr na vinted.cz pořídila asi za 100Kč a byl opravdu úplně nový, takže jsem byla maximálně spokojená.

Mé zkušenosti ... odstín Beige 200 teint clair mi v zimě seděl naprosto dokonale a proto si troufnu říct, že až ho vypotřebuju (ještě mi tak troška zbývá) koupím si ho na zimu zase! Pudr se dá krásně zapracovat do pleti a skvěle fixuje make-up.

Budu ráda, když i vy se podělíte o zkušenosti s pudry od YR, jaký odstín vám sedí nebo zda preferujete nějakou jinou značku pro výběr pudrů.

Vaše Va-Nesse Líbající

Infinite moment Avon

21. května 2016 v 10:45 | Va-Nesse |  Avon
Další věc, bez které se už nějaký ten pátek neobejdu je tato toaletní voda od značky Avon, jejíž název je Infinite Moment.

1. verze s rozprašovačem

2. verze bez rozprašovače

Touto toaletkou mě před lety obdarovala jedna moje známá a dokonale se mi trefila do vkusu. Vůně se skládá ze sladkého ovoce, květin a vanilky.

Jak sem opět před časem zjistila, vůně už není na stránkách Avonu k dostání a proto po skoro 4 letech budu muset oblíbenou vůni změnit. Proto vám ani nemohu zdělit běžnou cenu, za kterou bylo možné flakon buď s rozprašovačem nebo bez něj koupit.
EDIT 15.8.2016 Toaletka je v avonu opět dostupná, stojí 199 Kč za 50ml a najdete ji zde

Budu ráda, když mi doporučíte nějakou podobnou vůni a nebo dáte do kometářů vůni, kterou nejčastěji a nejraději používáte vy.

Vaše Va-Nesse ;)

pudr + bronzer 2v1 YR

18. května 2016 v 14:28 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Jako třetí produkt od kosmetické značky Yves Rocher jsem pár letech po menší pauze vyzkoušela pudr + bronzer 2v1

v odstínu 00 - Eclat universel, který jsem dostala od nevlastní mámy.

Tento produkt již není na prodejnách k dostání, proto nemohu uvést cenu, za jakou byl pořízený.

Mé zkušenosti ... Já jsem tento pudr používala téměř každý den na zafixování make-up. Jedinou nevýhodou byl právě odstín pudru, který mi seděl pouze v létě, když jsem se alespoň v rámci možností opálila. V zimě byl na mě dost oranžový. Druhou část, tedy bronzer jsem využívala minimálně, tudíž i po absolutním dopoužívání pudru vypadá bronzer jako netknutý.

Budu ráda za příspěvky, zda jste tento pudr 2v1 vyzkoušeli a jak vám vyhovoval.

Vaše Va-Nesse

Micelární voda Mixa

14. května 2016 v 19:36 | Va-Nesse |  mix značek
Micelárka, kterou v poslední době hojně užívám je Mixa Anti-Dryness.


Jak už sem v některém z dřívějších článků psala, mám velmi citlivou a suchou pleť, a proto si musím dávat velký pozor na to, jaké výrobky použiji. Tuto milelární vodu jsem si zakoupila na základě mnoha kladných recenzí na různých beauty serverech.

Běžná cena této micelárky se v drogeriích pohybuje od 150 do 240Kč za 400ml. Já ji koupila v drogerii Teta s nějakou menší slevou asi za 120Kč za 400ml.

Mé zkušenosti ... Micelárek jsem vyzkoušela už více, ale tahle k těm, které bych si koupila znovu, podle mého názoru, opravdu nepatří. Micelární voda má zvláštní vůni a pleť po ní takovým zvláštním způsobem lepká. Podle mého názoru je daleko lepší ta od značky Balea


Budu ráda, když se semnou podělíte o to, jakou micelární vodu máte nejraději vy a která vám naopak nesedla.

Vaše Va-Nesse ;)

lak na nehty YR

11. května 2016 v 19:59 | Va-Nesse |  Yves Rocher
Jako další produkt jsem vyzkoušela lak na nehty

v odstínu Fuchsia.

Lak jsem stejně jako sprchové gely dostala od ségry k některým narozeninám v dřívější době. Tento lak již bohužel není k dostání na prodejnách, což bylo pro mě nemilým překvapením, když mi lak s tak úžasnou barvičkou došel.

Lahvička má pouze 3ml a její běžná prodejní cena byla 59Kč.

Mé zkušenosti ... lak jsem musela nanést ve více vrstvách (to já dělám pravidelně u všech laků na nehty, nanáším většinou 2 vrstvy) aby byla barva výrazná a opravdu krycí, ale poté stála barva i výdrž opravdu za to (na nehtech mi vydržel neponičený cca 5 dní).

Proto doufám, že se na prodejnách v brzké době objeví nějaká podobná barvička, ne-li ta samá, do které jsem se na první pohled i použití zamilovala.

Budu ráda za vaše komentáře k produktu, jestli jste vyzkoušeli lak z této řady nebo zda jste objevili nějaký podobný či lepší ať už výdrží nebo barvou

Vaše Va-Nesse

krém na ruce od Avonu

7. května 2016 v 19:04 | Va-Nesse |  Avon
Jako první bych z rady jiných produktů než od značky Yves Rocher chtěla recenzovat tento krém na ruce značky Avon.


Jeho cena se pohybuje v rozmezí 29 - 79Kč za 100ml. Krém můžete zakoupit zde.

mé zkušenosti ... neprve bych začla plusy, díky kterým jsem si krém oblíbila ... podle mého názoru se krém pohybuje v nižší cenové kategorii, což je pozitivní zpráva určitě pro všechny, včetně těch, kteří neoplývají bohatstvím. Jako druhou věc musím pochválit jeho konzistenci, která není ani příliš hutná, ale ani příliš tekutá. Dalším a asi i posledním plus je určitě to, že se krásně a v krátké době vstřebá a zanechává ruce krásně hebké.

A teď k těm negativům ... Na první a jediné negativní místo bych zařadila vůni. Vůně je velmi výrazná a na rukou je cítít ještě dlouho po namazání, ALE ani zdaleka nepřipomíná kakaovou vůni, kterou jsem od krému očekávala.

Proto záleží jen na vás, zda si krém pořídíte nebo ne. Pokud nemáte rádi výraznou vůni jako já, zvolila bych jinou variantu tohoto jinak bezchybného krému. Avon je má stále v nabídce.

Budu ráda za vaše komentáře, zda vám krém voní a vyhovuje či nikoliv.

Mějte se krásně

Vaše Va-Nesse ;)

používám i jiné značky

5. května 2016 v 19:26 | Va-Nesse |  produkty které jsem vyzkoušela
Ač to možná na první pohled nevypadá, ne vždy sáhnu po produktech kosmetické značky Yves Rocher, přestože jsem si tuto značku v posledních měsících opravdu oblíbila a věřím, že bez některých produktů se už neobejdu.

Mezi mé další oblíbené kosmetické značky patří například Balea (DM), Cien (Lidl) nebo Avon. Ano, už na první pohled je zřejmé, že se jedná o produkty nižší cenové kategorie, které jsou velmi dobře dostupné.

Tak jako každou středu bude (doufám, že bude) pravidelně vycházet článek o jednom z produktů značky Yves Rocher, budu se snažit, aby každou sobotu vyšel článek o produktu nějaké jiné značky, který jsem v poslední době vyzkoušela, anebo jsem si ho dokonce oblíbila a upřednostním ho před výrobkem značky YR.

Budu ráda za vaše tipy na produkty, které nejraději používáte ať už od jakékoliv značky, jaké vaše nejoblíbenější produkty od značek Balea (DM), Cien (Lidl) a Avon a za vaše zkušenosti s produkty, které tu budu recenzovat.

Vaše Va-Nesse

první produkty - sprchové gely YR

4. května 2016 v 19:35 | VaNesse |  Yves Rocher
Jako úplně první produkty jsem již před několika lety (cca před 5) vyzkoušela sprchové gely

a mnohé další...

Těmito sprcháči mě každé vánoce a narozeniny zásobovala ségra, která u této firmy dříve pracovala. Jinak běžná cena je 69Kč za 200ml a jsou dostupné zde a zde .

Mé zkušenosti ... na můj vkus mají sprcháče velmi výraznou vůni a ne vždy mi sedly, ale vždy jsem je vypotřebovala do poslední kapky. Jsou hutnější (teda alespoň v té době bývaly) a tělo po nich vonělo i dlouhou dobu po smytí. Jedinou nevýhodou byly uzávěry, které mokrými prsty prostě nejdou otevřít :D takže jsem je buď nechávala pootevřené a nebo jsem je otvírala zubama, což nechutnalo zrovna nejlíp ...

Takže pokud chcete vyzkoušet, mohu z předešlých zkušeností jedině doporučit.

Budu ráda za vaše komentáře, zda jste sprcháče vyzkoušeli a jaké s nimi máte zkušenosti vy.

Vaše Va-Nesse